Obyczajowy 1998

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 9 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1998 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wychowany w mieście dziesięcioletni chłopiec, Staszek Szewczyk – uczy się w wiejskiej szkole w Popielawach, rodzinnej wsi swoich dziadków. Chłopiec zafascynowany opowieściami o rodzie Andryszków i skonstruowanej przez Józefa Andryszka (Krzysztof Majchrzak) w XIX wieku kinomaszynie, postanawia opisać ich historie. Szczególnie teraz staję się ona ważna, gdyż najmłodszy z rodu Andryszków postanawia zniszczoną w trakcie powstania styczniowego kinomaszynę zrekonstruować, a napotyka ogromny opór ze strony swojego ojca.

Mamuśka

7,1
Małżeństwo Luke'a (Ed Harris) i Jackie (Susan Sarandon) nie układa się najlepiej. Dochodzą do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód. Ich dzieci, Anna (Jena Malone) i Ben (Liam Aiken), zostają pod opieką matki. Wkrótce w życiu Luke'a pojawia się młoda pani fotograf (Julia Roberts). Niestety, od początku znajomości nie jest akceptowana przez dzieci, a była żona Luke'a darzy ją nieskrywaną nienawiścią. Jackie obawia się, że nowa miłość jej męża odbierze jej dzieci. Niespodziewana choroba sprawi, że będą zmuszone zakopać wojenny topór i wspólnie przygotować się na trudne chwile.
Opowieść o młodej Angielce Julii (Kate Winslet), która pewnego dnia 1972 roku decyduje się porzucić niewiernego męża pisarza, coraz bardziej mieszczański Londyn, i z dwiema córkami: Beą (Bella Riza) i Lucy (Carrie Mulan) wyrusza na wakacje do Maroka. Tu boryka się stale z problemami finansowymi, poznaje Bilala (Taghmaoui) , ulicznego akrobatę-kuglarza, który wkrótce zostaje jej kochankiem i nowym tatą dla jej córek. Próbuje dotrzeć do mistrza sufi (najbardziej mistycznej odmiany islamu). Podróżuje w poszukiwaniu własnego 'ja', własnej tożsamości. Jednak córki coraz gorzej znoszą wędrówkę matki... [opis dystrybutora]


Risa Gallagher zostaje niesłusznie oskarżona o zabójstwo swojego męża i sąd skazuje ją na wieloletni wyrok więzienia. Podczas transportu do zakładu karnego kobiecie udaje się uciec. Teraz musi na własną rękę szukać prawdziwego mordercy, aby oczyścić się z zarzutów.
Gdy postawieni w obliczu kryzysu Katherine i George Gulden zwracają się o pomoc do swej dorosłej córki, Ellen, ambitnej nowojorskiej dziennikarki, ta początkowo nie chce myśleć o powrocie do domu. Nie minie jednak wiele czasu, a zrozumie, że los dał jej szansę, której nie może zaprzepaścić.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…