Muzyczny 2008

Przedstawiamy listę 70 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pożegnania 7.1

Zdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi (Masahiro Motoki) traci pracę, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wraz z żoną (Ryôko Hirosue) powrócić do rodzinnego miasteczka i tam poszukać dla siebie nowej pracy i nowego życia. Odpowiada na ogłoszenie zatytułowane "Okuribito" (ang. "Departures") w nadziei na pracę w agencji turystycznej. Jak się jednak okazuje, jest to praca w domu pogrzebowym, Daigo zostaje tzw. "nokanshi" (osobą, która składa ciało zmarłego do trumny). Choć całe jego otoczenie patrzy raczej niechętnie na nową pracę Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia.

Step Up 2 7.1

Romantyczna opowieść o Chase i Andie, dwójce studentów tańca w Maryland School of Arts. Ona pochodzi z biednej dzielnicy, on z wyższych sfer... Połączy ich jednak wspólna pasja do tańca, która wkrótce może się przerodzić w coś więcej niż tylko partnerstwo na parkiecie.

Rocker 5.9

Niewydarzony perkusista grupy rockowej Wezuwiusz, którego w latach 80-tych wyrzucono z zespołu, po dwudziestu latach nieoczekiwanie staje przed szansą na spełnienie marzeń o sławie. W roli głównej Rainn Wilson.


Z muzyką soul 6.8

Louis Hinds (Samuel L. Jackson) i Floyd Henderson (Bernie Mac) to dwaj byli wokaliści akompaniujący w zespole soulowym, którzy jadą przez kraj by wziąć udział w koncercie ku pamięci ich byłego lidera, Marcusa Hooka. Obaj nie rozmawiali ze sobą od 20 lat i niechętnie zgadzają się na wspólną podróż. Jednak podczas podróży po kraju spotka ich wiele przygód i co najważniejsze - odkryją, że wciąż żyje w nich muzyka.

Berlin Calling 7.1

Nocne życie sceny electro w tempie 100 000 uderzeń na minutę. Berliński kompozytor undergroundowy i electro DJ Martin (znany pod pseudonimem DJ Ickarus) jest na tournee ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde. Spędzają noce w klubach i przygotowują się do wydania ważnego elektronicznego albumu muzycznego. Jednak Mathilde coraz gorzej sobie radzi ze znoszeniem narkotykowego nałogu Martina. W końcu DJ bierze za dużą dawkę i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. W czasie, gdy Martin poznaje innych pacjentów i znów zaczyna komponować, Mathilde wpada w ramiona swojej byłej kochanki. Album nadal pozostaje w sferze planów.

Bikiniarze 6.8

Historia rozgrywa się w Moskwie, w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zgrana paczka młodzieży, zwanej bikiniarzami, postanawia żyć inaczej niż wszyscy wokoło. Na wzór amerykański słuchają innej muzyki, w inny sposób się ubierają i kochają. Stara się dostać do ich szeregów wzorowy komsomolec Melc, zauroczony przepiękną Polzą, członkinią bikiniarzy. Czy mu się uda?

Paryż 36 7.0

Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo. Pigoil to starzejący się kierownik Chansoni, music hallu w Faubourg Paris. Cofamy się we wspomnieniach głównego bohatera do Sylwestra 1935 roku, kiedy odkrył, że jego żona jest niewierna i Galapiat lokalny gangster, zamknął music hall. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, Pigoil stracił opiekę swego umiłowanego syna, Jo-Jo, i musiał znaleźć nową pracę. Pigoil i jego koledzy przejęli Chansonię jako kooperanci. Gwiazda ich music hallu, młoda Douce, dziewczyna z okolic Lille, zakochała się w Milou... ale co z morderstwem ?

Nick i Norah 6.2

Dzięki przypadkowemu spotkaniu podczas pewnej bezsennej nocy, dwójka nastolatków - Nick i Norah - podejmują podróż poprzez ulice Nowego Jorku próbując zlokalizować tajemniczy koncert swego ulubionego zespołu... a znajdują siebie i prawdziwą miłość.

Będzie głośno 7.4

"Będzie Głośno" to film dokumentalny o 3 legendach gitary, w reżyserii zdobywcy Oscara Davisa Guggenheima. Opowiada o spotkaniu the Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Punktem wyjścia akcji filmu jest dzień, w którym gitarzyści po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl, poznają ważne dla nich miejsca i posłuchają niecodziennych dyskusji na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania, usłyszą ich nowe utwory.

And She Stares Longingly at What She Has Lost 7.4

Piękno, swoboda, radość, wolność, niewinność nierozerwalnie związane są z najpiękniejszymi, dla większości z nas, chwilami naszego życia – dzieciństwem. Czas jednak płynie, a życie układa się różnie...

Słowa kluczowe