Obyczajowy 2004

Przedstawiamy listę 10 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwsza miłość 4.3

Za wszelką cenę 8.1

Trzeba chronić samego siebie - te słowa powtarzał Maggie jej trener. Ona jak zwykle robiła wszystko po swojemu. Była jednak przykładem niesamowitego samozaparcia, chęci walki, zaciętości, uporu. Rodzi się jednak pytanie, czy możemy dążyć do spełnienia naszych marzeń za wszelką cenę? W boksie wszystko jest przecież na odwrót.

Drzwi w podłodze 6.6

Film jest kroniką jednego bardzo ważnego lata w życiu znanego autora książek dla dzieci - Teda Colea i jego pięknej żony Marion. Kiedyś byli oni wspaniałym małżeństwem, które teraz żyje w cieniu tragedii. Jej melancholia oraz jego niewierność staje na przeszkodzie do jakiejkolwiek, acz bardzo potrzebnej zmiany w ich stosunkach. Eddie O'Hare - młody mężczyzna, którego Tad zatrudnia na lato jako swojego asystenta, staje się bezwiednie pionkiem w ich grze.


Pensjonat Pod Różą 4.4

Pensjonat Pod Różą to urokliwy pensjonat pod Warszawą i główne miejsce akcji serialu. Tu spotykają się trzy przyjaciółki, bohaterki serialu: Iwa, Dusia i Maryla. Tu dzieją się najważniejsze wydarzenia z udziałem przyjezdnych i miejscowych gości - uczestników kolejnych odcinków. Położony na uboczu i jednocześnie w obrębie wpływów wielkiego miasta, jest naturalnym miejscem spotkań, konfliktów, małych i wielkich dramatów.

5x2 pięć razy we dwoje 6.8

Historia miłości pokazana od końca. Rozpoczyna się rozwodem dwojga bohaterów. Pięć odsłon ich wspólnego chwil na różnych etapach związku. Filmowa opowieść ukazuje w prosty sposób, że miłość to nie tylko romantyczne uniesienia.

Ciepła czapka 6.9

Zatkane rury i skrzypiące drzwi wypełniają życie Gigota (Macy) – ponurego, niemego dozorcy rozpadającej się kamienicy w centrum miasta. Ale niespodziewanie, w ciągu roku przekona się, że pewnych rzeczy nie da się naprawić za pomocą taśmy izolacyjnej i narzędzi.

Ucieczka w milczenie 7.3

Melinda Sordino (Kristen Stewart) pogrążona jest w depresji. Nie potrafi sobie poradzić z otaczającym ją światem, oraz tragicznymi wspomnieniami z przeszłości. Nie dopuszcza do siebie nikogo, tłumiąc swoje emocje w sobie. Lecz pewnego dnia młody ambitny nauczyciel odkrywa w Melindzie duży potencjał...

Wybrzeże szeptów

Mozambik, koniec lat 60. XX wieku. Evita przybywa do portugalskiej kolonii spustoszonej przez wojnę domową, by poślubić żołnierza. Wkrótce przekonuje się, że wszechobecna przemoc zmieniła jej ukochanego. Nie potrafiąc przystać na obowiązujące status quo, buntuje się przeciwko konwencjonalnym postawom politycznym i seksualnym.

My Girlfriend and I 7.0

Niedziela, późny wieczór. Trzydziestoparoletnia Lucy chce iść spać. Jednak Matowi, jej chłopakowi, co innego w głowie. Mat koniecznie chce się pokłócić.

Słowa kluczowe