Filmy NRD

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju NRD. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akta Odessy 6.8

Peter Miller, niemiecki dziennikarz, wpada na trop tajnej organizacji "Odessa", która zajmuje się ukrywaniem nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

Wyzwolenie 7.7

Najdroższy film w dziejach rosyjskiej kinematografii. Ponad 7-godzinna epopeja wojenna, zrealizowana z niespotykanym rozmachem. Wielka Wojna Ojczyźniana pokazana została z uderzającym realizmem i dbałością o szczegóły, a sceny ostatecznego triumfu wojsk radzieckich nad III Rzeszą, czyli upadek Berlina, uznane są do dziś za jedne z najlepszych w historii kina. Unikalne materiały dokumentalne z archiwów radzieckich w połączeniu z fragmentami kronik filmowych koproducenta epopei NRD - i niemal nieograniczonym budżetem sprawiają, że efekt końcowy nie ma sobie równych. Na uwagę zasługuje międzynarodowa obsada, w tym udział wybitnych polskich aktorów Jana Englerta, Barbary Brylskiej, Daniela Olbrychskiego, Franciszka Pieczki.


Milcząca gwiazda 6.2

Ziemia jest zagrożona inwazją z Wenus. Powstaje więc międzynarodowa ekspedycja, która ma na celu dotrzeć na Wenus, porozumieć się z jej mieszkańcami i udaremnić plany inwazji na Ziemię. Statek kosmiczny po pokonaniu niebezpiecznej, usianej meteorami drogi ląduje wreszcie na planecie, ale ta okazuje się bardziej nieprzyjazna i niszczycielska niż się spodziewali. Już na początku wyprawy załoga traci trzech członków. Wracać na Ziemię, czy kontynuować zadanie?...

Siedem piegów 6.0

Wrażliwa, dojrzalsza od swoich rówieśników dziewczyna z rozbitej rodziny oraz syn dyrektora, chłopak gardzący materialnym podejściem swoich rodziców do życia - tych dwoje los połączył na letnim obozie. Tak się rodzi pierwsza miłość. Żeby było jeszcze ciekawiej mają oni zagrać główne role w przedstawieniu, które uczestnicy obozu przygotowują na jego zakończenie. A jest to oczywiście "Romeo i Julia" - na szczęście losy naszych bohaterów i ich niełatwej miłości nie będą tak tragiczne, jak granych przez nich postaci ze słynnego dramatu Szekspira...

Kopernik 6.0

Młody uczony niemiecki Retyk przegląda dzieło Kopernika "O obrotach sfer niebieskich". Jest to punktem do rozważań nad geniuszem uczonego z Torunia. Akcja filmu przenosi się do roku 1492, kiedy to Andrzej i Mikołaj rozpoczynają studia na uniwersytecie w Krakowie. Kolejnym etapem edukacji jest wyjazd do Włoch ...

Bitwa o Moskwę 8.0

Bohaterskie walki nie tylko czołgów, ale i piechoty rosyjskiej, gromiącej faszystów. Rosjanie zostali zdradziecko zaatakowani przez Niemców, którzy wcześniej mówili im, że wojska szykują do desantu na Anglię. Mimo to byli świetnie przygotowani do tej walki, rozgorzała się największa bitwa podczas drugiej wojny światowej.

Mussolini i ja 7.0

W ostatnich latach wojny Benito Mussolini (Bob Hoskins), dyktator faszystowskich Włoch, doświadcza podwójnej przegranej: klęski na froncie oraz zdrady ze strony swojego zięcia, hrabiego Ciano (Anthony Hopkins).Konflikt rodzinny toczy się w warunkach stałych strat na froncie, intryg politycznych i towarzyskich, zmiany rządu i upadku faszyzmu. Ukochana córka Edda (Susan Sarandon) wybiera lojalność wobec swojego męża. Jedynie żona Mussoliniego, pozostaje mu wierna w trudnych chwilach, mimo świadomości, że zdradza ją z młodą kochanką.

Spotkania w mroku 7.0

Adaptacja powieści Stanisławy Fleszerowej – Muskat "Pozwólcie nam krzyczeć". Znana polska pianistka wyjeżdża na artystyczne tournee po Europie zachodniej. Podróż po zachodnich Niemczech przywołuje wspomnienia. Magdalena czasy wojny spędziła w przymusowych obozach pracy. Teraz przekonuje się, że zbrodniarze żyją beztrosko w dostatku. Czują się bezkarni i nie mają poczucia winy wobec swoich ofiar.

Na tropie Sokoła 5.0

Ameryka Północna, lata 1875-76, w rejonie Black Hills w Górach Skalistych poszukiwacze złota odkrywają złoża tego kruszcu. Tereny te jednak są zamieszkane przez Indian Dakota, co dla poszukiwaczy jest przeszkodą we wzbogaceniu się. Jeśli chcą to złoto zdobyć muszą się pozbyć prawowitych właścicieli tych ziem. Prym wśród gnębicieli Indian wiedzie niejaki Bludgeon i jego banda, który nie cofnie się przed żadną nikczemnością, byleby tylko dorwać się do złotonośnych działek. Indianie z okolicznych plemion zwołują naradę, na której to postanawiają się przeciwstawić białym najeźdźcom i pod wodzą Drapieżnego Sokoła (Gojko Mitić) stawić im czoło w walce...

Słowa kluczowe