Niemy 1916

Przedstawiamy listę 1466 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1916 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

20,000 Leagues Under the Sea 6.0

Kapitan Nemo zbudował wspaniałą łódź podwodną aby dokonać zemsty. Wyrusza w ponad 20.000 mil podróż w poszukiwaniu Karola Denvera - człowieka, który spowodował śmierć księżnej Daaker.

Nietolerancja 7.3

Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.

Zagadka nadmuchiwanej ryby 6.5

Sławny detektyw Coke Ennyday dostaje od policji zlecenie dotyczące tajemniczego mężczyzny (dosłownie) śpiącego na pieniądzach. By odkryć źródło jego zamożności, bohater, uzbrojony w baterię strzykawek z kokainą, udaje się na plażę do wypożyczalni sprzętu pływającego. W zgoła niekonwencjonalnym śledztwie Ennydaya kluczową rolę odegrają udostępniane tu gumowe „skaczące ryby” oraz nadmuchująca je dziewczyna.


Charlie gra Carmen

Parodia opery „Carmen” Bizeta. Charlie, grający żołnierza, zostaje wysłany na południe Hiszpanii, aby schwytać bandę Cyganów, gdzie zakochuje się w ich przywódczyni, uwodzicielskiej Carmen. [opis dystrybutora]

Sherlock Holmes

Alice Faulkner po śmierci siostry dziedziczy listy następcy tronu jednego z europejskich krajów, z którym zmarła miała tragicznie zakończony romans. Korespondencja może wywołać skandal, więc sekretarz księcia prosi Sherlocka Holmesa o jej odzyskanie. Cenne listy chce także przejąć szajka małżeństwa Larrabee. Wkrótce do gry włącza się demoniczny profesor Moriarty…

The Men She Married

Młoda dziewczyna wpada w kłopoty, kiedy poślubia bigamistę, który okrada ją z klejnotów i ucieka do Ameryki Łacińskiej. Niedługo po tym otrzymuje zawiadomienie o jego śmierci. W końcu dziewczyna znajduje porządnego wdowca i zostaje jego żoną. Sprawa się komplikuje, gdy jej pierwszy mąż wraca cały i zdrów i w dodatku zaczyna ją szantażować. Dodatkowo stara się uwieść piękną pasierbicę dziewczyny.

Judex

Favraux (Louis Leubas), bankier nie może zliczyć ofiar, które okradł, czasem spychając je do samobójstwa. W ten sposób syn jednego z nich postanowił się zemścić. Pod pseudonim Judex (René Cresté), po pokonaniu licznych przeszkód, wprowadza w życie swój plan zemsty.

Wampiry: Niezwykłe oczy

Moreno wykorzystuje swoje niezwykłe umiejętności, aby pokrzyżować plany Wampirom.

Wampiry: Krwawe zaślubiny

Wampiry nie porzucają myśli zabicia Philippe Guérande'a nawet kiedy jest żonaty. Żona woźnego, który został przypadkowo otruty winem, pragnie pomścić śmierć swojego męża i konsultuje się u wróżki. Wróżka jest wampirem. Hipnotyzuje kobietę, wpływając na nią, by otworzyła drzwi domu Philippe dla wampirów. Wampiry wchodzą do domu redaktora, ale uciekają, gdy zostają nakryci na próbie uduszenia Philippe i jego żony.

Słowa kluczowe