Muzyczny 1977

Przedstawiamy listę 16 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gorączka sobotniej nocy 7.1

Tony jest sprzedawcą w sklepie z farbami na Brooklynie, ale nocą przemienia się w niekwestionowanego króla tanecznego parkietu. Każdej soboty zakłada koszulę z wykładanym kołnierzem, szerokie spodnie, buty na koturnie i rusza do jedynego miejsca, w którym nie jest traktowany jak biały śmieć, ale jak bóstwo. Jednak w tle, gdzieś w ciemnościach nocy, z dala od dyskotekowych świateł i błyszczących kul, rozgrywa się dramat miłosnych zawodów, rozczarowania i przemocy.

ABBA 7.0

Koncerty Abby w Australii. Perypetie pechowego i upartego dziennikarza, który otrzymał zadanie przeprowadzenia wywiadu ze szwedzką grupą Abba podczas jej tournee po Australii, są - jak nietrudno się domyślić - pretekstem do pełnej prezentacji kwartetu i jego muzyki.


Jubileusz

„Jubileusz” to artystyczna krytyka Wielkiej Brytanii A. D. 1978. Jarman przedstawia królową Elżbietę I, która swoimi rządami sprawiła, że Wielka Brytania stała się najsilniejszym mocarstwem na ziemi. Królowa po 20 latach panowania, dzięki aniołowi Arielowi, wraz ze swym astrologiem Johnem Dee przenosi się o 400 lat w przyszłość, by zobaczyć jak potoczą się losy jej kraju. Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że w roku 1978 na Wyspach Brytyjskich panuje chaos, przemoc oraz anarchia, które przybrały twarz subkultury punku, producenta muzycznego Borgia Ginza oraz sobowtóra samej Królowej – przywódczyni anarchistycznego gangu, Bod.

The Nutcracker 4.0

Słowa kluczowe