Niemy 1927

Przedstawiamy listę 591 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1927 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Metropolis 7.9

Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.

Ring 10.0

Historia dobrze zapowiadającego się boksera i jego "świeżo" poślubionej żony.

Lokator 7.6

Atrakcyjna modelka przeprowadza się do domu swoich rodziców, ponieważ na ulicach miasta grasuje bezwzględny morderca.


Kot i kanarek 8.3

W starym zamczysku krewni zmarłego miliardera Cyrusa Westa czekają na otwarcie testamentu. Spadkobierczynią okazuje się piękna Annabelle West. Jeżeli jednak okaże się ona chora psychicznie spadek przejmie osoba, której nazwisko znajduje się w kopercie, którą posiada notariusz Crosby. Niestety znika on w tajemniczych okolicznościach. W zamku zaczynaja sie dziać dziwne rzeczy...

Na równi pochyłej

Syn bogacza popada w konflikt z prawem i wyjeżdża do Paryża. Po wydaniu wszystkich oszczędności popada w alkoholizm i wtedy poznaje tancerkę.

Prywatne życie Heleny Trojańskiej

Królowa Trojańska Helena (María Corda) jest już zmęczona brakiem jakiegokolwiek zainteresowania ze strony swojego męża i ucieka z Parysem do Sparty. Menelaos (Lewis Stone), jej mąż, namówiony przez swego poplecznika, rozpoczyna wojnę z Parysem, aby doprowadzić do powrotu Heleny. Kobieta wraca, jednak zaraz po tym nawiązuje przelotny flirt z księciem Ithaca.

Three Hours

Madeline Durkin (Corinne Griffith) jest właśnie po rozwodzie ze swoim dużo starszym mężem, który jest strasznie mściwy i pozostawia ją bez środków do życia. Kobieta, nie mając innego wyjścia, zostaje złodziejem kieszonkowym.

Niepotrzebny człowiek

Akcja rozgrywa się w Milwaukee w pierwszych latach XX wieku. August Schilling jest urzędnikiem bankowym, który jest zadowolony zarówno ze swej pracy, jak i swojej rodziny. Otrzymuje zadanie przetransportowania do Chicago wartych 1 tys. dolarów papierów wartościowych. W pociągu spotyka uwodzicielską blondynkę, która przekonuje go, by kupił jej butelkę szampana i zabiera go do taniego hoteliku. Następnego ranka budzi się sam w zabałaganionej sypialni i bez cennej przesyłki. Odnajduje jednak kobietę i prosi ją o zwrot skradzionych papierów wartościowych. Wtedy zostaje znienacka ogłuszony przez właściciela hoteliku i zaciągnięty na pobliskie tory kolejowe. Kiedy oszuści okradają go z dokumentów, nasz bohater odzyskuje świadomość i po krótkiej walce z właścicielem hotelu, ostatecznie rzuca go na tory pod nadjeżdżający pociąg. Czym prędzej ucieka z tego miejsca i kiedy ma zamiar odebrać sobie życie, widzi w gazecie, że jest rzekomo martwy. Zmasakrowane ciało właściciela hotelu zostało zidentyfikowane jako ciało Augusta Schillinga. Mija dwadzieścia lat...

Vanity

Barbara Fiske (Leatrice Joy) piękna, młoda dziewczyna z dobrą pozycją społeczną ma zamiar wyjść za mąż, za chamskiego tyrana Lloyda Van Courtland (Charles Ray). W przeddzień ślubu, kobieta składa wizytę na pięknym jachcie, gdzie stara się ją uwieść Dan Morgan. Jak potoczą się dalsze losy Barbary?

The Patent Leather Kid

Leather Kid (Richard Barthelmess), bokser z Nowego Jorku, ma niewiele miłość do swojego kraju. Pogłębia swoje przekonania, gdy jego dziewczyna opuszcza go i udaje się do wojska we Francji. Na domiar złego jego trener zostaje postrzelony w akcji militarnej. To wszystko powoduje, że sam idzie walczyć ale zostaje ciężko ranny i częściowo sparaliżowany.

Słowa kluczowe