Muzyczny 1984

Przedstawiamy listę 29 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oto Spinal Tap 7.4

Okraszona znakomitą muzyką zwariowana komedia opowiadająca o karierze zespołu heavy metalowego. Kulisy showbusinessu, szalone trasy koncertowe, wszechobecne i gotowe na wszystko fanki - oto uroki bycia gwiazdą.

Amadeusz 8.3

Historia rywalizacji pomiędzy Amadeuszem Mozartem, a współczesnym mu, XVIII - wiecznym kompozytorem, Antonio Salierim. Genialny, ekstrawagancki i kapryśny Mozart wzbudza zawiść w raczej przeciętnym i konformistycznym Salierim. Pojedynek geniuszu i miernoty, niewielka odległość jaka dzieli uczucie podziwu od chorobliwej zazdrości...

Cotton Club 6.5

Dwie pary braci, biali i czarnoskórzy, na swój sposób próbują dojść do sławy i pieniędzy. Cała akcja zaś dzieje się wokół nocnego klubu w murzyńskiej dzielnicy, Harlemie. Nie może obyć się bez gangsterskich porachunków - nasi bohaterowie kontrolują większość interesów. A każdy z nich ma swoje własne kłopoty. A więc wybujała ambicja, miłości, rozstania.


Purpurowy deszcz 6.9

Doskonale zapowiadający się młody muzyk rozpoczyna karierę. Na swej drodze spotyka wielu poczatkujących artystów i przekonuje się, że talent nie wystarczy, by znaleźć się na szczycie. Odkrywa, że mimowolnie powtarza błędy swojego ojca i postanawia walczyć ze swoimi słabościami. [opis dystrybutora]

Stop Making Sense 7.8

Stop Making Sense dokumentuje tournee zespołu Talking Heads z 1984 roku. Jonathan Demme i operator Jordan Cronenweth wiernie zarejestrowali show wymyślony przez Davida Byrne'a multimedialny spektakl, w którym każda piosenka to obraz odzwierciedlający fragment osobowości Byrne’a.

Rytm ulicy 7.0

Historia grupki przyjaciół mieszkających w nowojorskim Bronxie i próbujących za wszelką cenę poprawić swoją marną egzystencję. Pomimo wyboru różnych dróg, wszyscy łącza swoje talenty by tworzyć coraz to lepsze występy. Niestety sława i pieniądze nie jest pisana wszystkim.

Kryształ górski 5.8

Jake Ferris (Dolly Parton) jest gwiazdą nowojorskiego klubu Rhinestone. Zakłada się z właścicielem, że z każdego potrafi zrobić - piosenkarza country. Jeśli przegra, grozi jej pięć kolejnych lat śpiewania w Rhinestone i niezapomniana noc z szefem. Wkrótce okazuje się, że "królikiem doświadczalnym" stał się beztroski, jak do tej pory, taksówkarz.

Miłość z listy przebojów 5.8

Letni wieczór nad jeziorem. Zbliżający się do brzegu pontonem Eliza i Piotr są świadkami brutalnego potraktowania przez leśniczego i jego pracowników grupki młodych ludzi śpiewających przy ognisku. Kiedy to samo chcą zrobić z namiotem Piotra, ten oświadcza, że ma zezwolenie na biwakowanie… Ojciec Elizy informuje swą kochankę Aśkę o przyjeździe z Kanady starej przyjaciółki, Lucyny. Kiedyś razem należeli do teatrzyku. Jul postanawia „skrzyknąć starą paczkę” na przyjazd „Kanadyjki”… Lucyna przyjeżdża ze swym synem Julienem. Eliza szybko znajduje z nim porozumienie, oprowadza go po Warszawie…

Footloose 7.2

Młody chłopak Ren McCormack przeprowadza się z mamą z wielkiego miasta do małego, prowincjonalnego miasteczka. Już na samym początku podpada lokalnym chuliganom, nauczycielom, a przede wszystkim pastorowi, który ma największy wpływ na mieszkańców miasteczka. Ren nie może zrozumieć, że pastor zakazał słuchania muzyki rockowej i tańczenia. Postanawia zbuntować młodzież i zorganizować uczniowską zabawę. Wciąga w to wszystko córkę pastora.

Rocktober Blood 4.0

W przypływie szaleństwa lider rockowego zespołu Billy "Eye" Harper rozpoczyna krwawą jatkę w studiu nagraniowym. Dzięki pomocy Lynn, której jako jedynej udaje się ujść cało, morderca zostaje złapany i skazany na śmierć. Dwa lata później Billy powraca, a koszmar zaczyna się od nowa.

Słowa kluczowe