Niemy 1928

Przedstawiamy listę 479 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Męczeństwo Joanny d'Arc 7.7

Ostatni dzień życia Joanny d'Arc. Podczas przesłuchań zostaje ona postawiona przed wyborem pomiędzy Bogiem, a własnym życiem.

Cyrk 7.6

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Człowiek z kamerą 8.0

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.


Should Married Men Go Home? 9.0

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Africa Before Dark

Oswald, Wesoły Królik tym razem występuje w roli myśliwego na Safari w Afryce.

Łatwa cnota

Po samobójstwie kochanka, Larita Filton decyduje się wyjechać z miasta aby zacząć nowe życie.

Żona farmera

Samotny, podstarzały farmer postanowił znaleźć sobie żonę. Ma trzy kandydatki, jednak w każdej coś mu nie pasuje.

Szampan

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Ostatni rozkaz

Film przedstawia historię generała rosyjskiego, który po rewolucji bolszewickiej żyje w nędzy. Utrzymuje się ze statystowania w filmach hollywodzkich. Otrzymuje rolę dowódcy w filmowej bitwie. Bardzo przejmuje się swoją rolą, staje się ona ostatnim etapem jego życia.

Sławetna Betsy

Jérôme Bonaparte (Conrad Nagel) przyjeżdża do Baltimore gdzie ma podjąć pracę jako nauczyciel. Tutaj poznaje i zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Elizabeth Patterson (Dolores Costello). Wkrótce biorą ślub, a on wyjawia jej swój sekret - jest bratem Cesarza Napoleon Bonaparte. Napoleon jednak nie godzi się na to małżeństwo i każe je unieważnić. Czy Jérôme pogodzi się ze zdaniem brata?

Słowa kluczowe