Muzyczny 1998

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1998 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Od wesela do wesela 6.8

Robbie był muzykiem weselnym, co dawało mu całkiem godziwy zarobek. Niestety, sam Robbie nie miał szczęścia w miłości. Gdy jego narzeczona uciekła sprzed ołtarza, muzyk znienawidził swoją pracę i postanowił ją zmienić. Wtedy z prośbą o pomoc w zorganizowaniu ślubu zgłosiła się do niego pewna dziewczyna.

Szalona kapela 7.1

Po dwudziestu latach jeden z członków sławnego niegdyś zespołu Strange Fruit, Tony, zamierza reaktywować grupę. Namawia pozostałych muzyków, by się do niego przyłączyli. Beano, Ray, Les i Hughie bez wahania przystają na tę propozycję.

Purpurowe skrzypce 7.3

Na aukcji w Montrealu wystawiono na sprzedaż instrument znany jako "purpurowe skrzypce". Film opowiada historię tych skrzypiec, wykonanych w XVII wieku przez znanego włoskiego lutnika Nicolo Bussottiego. Prowadzi widza po miejscach związanych z tym instrumentem. Dzieje "purpurowych skrzypiec" wiodą przez osiemnastowieczny austriacki klasztor, Uniwersytet Oksfordzki, Chiny czasów Rewolucji Kulturalnej by w końcu znaleźć się w rękach montrealskiego kolekcjonera.


Idol 7.7

Lata 70. W muzyce króluje glam rock. Jego przedstawiciele szokują strojem i zachowaniem. Film opowiada historię Briana Slade′a, jego wzloty i upadki.

Tango 7.2

Mario Suarez, utalentowany reżyser, został opuszczony przez żonę, Laurę. By pokonać żal, rzuca się w wir realizacji filmu o tango. Pewnego wieczoru, kompletując doń obsadę, poznaje Elenę Flores, piękną i młodą kobietę, która na nieszczęście okazuje się kochanką głównego sponsora filmu, Angela Larroca. Podczas zdjęć, Mario i Elena zakochują się w sobie bez pamięci. Odbywa się właśnie ważna próba sceny zbiorowej. W atmosferze stopniowo narastającego napięcia, jeden z ludzi Angela wolno toruje sobie pomiędzy tancerzami drogę do Eleny i wbija w jej pierś nóż. Tango kończy się, a tancerze, jeden po drugim, zamierają widząc Maria trzymającego w ramionach zwłoki Eleny.

O mały głos 6.0

Zaniedbany, dwukondygnacyjny dom przy podrzędnej ulicy w jakiejś "dziurze" w północnej Anglii. W domu tym co rusz "strzelają" bezpieczniki albo robi się krótkie spięcie. W tych opłakanych warunkach mieszkają dwie niewiasty. Mari (Brenda Blethyn) jest leciwą i gderliwą wdową, wciąż jeszcze łudzącą się, że swymi warunkami zewnętrznymi zwabi mężczyzn. Usta się tej kobiecie nie zamykają! Swoim gadulstwem doprowadza do tego, że jej nieśmiała, zamknięta w sobie córka - "Mały Głos" (Jane Horrocks) - bardzo rzadko się odzywa albo nic nie mówi...

Hilary i Jackie 7.8

W dzieciństwie Jilary Griffiths i Jackie Watson były nie rozłączne. Obydwie niezwykle utalentowane muzycznie wybrały jednak zupełnie różne drogi życia. Jackie zawojowała świat jako wspaniała wiolączelistka, Hilary wybrała stabilizację u boku męża Jieffera Morrissey. Romans Jackie z międzynarodowej sławy pianistą i dyrygentem Danielem Barenboinem Frain wprowadza zamęt w życie zawodowe i prywatne obydwu sióstr. Historia opowiadana z perspektywy tak Jackie jak i Hilary jest poruszającą i dramatyczną kroniką burzliwych, pełnych pasji relacji między dwoma siostrami, które rozłączył geniusz, a połączyła miłość.

Zatańcz ze mną 6.9

Po pogrzebie matki młody Kubańczyk Rafael (Chayanne) postanawia odszukać ojca, którego nigdy nie poznał, i powiadomić go o jej śmierci. Odkrywa, że jest nim Amerykanin John (Kris Kristofferson). Mężczyzna zaprasza go do Stanów Zjednoczonych. Tam chłopak dowiaduje się, że ojciec prowadzi szkołę tańca. Uczniowie przygotowują się do mistrzostw. John sądzi, że udział utalentowanego Rafaela w zawodach zwiększy szanse szkoły. Chłopak zakochuje się w Ruby (Vanessa L. Williams), byłej mistrzyni tańca...

Kurt & Courtney 7.0

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego Nicka Broomfielda ma się ochotę nie tylko wziąć prysznic, ale wręcz wyszorować się do krwi. Film zagłębiający się w obszary, których unikali dotychczas wszyscy. Badając okoliczności uznanej za samobójstwo śmierci ikony muzyki grunge, Kurta Cobaina, Broomfield natrafia na potężną przeszkodę w postaci wdowy po muzyku, Courtney Love. Za jej sprawą autor filmu nie dostał pozwolenia na wykorzystanie w filmie muzyki Cobaina i musiał wycofać film z festiwalu w Sundance. Trudno się dziwić, w końcu pokazuje jedną z teorii, która mówi o tym że muzyk zginał właśnie na zlecenie Courtney Love.

Cisza 7.0

Słowa kluczowe