Muzyczny 2008

Przedstawiamy listę 70 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Step Up 2 7.2

Romantyczna opowieść o Chase i Andie, dwójce studentów tańca w Maryland School of Arts. Ona pochodzi z biednej dzielnicy, on z wyższych sfer... Połączy ich jednak wspólna pasja do tańca, która wkrótce może się przerodzić w coś więcej niż tylko partnerstwo na parkiecie.

Rocker 5.9

Robert "Fish" Fishman jest dawno zapomnianym, podstarzałym perkusistą, niegdyś sławnego zespołu Vesuvius. Pewnego dnia jego bratanek prosi go, aby zgodził się razem z jego zespołem wystąpić na szkolnym balu. Żaden z nich nie spodziewa się, że ten występ pociągnie za sobą niespodziewaną lawinę wydarzeń.

Z muzyką soul 6.8

Louis Hinds (Samuel L. Jackson) i Floyd Henderson (Bernie Mac) to dwaj byli wokaliści akompaniujący w zespole soulowym, którzy jadą przez kraj by wziąć udział w koncercie ku pamięci ich byłego lidera, Marcusa Hooka. Obaj nie rozmawiali ze sobą od 20 lat i niechętnie zgadzają się na wspólną podróż. Jednak podczas podróży po kraju spotka ich wiele przygód i co najważniejsze - odkryją, że wciąż żyje w nich muzyka.


Berlin Calling 7.1

Nocne życie sceny electro w tempie 100 000 uderzeń na minutę. Berliński kompozytor undergroundowy i electro DJ Martin (znany pod pseudonimem DJ Ickarus) jest na tournee ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde. Spędzają noce w klubach i przygotowują się do wydania ważnego elektronicznego albumu muzycznego. Jednak Mathilde coraz gorzej sobie radzi ze znoszeniem narkotykowego nałogu Martina. W końcu DJ bierze za dużą dawkę i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. W czasie, gdy Martin poznaje innych pacjentów i znów zaczyna komponować, Mathilde wpada w ramiona swojej byłej kochanki. Album nadal pozostaje w sferze planów.

Bikiniarze 6.8

Historia rozgrywa się w Moskwie, w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zgrana paczka młodzieży, zwanej bikiniarzami, postanawia żyć inaczej niż wszyscy wokoło. Na wzór amerykański słuchają innej muzyki, w inny sposób się ubierają i kochają. Stara się dostać do ich szeregów wzorowy komsomolec Melc, zauroczony przepiękną Polzą, członkinią bikiniarzy. Czy mu się uda?

Paryż 36 7.0

Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo. Pigoil to starzejący się kierownik Chansoni, music hallu w Faubourg Paris. Cofamy się we wspomnieniach głównego bohatera do Sylwestra 1935 roku, kiedy odkrył, że jego żona jest niewierna i Galapiat lokalny gangster, zamknął music hall. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, Pigoil stracił opiekę swego umiłowanego syna, Jo-Jo, i musiał znaleźć nową pracę. Pigoil i jego koledzy przejęli Chansonię jako kooperanci. Gwiazda ich music hallu, młoda Douce, dziewczyna z okolic Lille, zakochała się w Milou... ale co z morderstwem ?

Pożegnania 7.2

Zdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi (Masahiro Motoki) traci pracę, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wraz z żoną (Ryôko Hirosue) powrócić do rodzinnego miasteczka i tam poszukać dla siebie nowej pracy i nowego życia. Odpowiada na ogłoszenie zatytułowane "Okuribito" (ang. "Departures") w nadziei na pracę w agencji turystycznej. Jak się jednak okazuje, jest to praca w domu pogrzebowym, Daigo zostaje tzw. "nokanshi" (osobą, która składa ciało zmarłego do trumny). Choć całe jego otoczenie patrzy raczej niechętnie na nową pracę Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia.

Nick i Norah 6.4

Nick (Michael Cera), grający w zespole muzycznym składającym się z gejów, został właśnie porzucony przez swoją dziewczynę Tris (Alexis Dziena). Homoseksualni koledzy starają się mu pomóc odzyskać pogodę ducha i zabierają go na koncert, gdzie Nick poznaje znajomą Tris, Norę (Kat Dennings). Postanawia razem z nią spędzić noc, szukając miejsca, gdzie zagra znany zespół Where's Fluffy.

Będzie głośno 7.4

"Będzie Głośno" to film dokumentalny o 3 legendach gitary, w reżyserii zdobywcy Oscara Davisa Guggenheima. Opowiada o spotkaniu the Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Punktem wyjścia akcji filmu jest dzień, w którym gitarzyści po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl, poznają ważne dla nich miejsca i posłuchają niecodziennych dyskusji na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania, usłyszą ich nowe utwory.

And She Stares Longingly at What She Has Lost 7.4

Piękno, swoboda, radość, wolność, niewinność nierozerwalnie związane są z najpiękniejszymi, dla większości z nas, chwilami naszego życia – dzieciństwem. Czas jednak płynie, a życie układa się różnie...

Słowa kluczowe