Musical 2001

Przedstawiamy listę 41 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serce wybiera 6.9

Historia przyjaźni trzech młodzieńców, którzy z czasem zauważają jak bardzo się od siebie różnią. Lekkoduch Akash (Aamir Khan) nie wierzy w miłość dopóki nie poznaje pięknej, lecz zajętej już Shalini (Preity Zinta). Artysta Siddharth (Akshaye Khanna) zakochuje się w starszej od siebie kobiecie z przeszłością - Tarze (Dimple Kapadia). Kochliwy Sameer (Saif Ali Khan) odkrywa prawdziwy sens miłości gdy poznaje Pooję (Sonali Kulkarni), jednak dziewczyna kocha już kogoś innego. Czy młodzieńcy, mimo przeciwności losu, mają szansę na szczęście? Do czego się posuną, by zdobyć to czego pragną?

Czasem słońce, czasem deszcz 7.2

Yashovardhan Raichand i jego żona Nandini wychowali swoich synów Rahula i Rohana w atmosferze ciepła i miłości. Yash próbuje przekazać swym synom wartości, dziedzictwo i bogatą tradycję swej rodziny. Nandini ma jednak inne plany wobec chłopców. Chce, by doświadczyli miłości, a zwłaszcza Rahul, z którym łączy ją wyjątkowa więź.

Moulin Rouge! 7.6

Paryż, rok 1899. W słynnym Moulin Rouge króluje piękna Satine. Śpiewaczka i luksusowa kurtyzana marzy o karierze aktorki dramatycznej. W realizacji tych planów chętnie pomógłby oczarowany jej urodą, bogaty, hrabia Worcester. Ale serce nie sługa - Satine zakochuje się w ubogim, choć zdolnym i młodym pisarzu - Christianie. Hrabia czuje się oszukany i szuka zemsty...


Zakochany kundel II: Przygody Chapsa 7.2

Ciocia Sara wraz ze swymi przebiegłymi kotkami, Ai i Am, dostaje pracę opiekunki do dziecka w nowym domu. Dla mieszkającej tam suczki oznacza to surową dyscyplinę i noszenie kagańca. Zbuntowana cockerspanielka poznaje czarującego kundla - ulicznika. Wspólnie z jego przyjaciółmi Jockiem, Trustym i Peg przeżywa pasjonujące nocne przygody. Poznaje smak swobody, braku pana i smyczy.

Glitter 3.5

Billie Frank (Mariah Carey) to młoda, muzycznie utalentowana dziewczyna, która ambitnie stara się osiągnąć sukces nie tylko na scenie. Akcja filmu toczy się w latach 80-tych. Billy zarabia na życie śpiewem w tzw. chórkach, do czasu kiedy jej talent zostaje zauważony przez popularnego nowojorskiego DJa Juliana "Dice" Blacka (Max Beesley). Z jego pomocą Billy rozpoczyna okupioną trudem i ciężką pracą wielką karierę: od zadymionych scen klubów i dyskotek do Madison Square Garden. Jednak sława oprócz słodyczy przynosi także gorycz, a uwielbienie tłumów nie zaleczy głębokich ran z dzieciństwa...

Po cichu i w sekrecie 8.3

Kailashnath Malhotra (Amrish Puri) to senior dużej, zamożnej i bardzo szczęśliwej rodziny. Sędziwy starzec ogromnie pragnie, aby w jego domu ponownie rozbrzmiał czysty śmiech dziecka. Z tego też powodu, różnymi sztuczkami stara się nakłonić swego wnuka Raja (Salman Khan) do małżeństwa. Ten, choć ceni swoją wolność, decyduje się w końcu spełnić wolę dziadka. Zgadza się na ślub z proponowaną dziewczyną - piękną i inteligentną Priyą (Rani Mukerji). Ich małżeństwo okazuje się być wyjątkowo udane i szczęśliwe. Bezgranicznie w sobie zakochani młodzi małżonkowie, nie posiadają się z radości kiedy okazuje się, że Priya jest w ciąży. Niestety, kilka miesięcy później ulega ona nieszczęśliwemu wypadkowi, który sprawia, że traci nie tylko dziecko, ale również na zawsze możliwość zostania matką. Oboje z mężem ukrywają ten fakt przed resztą rodziny, która wierzy, że mimo tej tragedii doczekają się w końcu upragnionego maleństwa. Raj i Priya postanawiają w sekrecie zatrudnić kobietę, która urodzi im dziecko. Żadna kobieta nie chce jednak podjąć się tego zadania. Zdesperowany Raj znajduje prostytutkę Madhubalę (Preity Zinta), która chętnie zgadza się na ten pomysł. Trójka przeprowadza się do Szwajcarii, aby nikt nie odkrył ich tajemnicy. Mandhu coraz bardziej zaczyna podobać się elegancki świat, w którym wszyscy się kochają i szanują.

Jesus Christ Vampire Hunter 5.2

Pewnego dnia dwóch nietypowych księży, postanawia rozprawić się z plagą wampirów terroryzujących ich miasto. Nie mogąc poradzić sobie sami zwracają się o pomoc do Jezusa, który gdzieś na uboczu nawraca ludzi. Ten dzięki swoim zdolnościom kung-fu i wodzie święconej szybko eliminuje kolejnych krwiopijców.

Sztuka rozstania 6.1

Burke ma złamane serce. Jego kumple robią, co mogą, by wyciągnąć go z dołka. Nagle na scenie pojawia się siostra jego najlepszego przyjaciela – Felixa. „Mała” Kelly już nie jest taka mała i ma w zanadrzu najlepszy plan ratunku. Nową miłość.

Lagaan: Dawno temu w Indiach 6.8

Indie za panowania królowej Wiktorii. Jest rok 1893. Champaner, niewielka wioska rolnicza w centralnych Indiach. Na jej obrzeżach stacjonuje brytyjski oddział wojskowy, którym dowodzi kapitan Russell (Paul Blackthorne), arogancki i kapryśny człowiek dzierżący w swych rękach władzę absolutną. Lagaan opowiada historię bitwy stoczonej przez grupę mieszkańców wioski na których czele stanął Bhuvan (Aamir Khan) młody rolnik o niepospolitej odwadze i wielkim sercu. Z pomocą przyszły mu Elizabeth (Rachel Shelley), angielska róża, która przybyła do Indii i straciła dla nich serce oraz prawa ręka Bhuvana, Gauri (Gracy Singh), młoda i energiczna wieśniaczka, której jedynym marzeniem było życie u boku ukochanego mężczyzny. Lagaan to epicka saga o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w niezwykłych czasach, o ich zmaganiach z przeciwnościami losu i walce o godność. Wspaniała opowieść o tym, jak starcie wiary i odwagi z arogancją i bezwzględnością uwieńczył tryumf ludzkiego ducha.

Josie i kociaki 4.3

Historia zespołu muzycznego, stworzonego przez trzy śliczne dziewczyny - Josie, Melody i Valerie - mieszkanki małego, prowincjonalnego miasteczka, które marzą o wielkiej karierze. Los się do nich uśmiecha, gdy zostają odkryte przez Wyatta Frame'a - menedżera firmy płytowej. Zespół trafia na szczyty list przebojów. Wkrótce jednak dziewczyny zdają sobie sprawę, że zostały podstępnie uwikłane w szeroko zakrojony spisek, na czele którego stoi drapieżna szefowa Wyatta - Fiona. Piosenki mają bowiem przemycać niebezpieczne treści, działające na podświadomość odbiorców, głównie młodych ludzi... "Josie i kociaki" to filmowa wersja popularnego w latach 70-ych amerykańskiego komiksu.

Słowa kluczowe