Musical 2008

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

High School Musical 3: Ostatnia klasa 5.9

Młodzi bohaterowie stają przed dylematem wyboru studiów. Troy (Zac Efron) i Gabriella (Vanessa Hudgens) mają studiować na różnych uczelniach i nie wiadomo, jak wpłynie to na ich związek. W dodatku ambitna i pretensjonalna Sharpay Evans (Ashley Tisdale) jak zwykle planuje intrygę... Jednocześnie uczniowie East High przygotowują wiosenne przedstawienie, które będzie opowiadać o ich doświadczeniach, nadziejach i obawach.

Mamma Mia! 6.5

Sophie (Amanda Seyfried) niedługo ma wyjść za mąż. Jednak zanim nadejdzie ten najważniejszy dzień w jej życiu postanawia odnaleźć swojego ojca. Jest tylko jeden problem… nie ma pojęcia kto nim jest. Kiedy wpada jej w ręce pamiętnik jej matki, Donny (Meryl Streep), dziewczyna odkrywa, że jej ojcem może być jeden z trzech jej byłych kochanków. Wiedząc, że matka nie będzie z tego zadowolona, w tajemnicy przed nią Sophie zaprasza wszystkich trzech mężczyzn na swój ślub. Usiłuje utrzymać ich przyjazd w tajemnicy, ale wkrótce cała sprawa wychodzi na jaw i zaczyna się zabawa!

Camp Rock 5.7

Dziewczyna o imieniu Mitchie (Demi Lovato) za wszelką cenę pragnie spędzić wakacje na obozie rockowym. Jednak rodziców nie stać na to, aby wysłać córkę na ten obóz. Ostatnia szansą na wyjazd okazuję się praca w kuchni jako kucharka na owym obozie. Jedzie tam razem z mamą. Podczas obozu Mitchie śpiewa piosenkę, którą słyszy gwiazda muzyki pop Shane (Joe Jonas), ale jej nie widzi. Bardzo podoba się jemu jej głos, dlatego też postanawia ją odnaleźć, co wcale nie okazuje się takie łatwe. Zanim jednak ją odnajdzie Mitchie będzie musiała przełamać strach przed sceną i wszystkim co z nią związane, po drodze przeżywając kilka niesamowitych przygód.


Księżniczka i Cesarz 7.6

Wiek szesnasty. Dochodzi do małżeństwa pomiędzy Akbarem, cesarzem Mogłów, a Jodhą, księżniczką Radźputów. Małżeństwo, które miało jedynie pieczętować przymierze, wkrótce zrodziło w tej dwójce ludzi miłość.

Heroes

Całoroczne lekceważenie szkoły przynosi w końcu efekty i dwaj przyjaciele- Sameer (Sohail Khan) i Ali (Vatsal Seth) jako jedyni nie zdają egzaminów końcowych. Otrzymują jednak od dyrektora szansę na dyplom - dostaną go, jeżeli nakręcą własny film dokumentalny. Młodzieńcy postanawiają, że tematem ich pracy będzie bezsensowność wstępowania do wojska i wyruszają w podróż, aby zebrać niezbędny materiał...

The American Mall

Film opowiada historię Ally (Nina Dobrev), która marzy o karierze muzycznej. Pracując w sklepie muzycznym poznaje Joeya (Rob Mayes). Jej marzenia zaczynają się spełniać. Niespodziewanie pojawia się Madison (Autumn Reeser) - rozpieszczona córka właściciela centrum i wszystko psuje.

Love Story 2050

Karan (Harman Baweja) i Sana (Priyanka Chopra) pochodzą z dwóch różnych światów. Karan to młody, bogaty i lubiący się bawić chłopak. Sana zaś jest bardzo nieśmiałą i niepewną siebie dziewczyną. Mimo to połączyło ich uczucie, które potrafiło pokonać niemal każdą przeszkodę. Gdy Sana ginie w wypadku, Karan prosi o pomoc swego wujka, Dr.Khannę (Boman Irani). Dzięki wehikułowi czasu Karan przenosi się do roku 2050 w nadziei, że tam odnajdzie Sanę. Spotyka Zeishę, znaną piosenkarkę, która wygląda niemal identycznie jak Sana. Czy Karanowi uda się odzyskać ukochaną i powrócić z nią do swoich czasów?

Do sławy jeden krok 6.3

Cztery ambitne i piękne kobiety z czterech różnych zakątków Meksyku. Tak samo jak i setki im podobnych, przemierzyły kraj by zrealizować swe marzenie - zostać gwiazdą filmową. A wszystko za sprawą Alejandro Mateosa (Julio Bracho), najpotężniejszego producenta w Meksyku, który poszukuje właśnie nowej twarzy do swego filmu. Jednak marzenie tych wszystkich kobiet może zaprzepaścić Eva Gallardo (Patricia Llaca) - dziewczyna Alejandra, z którą ten co rusz zrywa i na powrót się wiąże.

Dziewczyny Cheetah: Jeden świat 6.3

Dziewczyny Cheetah zmierzają na podbój Hollywood. Stylowe dziewczyny Cheetah dostają angaż w musicalu rodem z Bollywood i nie mogą się doczekać, by pokazać światu jak super tańczą i jak wielki posiadają w sobie potencjał. To może być ich wielki przełom! Jednak kiedy Chanel (Adrienne Bailon), Aqua (Kiely Williams) i Dorinda (Sabrina Bryan) odkrywają, że w staraniach o rolę muszą rywalizować ze sobą nawzajem - ich przyjaźń i cała grupa mogą znaleźć się w poważnych tarapatach. Czy uda im się spełnić marzenia i pozostać dziewczynami Cheetah? Sprawdź sama i wyrusz z nimi w podróż dookoła świata by spełnić sny w Bollywood!

Słowa kluczowe