Muzyczny 1998

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1998 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Od wesela do wesela 6.8

Błyskotliwa komedia romantyczna z udziałem znakomitej pary aktorskiej: Adama Sandlera i Drew Barrymore. Jej akcja toczy się w latach 80-ych, które twórcy ukazują w krzywym zwierciadle łagodnej satyry. Robbie Hart Sandler jest wybijającym się muzykiem, który marzy o karierze autora piosenek. Na razie jednak zarabia na życie jako "weselny grajek". Na jednym z wesel Robbie poznaje piękną kelnerkę Julię Sullivan Barrymore, z którą wydaje się łączyć go instynktowne zrozumienie. Ponadto okazuje się, że oboje mają wkrótce wstąpić w związek małżeński i co ciekawsze, Robbie ma grać na jej weselu, a Julia podawać do stołu na jego... Ślub Robbiego okazuje się katastrofą. Panna młoda nie zjawia się przed ołtarzem. Julia prosi Robbiego o pomoc przy organizacji swojego wesela. Punkt zwrotny przychodzi, gdy przyjaciółka Julii Holly Christine Taylor nalega, by Robbie przećwiczył z Julią jeden z weselnych obyczajów pocałunek świeżo upieczonych małżonków. Próba przebiega aż nadto pomyślnie...

Szalona kapela 7.1

Po dwudziestu latach jeden z członków sławnego niegdyś zespołu Strange Fruit, Tony, zamierza reaktywować grupę. Namawia pozostałych muzyków, by się do niego przyłączyli. Beano, Ray, Les i Hughie bez wahania przystają na tę propozycję.

Purpurowe skrzypce 7.3

Znawca starych instrumentów Charles Moritz (Samuel L. Jackson) podejrzewa, że wystawione na aukcji w Montrealu poobijane i poniszczone, ale piękne purpurowe skrzypce pochodzą z pracowni słynnego włoskiego lutnika Nicolo Bussottiego z XVII wieku. Miały być dziełem jego życia, poświęconym pierworodnemu synowi. Niestety jego żona i dziecko umierają podczas porodu. Okazuje się, że losy kolejnych właścicieli instrumentu również naznaczone są tragizmem. Przez trzy stulecia bezcenne skrzypce wędrują po świecie – z Włoch do Austrii, potem Anglii, Chin, w końcu trafia do Kanady. Kiedy Moritz potwierdza oficjalnie ich autentyzm, dom aukcyjny wypełnia się po brzegi. Jednak nikt nie domyśla się, jaką tajemnicę kryje purpurowy instrument.


Idol 7.7

Arthur Stuart w latach 80. jest dziennikarzem, który otrzymuje zlecenie na zrobienie wspomnieniowego reportażu o zapomnianej gwieździe lat 70. (Brian Slade alias Damon Maxwell). Przeprowadza wywiady z bliskimi Slade’a. Dzięki życiu i twórczości gwiazdy, której sam był fanem, poznaje tajemnice narodzin, triumfu i upadku cekinowej rewolucji – glam rocku. Film jest hołdem, który składa reżyser owemu nurtowi muzycznemu.

Tango 7.2

Mario Suarez, utalentowany reżyser, został opuszczony przez żonę, Laurę. By pokonać żal, rzuca się w wir realizacji filmu o tango. Pewnego wieczoru, kompletując doń obsadę, poznaje Elenę Flores, piękną i młodą kobietę, która na nieszczęście okazuje się kochanką głównego sponsora filmu, Angela Larroca. Podczas zdjęć, Mario i Elena zakochują się w sobie bez pamięci. Odbywa się właśnie ważna próba sceny zbiorowej. W atmosferze stopniowo narastającego napięcia, jeden z ludzi Angela wolno toruje sobie pomiędzy tancerzami drogę do Eleny i wbija w jej pierś nóż. Tango kończy się, a tancerze, jeden po drugim, zamierają widząc Maria trzymającego w ramionach zwłoki Eleny.

O mały głos 6.0

Zaniedbany, dwukondygnacyjny dom przy podrzędnej ulicy w jakiejś "dziurze" w północnej Anglii. W domu tym co rusz "strzelają" bezpieczniki albo robi się krótkie spięcie. W tych opłakanych warunkach mieszkają dwie niewiasty. Mari (Brenda Blethyn) jest leciwą i gderliwą wdową, wciąż jeszcze łudzącą się, że swymi warunkami zewnętrznymi zwabi mężczyzn. Usta się tej kobiecie nie zamykają! Swoim gadulstwem doprowadza do tego, że jej nieśmiała, zamknięta w sobie córka - "Mały Głos" (Jane Horrocks) - bardzo rzadko się odzywa albo nic nie mówi...

Hilary i Jackie 7.8

W dzieciństwie Jilary Griffiths i Jackie Watson były nie rozłączne. Obydwie niezwykle utalentowane muzycznie wybrały jednak zupełnie różne drogi życia. Jackie zawojowała świat jako wspaniała wiolączelistka, Hilary wybrała stabilizację u boku męża Jieffera Morrissey. Romans Jackie z międzynarodowej sławy pianistą i dyrygentem Danielem Barenboinem Frain wprowadza zamęt w życie zawodowe i prywatne obydwu sióstr. Historia opowiadana z perspektywy tak Jackie jak i Hilary jest poruszającą i dramatyczną kroniką burzliwych, pełnych pasji relacji między dwoma siostrami, które rozłączył geniusz, a połączyła miłość.

Zatańcz ze mną 6.9

Po pogrzebie matki młody Kubańczyk Rafael (Chayanne) postanawia odszukać ojca, którego nigdy nie poznał, i powiadomić go o jej śmierci. Odkrywa, że jest nim Amerykanin John (Kris Kristofferson). Mężczyzna zaprasza go do Stanów Zjednoczonych. Tam chłopak dowiaduje się, że ojciec prowadzi szkołę tańca. Uczniowie przygotowują się do mistrzostw. John sądzi, że udział utalentowanego Rafaela w zawodach zwiększy szanse szkoły. Chłopak zakochuje się w Ruby (Vanessa L. Williams), byłej mistrzyni tańca...

Kurt & Courtney

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego Nicka Broomfielda ma się ochotę nie tylko wziąć prysznic, ale wręcz wyszorować się do krwi. Film zagłębiający się w obszary, których unikali dotychczas wszyscy. Badając okoliczności uznanej za samobójstwo śmierci ikony muzyki grunge, Kurta Cobaina, Broomfield natrafia na potężną przeszkodę w postaci wdowy po muzyku, Courtney Love. Za jej sprawą autor filmu nie dostał pozwolenia na wykorzystanie w filmie muzyki Cobaina i musiał wycofać film z festiwalu w Sundance. Trudno się dziwić, w końcu pokazuje jedną z teorii, która mówi o tym że muzyk zginał właśnie na zlecenie Courtney Love.

Cisza 7.0

Słowa kluczowe