Niemy 1919

Przedstawiamy listę 820 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1919 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Złamana lilia 6.8

Lucy Battling jest wychowywana przez ojca, który ma ostre zasady. Pewnego dnia z Chin do Londynu przybywa Cheng Huan. Lucy zakochuje się w nim. Czy ojciec da się przebłagać córce i pozwoli złamać zasady?

Prawdziwe serce Susie 6.0

Susie, prosta dobra dziewczyna kocha się w synu sąsiadów, Williamie. Bardzo w niego wierzy i poświęca się dla jego własnych ambicji. Kiedy mężczyzna odnosi sukces bohaterka uświadamia sobie, że odrzuciła wszystkie swoje marzenia.

Inaczej niż inni 6.0

Uznany muzyk zakochuje się w swoim wielbicielu. Na drodze do szczęścia stają mu opinia społeczna i niemieckie prawo.


Oskarżam! 5.0

Film przedstawia dwóch mężczyzn, którzy pochodzą z tej samej wioski. Pierwszy, Jean Diaz (Romuald Joubé), jest poetą i niesie radość życia, a drugi, Francois Laurin (Séverin-Mars), jest brutalem, który sprawia, że jego żona Edith (Maryse Dauvray), zmuszona do małżeństwa przez ojca, jest nieszczęśliwa. Jean i Edith zakochują się. Wybucha wojna. Jean i François poznają się podczas wojny. Edith zostaje deportowana do Niemiec jak wszystkie kobiety z jej wioski. Jest gwałcona przez żołnierzy, ale udaje jej się uciec i wraca do domu. François umiera na wojnie. Jean, oszalał, ma makabryczne wizje, które go potępiają i oskarżają o okropności wojny. On także umiera.

Barrabas

Adwokat Jacques Varese (Fernand Herrmann) i dziennikarz Raoul de Nerac (Édouard Mathé), próbują przedstawić społeczności i zniszczyć organizację przestępczą kierowaną przez sadystycznego bankiera Rudolfa Strelitza (Gaston Michel).

Idylla na wsi 5.0

Dzień zabawy 5.0

Ślepi mężowie 5.0

Słowa kluczowe