Niemy 1928

Przedstawiamy listę 484 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Męczeństwo Joanny d'Arc 8.1

Ostatni dzień życia Joanny d'Arc. Podczas przesłuchań zostaje ona postawiona przed wyborem pomiędzy Bogiem, a własnym życiem.

Łatwa cnota 3.0

Po samobójstwie kochanka, Larita Filton decyduje się wyjechać z miasta aby zacząć nowe życie.

Szampan 5.0

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.


Cyrk 7.9

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Ostatni rozkaz 7.3

Film przedstawia historię generała rosyjskiego, który po rewolucji bolszewickiej żyje w nędzy. Utrzymuje się ze statystowania w filmach hollywodzkich. Otrzymuje rolę dowódcy w filmowej bitwie. Bardzo przejmuje się swoją rolą, staje się ona ostatnim etapem jego życia.

Wiking 9.0

Leif Eriksson, syn władcy Grenlandii, Eryka Rudobrodego, po przyjęciu chrześcijaństwa planuje daleką wyprawę w poszukiwaniu nowych lądów. Towarzyszy mu wojownicza Helga Nillson i angielski niewolnik, lord Alwin.

Człowiek z kamerą 6.8

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Banda 6.0

Nie zważając na ostrzeżenia, gang szmugluje transport nielegalnego alkoholu i zostaje zatrzymany przez policję. Dzięki interwencji jednego z polityków, który chce uzyskać głosy wyborców kontrolowanych przez gang, Nick Scarsi (Louis Wolheim), przywódca, zostaje zwolniony. Wkrótce Scarsi zostaje oskarżony o zamordowanie policjanta. McQuigg (Thomas Meighan), kapitan policji, od dawna szukający na niego dowodów, zabija go gdy ten próbuje uciec.

Arsenał 6.0

Opowieść o powstaniu robotników kijowskiego zakładu "Arsenał" przeciwko Centralnej Rady Ukrainy w styczniu 1918 roku. Powstanie miało ułatwić nadejście bolszewickiej armii do Kijowa, niestety przy pomocy wojska, które pozostało lojalne rządowi, bunt został stłumiony.

Should Married Men Go Home? 9.0

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Słowa kluczowe