Niemy 1916

Przedstawiamy listę 1465 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1916 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

20,000 Leagues Under the Sea 6.0

Kapitan Nemo zbudował wspaniałą łódź podwodną aby dokonać zemsty. Wyrusza w ponad 20.000 mil podróż w poszukiwaniu Karola Denvera - człowieka, który spowodował śmierć księżnej Daaker.

Nietolerancja 7.3

Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.

Charlie gra Carmen

Parodia opery „Carmen” Bizeta. Charlie, grający żołnierza, zostaje wysłany na południe Hiszpanii, aby schwytać bandę Cyganów, gdzie zakochuje się w ich przywódczyni, uwodzicielskiej Carmen. [opis dystrybutora]


The Men She Married

Młoda dziewczyna wpada w kłopoty, kiedy poślubia bigamistę, który okrada ją z klejnotów i ucieka do Ameryki Łacińskiej. Niedługo po tym otrzymuje zawiadomienie o jego śmierci. W końcu dziewczyna znajduje porządnego wdowca i zostaje jego żoną. Sprawa się komplikuje, gdy jej pierwszy mąż wraca cały i zdrów i w dodatku zaczyna ją szantażować. Dodatkowo stara się uwieść piękną pasierbicę dziewczyny.

Judex

Favraux (Louis Leubas), bankier nie może zliczyć ofiar, które okradł, czasem spychając je do samobójstwa. W ten sposób syn jednego z nich postanowił się zemścić. Pod pseudonim Judex (René Cresté), po pokonaniu licznych przeszkód, wprowadza w życie swój plan zemsty.

Wampiry: Niezwykłe oczy

Moreno wykorzystuje swoje niezwykłe umiejętności, aby pokrzyżować plany Wampirom.

Wampiry: Krwawe zaślubiny

Wampiry nie porzucają myśli zabicia Philippe Guérande'a nawet kiedy jest żonaty. Żona woźnego, który został przypadkowo otruty winem, pragnie pomścić śmierć swojego męża i konsultuje się u wróżki. Wróżka jest wampirem. Hipnotyzuje kobietę, wpływając na nią, by otworzyła drzwi domu Philippe dla wampirów. Wampiry wchodzą do domu redaktora, ale uciekają, gdy zostają nakryci na próbie uduszenia Philippe i jego żony.

Słowa kluczowe