Muzyczny 1987

Przedstawiamy listę 26 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dirty Dancing 7.4

Młoda dziewczyna (Jennifer Grey) spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca Johne'go (Patrick Swayze). Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie.

La Bamba 7.2

Historia gwiazdy rock'n'rolla Ricardo Valenzueli. Jest Kalifornia, lato 1957, młody Ricardo, mieszka z matką i przyrodnim bratem, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie rozstaje się ze swoją gitarą. Mama, która wierzy w swojego syna zachęca go do gry. Kiedy jeden z producentów muzycznych, dostrzega Ricardo w czasie koncertu, jego kariera zaczyna toczyć się bardzo szybo.

Misja specjalna 7.0

Londyn, II wojna światowa. Brytyjski wywiad wojskowy zleca porucznikowi Karolowi Romańskiemu zadanie specjalne. Jako "Meteor 6" zostanie przerzucony w okolice Przemyśla, gdzie ukryto skrzynię z prezentami Himmlera dla Hitlera. Misja wydaje się prosta, gorzej z wykonaniem... Kiedy harce miłosne nie pozwalają Karolowi wkroczyć do akcji, z pomocą przychodzi Jan, szef kuchni kantyny oficerskiej...


Uczta Babette 7.6

Rok 1871. Babette Harsant (Stephane Audran), uciekinierka z ogarniętego rewolucją Paryża przybywa do nadmorskiej duńskiej wioski. Zostaje służącą. Otoczona jest ludźmi, którzy wychowani zostali według reguł purytańskich. Pewnego dnia kobieta wygrywa na loterii oszałamiającą sumę pieniędzy. Postanawia urządzić za nie wykwintną ucztę. Ekranizacja opowiadania Karen Blixen, autorki "Pożegnania z Afryką".

Szkoła kochanków, czyli cosi fan tutte 4.0

Historia rozgrywa się w XVII wieku. Dwaj młodzi mężczyźni wystawiają na próbę wierność swoich kochanek. Owi jegomoście to Guglielmo i Fernando, dzielni żołnierze, którym towarzyszą wybranki ich serc: Fiordiligi i Dorabella. Stary intrygant Don Alfonso postanowił udowodnić, że ich ukochane, tak jak wszystkie kobiety na świecie, nie są im wierne. Dochodzi do zakładu o 100 cekinów. Panowie kawalerowie, po rzekomym wyjeździe na wojnę, wracają niebawem w przebraniu za albańskich szlachciców i zaczynają zaloty do panienek. Kto wygra zakład?

Światłość dnia 6.5

Joe i jego siostra Patti żyją z dnia na dzień, pracując na marnych stanowiskach by starczyło na chleb. Oboje mają jednak marzenia, że kiedyś zostaną gwizdami Rocka. Niestety jak do tej pory ich zespół gra jedynie w małych barach, a szanse na karierę są raczej znikome. Nie chcąc tak dalej żyć Patti postanawia odejść do innego zespołu.

Vicious Lips 3.0

Członkinie zespołu rockowego Vicious Lips otrzymują szansę na rozkręcenie swojej kariery. Jedyne, co muszą zrobić, to dostać się na drugą stronę galaktyki. Niestety w trakcie lotu, dochodzi małych komplikacji i kobiety, wraz ze swoim menadżerem, rozbijają się na pustynnej planecie.

Metallica: Cliff 'Em All! 6.0

Jest to pierwsze video, które zostało nagrane przez Metallicę. Dokument ten jest swoistym hołdem kapeli dla tragicznie zmarłego basisty Cliffa Burtona. Zawiera on zlepek różnych nagrań z tras koncertowych oraz wywiadów, a przede wszystkim możemy tu zobaczyć dużo fragmentów dotyczących historii i życia Burtona.

Assa 9.0

Pewien "mafiozo" przyjeżdża do Jałty, aby tam dokonać kradzieży bardzo drogich i starych skrzypiec. Wraz z nim w podróż udaje się jego o wiele młodsza kochanka. Po przyjeździe dziewczyna idzie na koncert, gdzie spotyka młodego muzyka rockowego. Młodzi poczuli między sobą nić porozumienia, co niezbyt spodobało się jej partnerowi. Odbijanie dziewczyny szefa mafii, to nader niebezpieczna zabawa...

Rock 'n' Roll Nightmare 4.0

Członkowie metalowego zespołu trafiają na farmę pełną demonów.

Słowa kluczowe