Niemy 1926

Przedstawiamy listę 540 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1926 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Generał 7.8

Johnnie Gray (Buster Keaton), skromny maszynista, musi odzyskać porwaną przez wroga lokomotywę o nazwie "Generał", w której znajduje się jego ukochana.

Faust 7.5

Faust (Gösta Ekman) zapisuje swą duszę Mefistofelesowi (Emil Jannings) i w zamian otrzymuje od niego wieczną młodość.

Syn szejka 7.1

Ahmed, syn szejka, zakochuje się w Yasmin, tancerce, która została przyrzeczona innemu. Podczas tajemnego spotkania w ruinach, zostają napadnieci przez mężczyzn z trupy dziewczyny. Okłamują Ahmeda, że to jego ukochana wszystko zaplanowała. On poprzysięga zemstę.


Orzeł górski

Historia niespełnionej miłości bogatego kupca do prostej nauczycielki.

Wandering Papas

Opowieść o kucharzu (Clyde Cook) pracującym w obozie dla inżynierów konstruujących mosty oraz pustelniku chroniącym swoją ukochaną córkę przed ich uczuciami. Kiedy jednak dziewczyna zakochuje się w jednym z nich, wpada na plan ukrycia bomby w cieście naleśnikowym i wysadzenia jej podczas posiłku.

Tell It to the Marines

Sierżant O'Hara (Lon Chaney) jest bardzo zapracowanym wojskowym. Ma za zadanie szkolić nowo przybyłych rekrutów. Jednym z nich jest Burns (William Haines), który szczególnie daje mu się we znaki, a na domiar złego podrywa pielęgniarkę Norę (Eleanor Boardman), w której potajemnie podkochuje się O'Hara.

You Never Know Women

Wśród wędrującej po całym kraju trupy cyrkowej zawiązują się różnorodne relacje. Są wzloty i upadki, kłótnie i romanse. Po latach, pomiędzy trójką solistów nawiązuje się miłosny trójkąt, który prowadzi do nieuchronnej katastrofy.

Łzy szatana

Geoffrey, młody i ubogi pisarz, jest beznadziejnie zakochany w Mavis, która żyje w swoim pensjonacie i jest poczytną pisarką. Nie mogąc się z nią ożenić z powodu ubóstwa w gniewie przeklina Boga za to, że go porzucił. Wkrótce spotyka księcia Lucio Geoffreya de Rimaneza, bogatego i wytwornego pana, który informuje go, że odziedziczył majątek, ale żeby z niego korzystać musi oddać się w jego ręce. Geoffrey nie wie, że Lucio jest Szatanem...

The Winning of Barbara Worth

Barbara jako mała dziewczynka została znaleziona na pustyni przez Jeffersona Wortha, który od tamtej pory wychowuje ją jak własną córkę. Kiedy dziewczyna dorasta, zakochuje się w niej Abe Lee, brygadzista w firmie jej ojca. Tymczasem Jefferson wchodzi w spółkę z bogatym przedsiębiorcą, mającym plany nawadniania pustyni. Jego syn także zakochuje się w Barbarze...

Exit Smiling

Pokojówka pracująca dla podróżującej trupy teatralnej, rozpaczliwie pragnie zostać aktorką.

Słowa kluczowe