Niemy 1925

Przedstawiamy listę 698 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1925 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gorączka złota 7.7

Poszukiwacz złota Lone (Charles Chaplin) zakochuje się w pięknej śpiewaczce Georgii. Ona jednak woli innego.

Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051 7.5

Księżna i baron, arystokraci rosyjscy, podejmują próbę zawładnięcia majątkiem przemysłowca Pradowskiego i jego córki Urszuli. Plan zakłada uwiedzenie każdego z nich i poprzez małżeństwo przejęcie ich bogactw. W sprawę miesza się adwokat zakochany w pannie Uli.

Pancernik Potiomkin 7.2

Pancernik Potiomkin jest sztandarowym przykładem filmu propagandowego. Wyreżyserowany przez Sergeia Eisensteina obraz, opowiada historię załogi pancernika Potiomkin, która buntuje się przeciwko przełożonym. Kiedy w trakcie walki, ginie jeden z marynarzy, koledzy poprzysięgają zemstę. Wieść szybko dostaje się na ląd i ludność miast zaczyna popierać walczących marynarzy.


Ben Hur 6.6

Żydowski książę stara się odnaleźć swoją rodzinę i zemścić się na przyjacielu z dzieciństwa, który ją niesłusznie uwięził.

Ogród rozkoszy 7.0

Historia młodej tancerki chcącej zabłysnąć na wielkiej scenie.

Na Zachód! 7.0

Bezrobotny młodzieniec szuka pracy, podróżując po kraju. Na ranczu Diamond Bar zaprzyjaźnia się z brązowooką krową. Człowiek i zwierzę stają się nierozłączni.

Zaginiony świat 6.8

Paleontolog George Challenger utrzymuje, że w głębi Puszczy Amazońskiej żyją dinozaury. Jeden z londyńskich dzienników decyduje się sponsorować jego wyprawę, mającą dostarczyć dowodów na istnienie prehistorycznych bestii. Ekipa badawcza obserwowana przez tajemniczego małpoluda, staje oko w oko z wieloma niezwykłymi stworzeniami…

Czarny orzeł 6.0

Historia nieodwzajemnionej miłości carycy Katarzyny II (Louise Dresser) do wojskowego porucznika Vladimira Dubrovskyego (Rudolph Valentino).

Tumbleweeds

Rząd udziela kredytu dla osadników którzy chcą uczciwie pracować. Kiedy kowboj Don Carver pomaga im zrobić spęd bydła, spotyka Molly Lassiter. Postanawia założyć dla niej ranczo.

Zatracona ulica

Córce radcy dworu, Grecie, po finansowym bankructwie ojca grozi zejście na społeczne dno, jednak ratuje ją miłość amerykańskiego oficera.

Słowa kluczowe