Musical 2001

Przedstawiamy listę 41 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czasem słońce, czasem deszcz 7.3

Rahul kocha Anjali. Anjali kocha Rahula. On jest bajecznie bogaty. Ona pochodzi z biednych przedmieść. Jeśli chłopak zdecyduje się na ten związek, straci wszystko, co dla niego najważniejsze. Jednak ta miłość nie zna przeszkód...

Zakochany kundel II: Przygody Chapsa 7.3

Ciocia Sara wraz ze swymi przebiegłymi kotkami, Ai i Am, dostaje pracę opiekunki do dziecka w nowym domu. Dla mieszkającej tam suczki oznacza to surową dyscyplinę i noszenie kagańca. Zbuntowana cockerspanielka poznaje czarującego kundla - ulicznika. Wspólnie z jego przyjaciółmi Jockiem, Trustym i Peg przeżywa pasjonujące nocne przygody. Poznaje smak swobody, braku pana i smyczy.

Moulin Rouge! 7.7

Młody poeta, Christian (Ewan McGregor) opuszcza swój rodzinny dom i przenosi się na Montmartre, gdzie poznaje Henri Toulouse-Lautreca, który wprowadza go w świat paryskiej bohemy. W sławnym kabarecie Moulin Rouge Christian poznaje jego największą gwiazdę - Satine (Nicole Kidman)- tancerkę, piosenkarkę i kurtyzanę, w której kochają się wszyscy męscy bywalcy klubu. Satine nie chce być tancerką, marzy by zostać prawdziwą aktorką. Książę Worcester godzi się sfinansować kosztowną rewię z jej udziałem po warunkiem, że Satine zostanie jego kochanką. Satine jest natomiast zakochana w Christianie ...


Serce wybiera 6.9

Historia przyjaźni trzech młodzieńców, którzy z czasem zauważają jak bardzo się od siebie różnią. Lekkoduch Akash (Aamir Khan) nie wierzy w miłość dopóki nie poznaje pięknej, lecz zajętej już Shalini (Preity Zinta). Artysta Siddharth (Akshaye Khanna) zakochuje się w starszej od siebie kobiecie z przeszłością - Tarze (Dimple Kapadia). Kochliwy Sameer (Saif Ali Khan) odkrywa prawdziwy sens miłości gdy poznaje Pooję (Sonali Kulkarni), jednak dziewczyna kocha już kogoś innego. Czy młodzieńcy, mimo przeciwności losu, mają szansę na szczęście? Do czego się posuną, by zdobyć to czego pragną?

Glitter 3.5

Billie Frank (Mariah Carey) to młoda, muzycznie utalentowana dziewczyna, która ambitnie stara się osiągnąć sukces nie tylko na scenie. Akcja filmu toczy się w latach 80-tych. Billy zarabia na życie śpiewem w tzw. chórkach, do czasu kiedy jej talent zostaje zauważony przez popularnego nowojorskiego DJa Juliana "Dice" Blacka (Max Beesley). Z jego pomocą Billy rozpoczyna okupioną trudem i ciężką pracą wielką karierę: od zadymionych scen klubów i dyskotek do Madison Square Garden. Jednak sława oprócz słodyczy przynosi także gorycz, a uwielbienie tłumów nie zaleczy głębokich ran z dzieciństwa...

Po cichu i w sekrecie 8.3

Kailashnath Malhotra (Amrish Puri) to senior dużej, zamożnej i bardzo szczęśliwej rodziny. Sędziwy starzec ogromnie pragnie, aby w jego domu ponownie rozbrzmiał czysty śmiech dziecka. Z tego też powodu, różnymi sztuczkami stara się nakłonić swego wnuka Raja (Salman Khan) do małżeństwa. Ten, choć ceni swoją wolność, decyduje się w końcu spełnić wolę dziadka. Zgadza się na ślub z proponowaną dziewczyną - piękną i inteligentną Priyą (Rani Mukerji). Ich małżeństwo okazuje się być wyjątkowo udane i szczęśliwe. Bezgranicznie w sobie zakochani młodzi małżonkowie, nie posiadają się z radości kiedy okazuje się, że Priya jest w ciąży. Niestety, kilka miesięcy później ulega ona nieszczęśliwemu wypadkowi, który sprawia, że traci nie tylko dziecko, ale również na zawsze możliwość zostania matką. Oboje z mężem ukrywają ten fakt przed resztą rodziny, która wierzy, że mimo tej tragedii doczekają się w końcu upragnionego maleństwa. Raj i Priya postanawiają w sekrecie zatrudnić kobietę, która urodzi im dziecko. Żadna kobieta nie chce jednak podjąć się tego zadania. Zdesperowany Raj znajduje prostytutkę Madhubalę (Preity Zinta), która chętnie zgadza się na ten pomysł. Trójka przeprowadza się do Szwajcarii, aby nikt nie odkrył ich tajemnicy. Mandhu coraz bardziej zaczyna podobać się elegancki świat, w którym wszyscy się kochają i szanują.

Jesus Christ Vampire Hunter 5.3

Pewnego dnia dwóch nietypowych księży, postanawia rozprawić się z plagą wampirów terroryzujących ich miasto. Nie mogąc poradzić sobie sami zwracają się o pomoc do Jezusa, który gdzieś na uboczu nawraca ludzi. Ten dzięki swoim zdolnościom kung-fu i wodzie święconej szybko eliminuje kolejnych krwiopijców.

Sztuka rozstania 6.1

Berke Landers sądził, że ostatni rok w szkole będzie po prostu idealny. Spotykał się z dziewczyną z jego snów- Allison, z dziewczyną, w której się durzył, odkąd jeszcze chodzili w pieluchach. Wydawało się, że są w sobie zakochani, niczym idealna para z liceum. Gdy po raz pierwszy w życiu wszystko się zdawało się doskonale składać, przyszło rozczarowanie. Dla Berke'a, ich związek był jak Anthony i Cleopatra, jak Hepburn i Tracy, jak Romeo i Julia. Lecz dla Allison ich związek był już przeszłością. Teraz Allison spotyka się z niezwykle atrakcyjnym, nowym chłopakiem w szkole, weteranem boys-bandu, Strikerem, a Berke włóczy się tam i z powrotem, usychając z miłości, odrętwiały i narażony na wszelkie wypadki. Każdy, kto choć raz był w związku, który prosił się by go wreszcie zakończyć, dobrze wie, że złamane serce nie wraca do formy jak puszczona sprężyna. Czy jest więc jakaś szansa na to, by pomóc Berke'owi? Koledzy główkują, jakby tu wyrwać Berke'a z totalnej obsesji na temat Allison. Najbardziej niespodziewana osoba ze wszystkich, młodsza siostra najlepszego kumpla Berke'a , może stać się tą jedyną, która nieoczekiwanie pomoże mu w owej sztuce rozstania.

Lagaan: Dawno temu w Indiach 6.8

Indie za panowania królowej Wiktorii. Jest rok 1893. Champaner, niewielka wioska rolnicza w centralnych Indiach. Na jej obrzeżach stacjonuje brytyjski oddział wojskowy, którym dowodzi kapitan Russell (Paul Blackthorne), arogancki i kapryśny człowiek dzierżący w swych rękach władzę absolutną. Lagaan opowiada historię bitwy stoczonej przez grupę mieszkańców wioski na których czele stanął Bhuvan (Aamir Khan) młody rolnik o niepospolitej odwadze i wielkim sercu. Z pomocą przyszły mu Elizabeth (Rachel Shelley), angielska róża, która przybyła do Indii i straciła dla nich serce oraz prawa ręka Bhuvana, Gauri (Gracy Singh), młoda i energiczna wieśniaczka, której jedynym marzeniem było życie u boku ukochanego mężczyzny. Lagaan to epicka saga o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w niezwykłych czasach, o ich zmaganiach z przeciwnościami losu i walce o godność. Wspaniała opowieść o tym, jak starcie wiary i odwagi z arogancją i bezwzględnością uwieńczył tryumf ludzkiego ducha.

Josie i kociaki 5.0

Historia zespołu muzycznego, stworzonego przez trzy śliczne dziewczyny - Josie, Melody i Valerie - mieszkanki małego, prowincjonalnego miasteczka, które marzą o wielkiej karierze. Los się do nich uśmiecha, gdy zostają odkryte przez Wyatta Frame'a - menedżera firmy płytowej. Zespół trafia na szczyty list przebojów. Wkrótce jednak dziewczyny zdają sobie sprawę, że zostały podstępnie uwikłane w szeroko zakrojony spisek, na czele którego stoi drapieżna szefowa Wyatta - Fiona. Piosenki mają bowiem przemycać niebezpieczne treści, działające na podświadomość odbiorców, głównie młodych ludzi... "Josie i kociaki" to filmowa wersja popularnego w latach 70-ych amerykańskiego komiksu.

Słowa kluczowe