Obyczajowy 2004

Przedstawiamy listę 10 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwsza miłość 4.4

Za wszelką cenę 8.1

„Za wszelką cenę” to współczesna historia 30-letniej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Film rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać się pod opiekę uznanego trenera (Clint Eastwood), ten jednak jest bardzo niechętny pomysłowi i stanowczo odmawia. Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na treningi. Nieoficjalnie stara jej się pomóc klubowy sprzątacz (Morgan Freeman), przyjaciel trenera. Na skutek nacisków przyjaciela i widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, trener decyduje się jej pomóc. Podczas treningów pomiędzy Maggie i trenerem zawiązuje się przyjaźń i relacja „ojciec-córka”. Wkrótce przyjdzie im stawić czoła walce, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga.

5x2 pięć razy we dwoje 6.8

Marion (Bruni-Tedeschi) i Gilles (Freiss) to piękni i wykształceni przedstawiciele klasy średniej. Gdy widzimy ich pierwszy raz, podpisują w obecności prawnika akt rozwodu. Zanim jeszcze skończy się ta scena, w filmie nastąpi niespodziewany zwrot, każąc zwątpić czy niepowodzenie tego małżeństwa da się łatwo wytłumaczyć. Pozostała część filmu stara się zweryfikować to przypuszczenie, cofając się do coraz wcześniejszych wydarzeń, które ukazują bohaterów w zupełnie nowym świetle.


Drzwi w podłodze 6.5

Pisarz Hampton zatrudnia jako swojego asystenta, Eddiego. Chłopak niebawem zakochuje się w Marion (Kim Basinger), jego pięknej żonie. Romans rozbija związek niegdyś bliskich sobie ludzi.

Ciepła czapka 6.9

Zatkane rury i skrzypiące drzwi wypełniają życie Gigota (Macy) – ponurego, niemego dozorcy rozpadającej się kamienicy w centrum miasta. Ale niespodziewanie, w ciągu roku przekona się, że pewnych rzeczy nie da się naprawić za pomocą taśmy izolacyjnej i narzędzi.

Ucieczka w milczenie 7.3

Melinda Sordino (Kristen Stewart) pogrążona jest w depresji. Nie potrafi sobie poradzić z otaczającym ją światem, oraz tragicznymi wspomnieniami z przeszłości. Nie dopuszcza do siebie nikogo, tłumiąc swoje emocje w sobie. Lecz pewnego dnia młody ambitny nauczyciel odkrywa w Melindzie duży potencjał...

Pensjonat Pod Różą 4.5

Pensjonat Pod Różą to urokliwy pensjonat pod Warszawą i główne miejsce akcji serialu. Tu spotykają się trzy przyjaciółki, bohaterki serialu: Iwa, Dusia i Maryla. Tu dzieją się najważniejsze wydarzenia z udziałem przyjezdnych i miejscowych gości - uczestników kolejnych odcinków. Położony na uboczu i jednocześnie w obrębie wpływów wielkiego miasta, jest naturalnym miejscem spotkań, konfliktów, małych i wielkich dramatów.

Wybrzeże szeptów

Mozambik, koniec lat 60. XX wieku. Evita przybywa do portugalskiej kolonii spustoszonej przez wojnę domową, by poślubić żołnierza. Wkrótce przekonuje się, że wszechobecna przemoc zmieniła jej ukochanego. Nie potrafiąc przystać na obowiązujące status quo, buntuje się przeciwko konwencjonalnym postawom politycznym i seksualnym.

My Girlfriend and I

Niedziela, późny wieczór. Trzydziestoparoletnia Lucy chce iść spać. Jednak Matowi, jej chłopakowi, co innego w głowie. Mat koniecznie chce się pokłócić.

Słowa kluczowe