Musical 2008

Przedstawiamy listę 51 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

High School Musical 3: Ostatnia klasa 5.8

Młodzi bohaterowie stają przed dylematem wyboru studiów. Troy (Zac Efron) i Gabriella (Vanessa Hudgens) mają studiować na różnych uczelniach i nie wiadomo, jak wpłynie to na ich związek. W dodatku ambitna i pretensjonalna Sharpay Evans (Ashley Tisdale) jak zwykle planuje intrygę... Jednocześnie uczniowie East High przygotowują wiosenne przedstawienie, które będzie opowiadać o ich doświadczeniach, nadziejach i obawach.

Mamma Mia! 6.5

Sophie (Amanda Seyfried) niedługo ma wyjść za mąż. Jednak zanim nadejdzie ten najważniejszy dzień w jej życiu postanawia odnaleźć swojego ojca. Jest tylko jeden problem… nie ma pojęcia kto nim jest. Kiedy wpada jej w ręce pamiętnik jej matki, Donny (Meryl Streep), dziewczyna odkrywa, że jej ojcem może być jeden z trzech jej byłych kochanków. Wiedząc, że matka nie będzie z tego zadowolona, w tajemnicy przed nią Sophie zaprasza wszystkich trzech mężczyzn na swój ślub. Usiłuje utrzymać ich przyjazd w tajemnicy, ale wkrótce cała sprawa wychodzi na jaw i zaczyna się zabawa!

Księżniczka i Cesarz 7.6

Wiek szesnasty. Dochodzi do małżeństwa pomiędzy Akbarem, cesarzem Mogłów, a Jodhą, księżniczką Radźputów. Małżeństwo, które miało jedynie pieczętować przymierze, wkrótce zrodziło w tej dwójce ludzi miłość.


Repo! The Genetic Opera! 6.5

Akcja filmu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, opowiada historię epidemii niesprawnych ludzkich organów, które robią czystkę, zabijając dziesiątki milionów ludzi. Naukowcy gorączkowo opracowują plan przeciwdziałający epidemii. Bogata firma GeneCo także przygotowuje plan mający na celu rozwiązanie problemu, oczywiście za swoją cenę. Plan ten to handel ludzkimi organami. Ale gdy klienci zalegają z opłatami, firma bez żadnych skrupułów, usuwa kupione organy z ich ciał...

Camp Rock 5.8

Dziewczyna o imieniu Mitchie (Demi Lovato) za wszelką cenę pragnie spędzić wakacje na obozie rockowym. Jednak rodziców nie stać na to, aby wysłać córkę na ten obóz. Ostatnia szansą na wyjazd okazuję się praca w kuchni jako kucharka na owym obozie. Jedzie tam razem z mamą. Podczas obozu Mitchie śpiewa piosenkę, którą słyszy gwiazda muzyki pop Shane (Joe Jonas), ale jej nie widzi. Bardzo podoba się jemu jej głos, dlatego też postanawia ją odnaleźć, co wcale nie okazuje się takie łatwe. Zanim jednak ją odnajdzie Mitchie będzie musiała przełamać strach przed sceną i wszystkim co z nią związane, po drodze przeżywając kilka niesamowitych przygód.

Kopciuszek: Roztańczona historia 6.6

Joey zatańczył na balu maskowym z dziewczyną, o jakiej zawsze marzył. Bardzo chciałby się z nią jeszcze spotkać, ale niczego o niej nie wie. Jedyną wskazówką jest MP3 player, który zostawiła wychodząc w pośpiechu, by zdążyć do domu na wyznaczoną godzinę. Joey postanawia wykorzystać ten jedyny ślad i odnaleźć prześliczną dziewczynę z balu.

Cadillac Records 6.9

Film jest zapisem dziejów artystów nagrywających w wytwórni Cadillac Records. Opowiada o przemocy, seksie, różnicach rasowych, rock'n rollu i początkach bluesa na ulicach Chicago w latach 50 i 60 XX wieku. Młody polski imigrant Leonard Chess zatrudnia niezdyscyplinowanego, utalentowanego bluesmana Muddy'ego Watersa oraz impulsywnego Małego Waltera (Columbus Short). W 1955 do wytwórni dołącza fenomenalny Chuck Berry , który budzi rock and rolla w sercach słuchaczy. Niedługo po nim, Etta James - kobieta z trudną przeszłością, dołącza do wytwórni Chess. Zafascynowani dźwiękiem dążą do sławy, kariery i szczęścia.

Do zakochania jeden krok 7.0

Skromny i dobroduszny Surinder jest pracownikiem dużej firmy energetycznej. Zaskakujące wydarzenia powodują, że żeni się z piękną Taani – córką jego dawnego nauczyciela. Dziewczyna jednak go nie kocha. Aby zdobyć jej serce, Suri potajemnie zyskuje drugą tożsamość – łamacza serc niewieścich – Raja i zapisuje się wraz z Taani na kurs tańca...

The American Mall 10.0

Film opowiada historię Ally (Nina Dobrev), która marzy o karierze muzycznej. Pracując w sklepie muzycznym poznaje Joeya (Rob Mayes). Jej marzenia zaczynają się spełniać. Niespodziewanie pojawia się Madison (Autumn Reeser) - rozpieszczona córka właściciela centrum i wszystko psuje.

Słowa kluczowe