Muzyczny 1987

Przedstawiamy listę 26 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dirty Dancing 7.4

Rok 1963. Młoda Frances (Jennifer Grey) wraz z rodzicami i siostrą Lisą (Jane Brucker) spędzą wakacje w ekskluzywnym pensjonacie. Poznaje tam dwójkę instruktorów tańca - Penny'ego (Cynthia Rhodes) oraz Johnny'ego (Patrick Swayze), którzy przygotowują się do pokazu tanecznego. Wkrótce okazuje się, że kobieta nie może wziąć udziału w nim udziału. Frances, choć nie potrafi tańczyć, proponuje, że ją zastąpi. Rozpoczyna intenrywny trening pod okiem Johnny'ego. Zakochuje się w nim z wzajemnością. Jej ojciec, szanowany lekarz, sprzeciwia się związkowi córki z tancerzem...

La Bamba 7.2

Historia gwiazdy rock'n'rolla Ricardo Valenzueli. Jest Kalifornia, lato 1957, młody Ricardo, mieszka z matką i przyrodnim bratem, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie rozstaje się ze swoją gitarą. Mama, która wierzy w swojego syna zachęca go do gry. Kiedy jeden z producentów muzycznych, dostrzega Ricardo w czasie koncertu, jego kariera zaczyna toczyć się bardzo szybo.

Misja specjalna 7.0

Londyn 1943. Porucznik Romański ma wykonać tajną misję w okupowanej Polsce. Musi odnaleźć skrzynię z tajemniczym podarunkiem dla Hitlera i dostarczyć ją do sztabu brytyjskiego lotnictwa.


Uczta Babette 7.6

Historia rozgrywa się w XIX wieku, w Danii. Dwie dorosłe siostry mieszkają w małej wsi, na odległym i pięknym, zachodnim wybrzeżu Jutlandii. Mieszkają z ojcem, który jest szanowanym pastorem małego, protestanckiego kościoła. Wkrótce pastor umiera i siostry zostają same, żyjąc według purytańskich zasad. Po kilku latach, francuska uciekinierka, Babette, trafia do ich domu. Pracuje kilkanaście lat jako służąca, kucharka i gospodyni. Pewnego dnia wygrywa na loterii i decyduje się za wygrane pieniądze przygotować wspaniałe przyjęcie dla sióstr i parafian z okazji setnej rocznicy urodzin nieżyjącego pastora.

Szkoła kochanków, czyli cosi fan tutte 4.0

Historia rozgrywa się w XVII wieku. Dwaj młodzi mężczyźni wystawiają na próbę wierność swoich kochanek. Owi jegomoście to Guglielmo i Fernando, dzielni żołnierze, którym towarzyszą wybranki ich serc: Fiordiligi i Dorabella. Stary intrygant Don Alfonso postanowił udowodnić, że ich ukochane, tak jak wszystkie kobiety na świecie, nie są im wierne. Dochodzi do zakładu o 100 cekinów. Panowie kawalerowie, po rzekomym wyjeździe na wojnę, wracają niebawem w przebraniu za albańskich szlachciców i zaczynają zaloty do panienek. Kto wygra zakład?

Światłość dnia 6.5

Joe i jego siostra Patti żyją z dnia na dzień, pracując na marnych stanowiskach by starczyło na chleb. Oboje mają jednak marzenia, że kiedyś zostaną gwizdami Rocka. Niestety jak do tej pory ich zespół gra jedynie w małych barach, a szanse na karierę są raczej znikome. Nie chcąc tak dalej żyć Patti postanawia odejść do innego zespołu.

Vicious Lips 3.0

Członkinie zespołu rockowego Vicious Lips otrzymują szansę na rozkręcenie swojej kariery. Jedyne, co muszą zrobić, to dostać się na drugą stronę galaktyki. Niestety w trakcie lotu, dochodzi małych komplikacji i kobiety, wraz ze swoim menadżerem, rozbijają się na pustynnej planecie.

Metallica: Cliff 'Em All! 5.5

Jest to pierwsze video, które zostało nagrane przez Metallicę. Dokument ten jest swoistym hołdem kapeli dla tragicznie zmarłego basisty Cliffa Burtona. Zawiera on zlepek różnych nagrań z tras koncertowych oraz wywiadów, a przede wszystkim możemy tu zobaczyć dużo fragmentów dotyczących historii i życia Burtona.

Assa 9.0

Pewien "mafiozo" przyjeżdża do Jałty, aby tam dokonać kradzieży bardzo drogich i starych skrzypiec. Wraz z nim w podróż udaje się jego o wiele młodsza kochanka. Po przyjeździe dziewczyna idzie na koncert, gdzie spotyka młodego muzyka rockowego. Młodzi poczuli między sobą nić porozumienia, co niezbyt spodobało się jej partnerowi. Odbijanie dziewczyny szefa mafii, to nader niebezpieczna zabawa...

Rock 'n' Roll Nightmare 4.0

Członkowie metalowego zespołu trafiają na farmę pełną demonów.

Słowa kluczowe