Filmy Norwegia

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Norwegia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chora na siebie

0,0
6,7
Zapomnijcie o problemach bohaterów Joachima Triera. To w nowym filmie Kristoffera Borgliego spotkacie dwoje spośród najgorszych ludzi na świecie: Thomas jest pretensjonalnym artystą tworzącym instalacje z kradzionych mebli (przy okazji kradnie też inne rzeczy, np. najdroższe wino z restauracji); jego dziewczyna Signe pracuje zaś jako baristka i marzy, by ktoś ją dostrzegł. Oboje są znudzeni życiem i sobą nawzajem, ich rozmowy często zamieniają się w wymianę drobnych złośliwości. Nagle coś jednak się zmienia. Gdy Thomas odnosi sukces, Signe decyduje się wreszcie wyjść z jego cienia. Udawanie alergii na orzechy okazuje się niezbyt skutecznym pomysłem, więc dziewczyna sięga po znacznie bardziej radykalne środki.
W czasach bitwy znanej jako pierwsza porażka Hitlera norweski żołnierz powraca do domu i dowiaduje się szokującej prawdy o swojej żonie.

Furia

0,0
Policjant Asgeir przeprowadza się do idyllicznego miasteczka w zachodniej Norwegii. Gdy dochodzi tam do konfliktu, spotyka tajemniczą kobietę, Ragnę. Wkrótce obydwoje przenikają do świata europejskiej skrajnej prawicy.


Wróciła ze świata umarłych z nowo odkrytym apetytem na krew. Zakład pogrzebowy jej rodziny bardzo potrzebuje zleceń. A gdyby tak...?
Niewielka, spokojna wioska Djupelv tuż przy granicy z Rosją. Pewnego dnia mała dziewczynka znajduje w rzece ciało chłopca. Lokalny policjant Thomas Lønnhøiden postanawia rozpocząć śledztwo w tej sprawie, mimo silnych ostrzeżeń od przełożonych. Wówczas dziewczynka znika. Dochodzenie wykazuje, iż została zamordowana w czasie zimowych ćwiczeń NATO. Thomas kontynuuje dochodzenie i zostaje zmuszony do przyjrzenia się małej społeczności miasteczka w nowym świetle. Dlaczego jego przełożeni nie chcą poznać prawdy? Dlaczego mieszkańcy chronią przeszłość? Co jest ukryte w górach, tu przy granicy z Rosją?

Ragnarok

6,6
6,3
Ciepłe zimy i potężne ulewy sprawiają, że norweskie miasteczko zaczyna szykować się na Ragnarok — czy ktoś zdoła ich przed tym uratować?
Policjant czy przemytnik: Sprawa Eirika Jensena to serial o prawdziwej zbrodni, który śledzi niezwykłą sprawę słynnego norweskiego policjanta Eirika Jensena. Widzowie znajdą w nim odpowiedź na pytanie, które nie dawało spokoju Norwegom od aresztowania Jensena w 2013 roku — czy był on najlepszym policjantem w historii ich kraju, czy też największym handlarzem narkotyków w całej Skandynawii? Ten serial z barwną, charyzmatyczną obsadą zapewnia wyjątkowe spojrzenie na życie Jensena i opowiada niewiarygodną historię — od ich pierwszego spotkania w latach 90. aż po potencjalną klęskę w sali rozpraw w 2020 roku. Kto mówi prawdę, a kto kłamie? To okaże się dopiero na końcu.

Przybysze

6,9
Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani przybyszami nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne – przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu.

Troll

6,2
5,3
Gdy eksplozja w norweskich górach budzi wiekowego trolla, władze wysyłają nieustraszoną paleontolożkę, która ma powstrzymać siejącą zniszczenie istotę.
Inspektor policji Hedda Hersoug wraca w swoje rodzinne strony, aby wieść spokojne życie, lecz przyjdzie jej się zmierzyć ze sprawą morderstwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…