Niemy 1924

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 714 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zygfryd (Paul Richter), syn władców Niderlandów, wyrusza do Wormacji, aby ubiegać się o rękę sławnej piękności Krymhildy (Margarete Schön).
Kpt. Aleksiej Czerny ratuje Caryca Katarzynę przed spiskowcami i zostaje nagrodzony jej miłością.

Aelita

6,7
Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli) wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.


Pianista Orlak (Conrad Veidt) traci swoje ręce w wyniku katastrofy kolejowej. Zostają mu przeszczepione nowe ręce, które niegdyś należały do mordercy. U Orlaka pojawia się odczucie, że ciągną go one do dokonywania przestępstw...
Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.
Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.
Alicja chciałaby uniknąć ćwiczenia na pianinie, aby móc w tym czasie bawić się z przyjaciółmi. Sadza więc swojego psa zamiast siebie na miejsce przy instrumencie, aby w ten sposób oszukać mamę, a w tym czasie wybiera się z kolegami nad jeziorko, gdzie łowią ryby. Podczas łowienia wyobraża sobie, jakby to było, gdyby odławiała ryby na biegunie północnym.
Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.
Historia bliźniaczek o dwóch zupełnie odmiennych charakterach.
Złodziej z Bagdadu, aby ubiegać się o rękę przepięknej księżniczki postanawia przebrać się za księcia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…