Muzyczny 1996

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obejrzyj Dzwonnika z Notre Dame – spektakularną disnejowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo, uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo. Trzy zabawne gargulce: Victor, Hugo i Laverne, zachęcają nieśmiałego Quasimodo do opuszczenia bezpiecznej dzwonnicy. Chłopak wyrusza na poszukiwanie pierwszego prawdziwego przyjaciela i poznaje cygańską piękność Esmeraldę. Wkrótce dzwonnik będzie musiał stanąć do walki o miasto i ludzi, których kocha, a przy okazji nauczy nas widzieć ludzi takimi, jakimi są, a nie na jakich wyglądają…
Film dokumentalny opowiadający o muzyce wywodzącej się z Seattle, czyli grunge. W filmie pojawiają się liderzy grungowych kapel, dziennikarze, wydawcy płyt.

Blask

7,5
Australia, lata 50. Kilkuletni David Helfgott (Alex Rafalowicz) przejawia wielkie zdolności pianistyczne. Jego ojciec, Peter Helfgott (Armin Mueller-Stahl) nalega, by chłopiec uczył się grać Trzeci Koncert Rachmaninowa. Nie zważa na przestrogi nauczyciela muzyki, Bena Rosena (Nicholas Bell), który twierdzi, że jest to kompozycja stanowczo za trudna dla małego dziecka. Mijają lata. Ten sam David Helfgott (Noah Taylor) jest teraz młodym artystą, który wygrywa kilka ważnych konkursów pianistycznych i staje przed szansą wyjazdu na studia do USA. Peter nie potrafi pogodzić się z perspektywą utraty syna i nie wyraża zgody na jego wyjazd. Prośby Rosena, by zmienił zdanie, nie odnoszą skutku. W tym czasie David zaprzyjaźnia się serdecznie z pisarką w podeszłym wieku, Katharine Susannah Prichard (Googie Withers). Za jej namową, gdy zostaje stypendystą Royal College of Music w Londynie, buntuje się przeciw ojcu i wyjeżdża do Anglii. Rozsierdzony Peter mówi mu, żeby nigdy nie wracał...


Robert Altman udaje się w odległą podróż do stolicy jazzu, w latach największych tryumfów tej muzyki. W jego opowieści muzyka występuje w roli głównej, ale obejrzymy także historię pewnej telegrafistki i jej męża, drobnego złodzieja, który nieświadomie napada na jednego z największych gangsterów w mieście. To wydarzenie to tylko początek kłopotów bohaterów filmu.
"Klatka dla ptaków" to historia Armanda i Alberta wiodących wspólne życie jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Ich związek trwa już wiele lat - Armand prowadzi nocny klub w Miami Beach, w którym atrakcją jest Albert. Wspólnie wychowali syna Armanda - Vala na dojrzałego i odpowiedzialnego młodego człowieka. Kiedy więc Val ogłasza swoje zaręczyny z córką skrajnie prawicowego senatora Armand i Albert nie mają innego wyjścia jak zaakceptować tę decyzję. Tuż przed wizytą konserwatywnej rodziny swej narzeczonej Val prosi ojca o uprzątnięcie z mieszkania kolekcji dzieł sztuki, ubrań i ... Alberta.
Debiut reżyserski Toma Hanksa. Lata 60., małe prowincjonalne miasto Erie w stanie Pensylwania. Przyjaciele z miejscowej szkoły średniej: James "Jimmy" Mattingly (Johnathon Schaech) i Lenny Haise (Steve Zahn), zakładają grupę rockową o nazwie The Oneders. Gdy jednak mają szansę wystąpić przed większym gronem publiczności, ich perkusista Chad (Giovanni Ribisi) łamie rękę. Na jego miejsce do zespołu zostaje przyjęty Guy Petterson (Tom Everett Scott). Na konkursie zmienia on rytm piosenki na trochę szybszy i dzięki temu wygrywają. Otwiera im to drogę do dalszej kariery. Wkrótce Guy, dzięki pomocy swego wuja Boba, komponuje utwór "That Thing You Do!", który staje się wielkim przebojem. Członkowie The Oneders sprzedają płyty podczas kolejnych koncertów. Jedną z nich kupuje ich późniejszy menadżer, Phil Horace (Chris Ellis), który z kolei doprowadza do spotkania chłopców z szefem dużej wytwórni płytowej, Whitem (Tom Hanks). Ten proponuje im udział w ogólnokrajowym tournee. Potem przychodzą propozycje od firm płytowych - i pierwsze blaski i cienie sławy. Jimmy'ego opuszcza dziewczyna, Faye (Liv Tyler).

Kola

7,3
Pewien żyjący w Pradze wiolonczelista dowiaduje się, że jest ojcem małego chłopca. Pewnego dnia do jego domu trafia dziecko, które przewraca jego życie do góry nogami.

Orkiestra

7,3
Orkiestra kopalni Grimley jest ważnym elementem lokalnej tradycji. Dla jej kierownika, Danny’ego stanowi także sens życia. Muzyka jest dla niego wyrazem ducha społeczności, a orkiestra jest dumą mieszkańców Grimley. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się widmo bezrobocia, nie wszyscy członkowie orkiestry umieją znaleźć w sobie dość sił, by nadal dzielić z nim tę pasję. Wkrótce jednak wszystko się zmienia wraz z przyjazdem młodej, pięknej Glorii, wnuczki poprzedniego dyrygenta orkiestry i byłej sympatii jednego z członków zespołu, Andiego. Jej talent i niezwykła uroda sprawiają, że w muzyków wstępują nowe siły...
Fikcyjna historia rzeczywiście istniejącego zespołu Mnaga a Zdorp. Wytwórnia muzyczna próbuje wypromować kapelę rockową złożoną z amatorów, udaje jej się to, ale w pewnym momencie działalność grupy wymyka się spod kontroli i menadżerom, i samym muzykom. Niespodziewanym skutkiem popularności tego filmu był sukces zespołu Mňága także w… realnym życiu.
Rok 1938. Dymitr Szostakowicz (Sergey Makovetskiy) zachęca swojego ucznia Fleischmanna (Dainius Kazlauskas) do napisania opery opartej na opowiadaniu Czechowa „Skrzypce Rotszylda”. W czasie II wojny światowej Fleischmann zostaje zabity podczas oblężenia Leningradu. Szostakowicz kończy nie dokończoną operę. Ale w 1948 roku Stalin sprzeciwia się „pozbawionym korzeni kosmopolitom” i opera nie może zostać wystawiona.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…