Muzyczny 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 27 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Głównym bohaterem „Przedstawienia” jest angielski gangster Chas Davlin (rewelacyjny James Fox), który zajmuje się ściąganiem długów. Kiedy przez „przypadek” zabija jednego z klientów swojego szefa, musi uciekać przed policją i własnym bossem. Miejsce schronienia znajduje w domu podupadłego gwiazdora rocka – Turnera (Mick Jagger), który żyje z dala od świata, wraz ze swoimi dwiema kochankami. Na początku Turner nie ma ochoty pomagać Chasowi, z czasem jednak między tą dwójką nawiąże się dziwna, perwersyjna relacja…
Robert Dupea (Nicholson) pochodzi z bogatej rodziny. Jest utalentowanym pianistą. Nie myśli jednak o karierze i stabilizacji życiowej. Chwyta się dorywczych zajęć, a kobiety zmienia jak rękawiczki. W chwili, gdy go poznajemy, pracuje na polu naftowym i związany jest z seksowną, choć mało rozgarniętą Rayette (Karen Black). Wolny czas spędza popijając piwo i grając w karty. Kiedy umiera jego ojciec, Robert zabiera ze sobą Rayette i jedzie do domu rodziców. Tam spotyka piękną intelektualistkę (Susan Anspach), w której zakochuje się bez pamięci. Rozdarty między dwiema kobietami i dwoma stylami życia musi dokonać wyboru, który dramatycznie zaważy na całym jego losie. [opis dystrybutora]
Cierpiący na nieuleczalną chorobę muzyk dzień przed koncertem spędza ze swoją byłą żoną. Nostalgiczne spotkanie przywołuje dawne wspomnienia i uczucia.


Sequel filmu Dolina lalek. Dziewczęcy, rockowy zespół wyjeżdża do Hollywood robić karierę. Tu znajdują sukces. Jedna z dziewcząt występuje z pistoletem w ustach, druga przebiera się za mężczyznę.
W Budapeszcie młody Franz Schubert uczy muzyki piękną hrabiankę. Gdy nauczyciel i uczennica zakochują się w sobie, narzeczony arystokratki wyzywa muzyka na pojedynek.
Śpiewa Violetta Villas jest polskim filmem muzycznym dokumentującym program rewiowy artystki amerykańskiego "Casino de Paris" Violetty Villas. Składa się na niego sześć scen z poszczególnymi piosenkami i ariami operowymi, m.in. "Straners in the Night", "My Heart Belongs to Daddy", "Free Again" oraz "L'amour est un Oiseau Rebelle". W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej po premierze filmu, obwołano go "amerykańskim kiczem" oraz "nieprzystającym do rzeczywistości socjalistycznej", jednak niezależni krytycy doceniali "pewność siebie, z jaką Villas wkracza na estradę, obnosi swe stroje, demonstruje swe wdzięki i śpiewa najbanalniejsze słowa o miłości ujawniając ekstrawagancję, ale i indywidualność". Produkcja ta jest jedynym filmem muzycznym powstałym w PRL, nawiązującym do pełnej przepychu poetyki rewiowej.
Dokument stanowiący zapis czterodniowego festiwalu muzycznego zorganizowanego w 1969 roku. Odbył się on na farmie niedaleko Nowego Jorku. Był wydarzeniem nie tylko muzycznym, ale przede wszystkim obyczajowym. Film za pomocą wyszukanych metod technicznych (multiwizja, kwadrofonia) odtwarza to, co działo się na estradzie i na widowni. Dla młodocianych fanów rocka rzadka okazja poznania idoli lat sześćdziesiątych, takich jak Jimi Hendrix, Ten Years After czy The Who.
Film nakręcony podczas legendarnego koncertu w Las Vegas latem 1970. Archiwista Rick Schmidin zmiksował cyfrowo dźwięk i obraz oraz wzbogacił film o ponad pół godziny nigdy dotąd nie oglądanych materiałów. Dzięki niemu zobaczymy ujęcia z prób i nowe wersje klasycznych przebojów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…