Niemy 1924

Przedstawiamy listę 689 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Złodziej z Bagdadu 8.5

Złodziej z Bagdadu, aby ubiegać się o rękę przepięknej księżniczki postanawia przebrać się za księcia.

Gabinet figur woskowych 6.7

Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.

Niezwykłe przygody Mister Westa w krainie bolszewików 8.0

Film jest przykładem działania propagandy ZSSR. Ciekawa opowieść o przygodach amerykanina Mr. Westa i jego wiernego ochroniarza Jeddie w krainie pełnej bolszewików. Początkowo West nie jest przekonany co do napotkanych ludzi, ale z czasem przekonuje się, że Rosjanie nie są tacy źli jak to mu się wydawało. W scenie końcowej gdy widzi maszerujące wojsko radzieckie kontaktuje się z żoną i każe powiesić w pokoju portret Lenina.


Chciwość 7.5

Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.

Morski jastrząb 7.0

Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.

Portier z hotelu Atlantic 6.8

Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.

Aelita 5.0

Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.

Triumf

Granat jest właścicielem fabryki. Jego syn David, jest leniwym młodzieńcem zakochanym w brygadzistce Ann. Dziewczyna jednak odrzuca jego zaloty, ponieważ chciałabym zostać słynną śpiewaczką operową.

Yolanda

Mary (Marion Davies) księżniczka Burgundii podróżuje po kraju w przebraniu rycerza. Na jednym z targów jedwabiu zakochuje się w mężczyźnie o imieniu Maksymilian. On zostaje jednak uwięziony przez spiskowców.

The Enchanted Cottage

Okaleczony weteran I wojny światowej zaszywa się w małym domku na wsi, by uciec przed światem. Tam poznaje prostą, dobrą kobietę, która pokazuje mu, że dom w którym przebywa, jest bardzo starą chatą nowożeńców. Ich duchy mieszkające dalej w tym domu i rzucają na nich urok miłosny.

Słowa kluczowe