Przygodowy 1954

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1954 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

20 000 mil podmorskiej żeglugi 8.1

Adaptacja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne'a. W związku z rozlicznymi zatonięciami statków, spowodowanymi rzekomo przez nieznane zwierzę, rząd Stanów Zjednoczonych wysyła statek wojenny, mający zabić potwora. Do ekspedycji dołącza również profesor Pierre Arronax, jego asystent i harpunnik Ned Land. W starciu ze stworzeniem okazuje się, że jest to statek, a trójka pasażerów trafia na jego pokład. Dołączywszy do załogi Nautilusa, rozpoczynają fascynującą, podmorską podróż.

Potwór z Czarnej Laguny 7.1

Grupa archeologów, odnajduje nieznany szkielet, gdzieś w małej lagunie, w dorzeczu amazonki. Zostają oni jednak, zaatakowani przez żywy okaz tego samego gatunku. Jakiś czas później przypływają w to miejsce inni członkowie ekspedycji. Odkrywszy co się stało próbują wrócić do domu ale wyjście z laguny zostało zablokowane. Przy próbie usunięcia zapory okazuje się, że jakaś tajemnicza istota nie pozwoli im odpłynąć. Aby się uwolnić muszą niestety z nią walczyć.

Niezłomny Wiking 7.0

Syn wygnanego króla wikingów wyrusza do Camelotu, by stać się rycerzem i zasiąść przy okrągłym stole, u boku Artura i jego towarzyszy. Po serii przygód Valiant znajduje miłość swego życia, musi zmierzyć się ze zdradziecki Czarnym rycerzem i odzyskać tron Scandi.


Siedem narzeczonych dla siedmiu braci 6.7

Akcja filmu rozgrywa się w czasach podboju Dzikiego Zachodu. Nieokrzesany farmer Adam bierze sobie za żonę piękną Milly. Kiedy Milly odkrywa, że ma sprzątać, prać i gotować nie tylko dla swego męża, ale i jego sześciu braci, postanawia niezwłocznie znaleźć im kandydatki na żony. [opis dystrybutora]

Ulisses 6.0

Podczas ataku na Troję Ulisses obraża Posejdona i niszczy jego świątynię. Rozgniewany bóg za karę zsyła na statek Ulissesa sztorm, który znosi go na nieznane wody, a na jego drodze powrotnej stawia różnego typu pułapki. W tym samym czasie sądząc, że król nie żyje zaczynają zgłaszać się kandydaci do korony i małżeństwa z królową.

Rzeka bez powrotu 6.8

Kowboj Matt (Robert Mitchum) po wyjściu z więzienia odnajduje swojego synka Marka, którym dotąd opiekowała się piosenkarka Kay (Marilyn Monroe). Przez przypadek ratuje ją z opresji. Jej narzeczony Harry (Rory Calhoun) nie potrafi tego docenić - kradnie mu konia oraz karabin i ucieka. Pozostałej trójce grozi napad Indian. Wsiadają więc na tratwę i rozpoczynają przeprawę dziką rzeką. Czyha na nich mnóstwo niebezpieczeństw...

Ścieżka słoni 8.0

Ruth Wiley, żona właściciela plantacji herbaty o nazwie Ścieżka Słoni, zakochuje się w jej zarządcy - Dicku Carverze.

Naga dżungla 9.0

Chalton Heston gra potężnego i wpływowego właściciela plantacji w dzikiej i zdradzieckiej dżungli Ameryki Południowej. Eleanor Parker jest jego czarującą narzeczoną z ogłoszenia. Ale Heston jest podejrzliwy wobec pięknej i utalentowanej kobiety: zastanawia się, dlaczego zamieniła Amerykę na życie w dżungli.

Vera Cruz 6.6

Dwóch amerykańskich awanturników zbiegłych do Meksyku, angażuje się w przewóz złota i kosztowności cesarza Maksymiliana. W trakcie podróży dochodzi do gwałtownego konfliktu, spowodowanego zmianą przekonań bohaterów...

Piekielna misja 6.0

Grupa śmiałków wyrusza na jedną z wysp koła podbiegunowego, by udowodnić istnienie tajnej, atomowej bazy. Chcąc utrzymać wyprawę w tajemnicy odbywa się ona łodzią podwodną, której kapitanem zostaje Adam Jones. Misja jak się wkrótce okazuje, jest znacznie ważniejsza niż ktokolwiek mógł by przypuszczać i tylko oni mogą zapobiec III wojnie światowej.

Słowa kluczowe