Muzyczny 1984

Przedstawiamy listę 29 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Footloose 7.2

Młodzież chce się bawić... chłopak z Chicago przyjeżdża do małej miejscowości, gdzie srogi pastor zakazał tańczenia rock'n'rolla w miejscach publicznych. Nieoczekiwanie znajduje w sobie sprzymierzeńca, córki tego nieubłaganego stróża moralności i dobrych obyczajów młodzieży. Rozpoczyna się wojna przekonań... Historia o walce młodych ludzi o prawo do spędzania wolnego czasu zgodnie z własnymi upodobaniami. Film oferuje sporo wyreżyserowanych scen tanecznych i cały zestaw rock'n'roll'owych utworów.

Amadeusz 8.5

Historia rywalizacji pomiędzy Amadeuszem Mozartem, a współczesnym mu, XVIII - wiecznym kompozytorem, Antonio Salierim. Genialny, ekstrawagancki i kapryśny Mozart wzbudza zawiść w raczej przeciętnym i konformistycznym Salierim. Pojedynek geniuszu i miernoty, niewielka odległość jaka dzieli uczucie podziwu od chorobliwej zazdrości...

Oto Spinal Tap 7.4

Okraszona znakomitą muzyką zwariowana komedia opowiadająca o karierze zespołu heavy metalowego. Kulisy showbusinessu, szalone trasy koncertowe, wszechobecne i gotowe na wszystko fanki - oto uroki bycia gwiazdą.


Cotton Club 6.6

Lata 20 XX w. Rozkwit ery jazzu w USA. Akcja filmu rozgrywa się w klubie muzycznym w nowojorskim Harlemie, w którym spotykają się muzycy jazzowi, miejska śmietanka i gangsterskie podziemie. Jeden z muzyków - Dixie Dwyer przypadkowo ratuje życie jednemu z członków mafii - Schulzowi. Ten w zamian bierze go w opiekę. Tymczasem Dixie zakochuje się w dziewczynie gangstera Verze Cicerco wplątując się w niebezpieczny romans.

Purpurowy deszcz 8.7

Doskonale zapowiadający się młody muzyk rozpoczyna karierę. Na swej drodze spotyka wielu poczatkujących artystów i przekonuje się, że talent nie wystarczy, by znaleźć się na szczycie. Odkrywa, że mimowolnie powtarza błędy swojego ojca i postanawia walczyć ze swoimi słabościami. [opis dystrybutora]

Ściśle tajne 7.1

Gwiazdor rocka Nick Rivers zostaje wplątany w szpiegowską aferę i musi zmierzyć się z siejącym postrach wywiadem NRD. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, a jedynym sprzymierzeńcem agenta mimo woli staje się Hillary Flammond, córka uprowadzonego naukowca, pracującego nad tajną bronią ostatecznej zagłady.

Miłość z listy przebojów 5.8

Letni wieczór nad jeziorem. Zbliżający się do brzegu pontonem Eliza i Piotr są świadkami brutalnego potraktowania przez leśniczego i jego pracowników grupki młodych ludzi śpiewających przy ognisku. Kiedy to samo chcą zrobić z namiotem Piotra, ten oświadcza, że ma zezwolenie na biwakowanie… Ojciec Elizy informuje swą kochankę Aśkę o przyjeździe z Kanady starej przyjaciółki, Lucyny. Kiedyś razem należeli do teatrzyku. Jul postanawia „skrzyknąć starą paczkę” na przyjazd „Kanadyjki”… Lucyna przyjeżdża ze swym synem Julienem. Eliza szybko znajduje z nim porozumienie, oprowadza go po Warszawie…

Kryształ górski 5.8

Jake Ferris (Dolly Parton) jest gwiazdą nowojorskiego klubu Rhinestone. Zakłada się z właścicielem, że z każdego potrafi zrobić - piosenkarza country. Jeśli przegra, grozi jej pięć kolejnych lat śpiewania w Rhinestone i niezapomniana noc z szefem. Wkrótce okazuje się, że "królikiem doświadczalnym" stał się beztroski, jak do tej pory, taksówkarz.

Stop Making Sense 7.8

Stop Making Sense dokumentuje tournee zespołu Talking Heads z 1984 roku. Jonathan Demme i operator Jordan Cronenweth wiernie zarejestrowali show wymyślony przez Davida Byrne'a multimedialny spektakl, w którym każda piosenka to obraz odzwierciedlający fragment osobowości Byrne’a.

Rytm ulicy 7.0

Historia grupki przyjaciół mieszkających w nowojorskim Bronxie i próbujących za wszelką cenę poprawić swoją marną egzystencję. Pomimo wyboru różnych dróg, wszyscy łącza swoje talenty by tworzyć coraz to lepsze występy. Niestety sława i pieniądze nie jest pisana wszystkim.

Słowa kluczowe