Przygodowy 1959

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur 9.1

Niesprawiedliwie zniewolony przez Rzymian hebrajski książe, staje do walki w wyścigu rydwanów. Wygrana i laury sprawią, iż dokona się zemsta nad Trybunem Rzymu, który upokorzył i zniszczył rodzinę walecznego Hebrajczyka.

Podróż do wnętrza Ziemi 8.3

Prof. Oliver S. Lindenbrook odnajduje ukryty w kawałku lawy ołowiany pion, należący do zaginionego przed laty Arne Saknussemma. Nasz bohater, wykorzystując zawarte na nim wskazówki, wyrusza do Islandii by odbyć ekspedycję śladami Saknussemma. Do wyprawy dołącza również student Alec McKuen, a wkrótce Hans Belker i Carla Goteborg. Od tej chwili czeka ich wiele dni podziemnej przygody, pełnej dziwów i niebezpieczeństw, a jak by tego było mało podąża za nimi zawistny potomek Saknussemma.

Bonanza 7.0

Ranczo „Ponderosa” wraz z potężnymi przyległościami ziemskimi należącymi do rodziny Cartwrightów jest położone w Nevadzie, niedaleko Virginia City i w pobliżu słynnych pokładów srebra „Comstock Silver Lode”. Akcja filmu jest umiejscowiona w czasie wojny domowej i niedługo po niej. Ojciec Ben Cartwright, obecnie wdowiec, człowiek nieposzlakowanej opinii i powszechnie szanowany obywatel miał cztery żony, z których każda dała mu syna. Ich wspólne życie w piątkę obfituje w typowe przygody dla gatunku jakim jest western, gdzie osobiste dramaty i problemy hodowlane przeplatają się z konfliktami małej, prowincjonalnej społeczności, której są częścią.


Tarzan, the Ape Man 3.0

Harry Holt, James Parker i jego córka Jane organizują ekspedycję na niezbadane tereny Afryki, by odszukać legendarne cmentarzysko słoni. W trakcie wyprawy trafiają na żyjącego w dżungli Tarzana, który zafascynowany Jane zaczyna ratować ich z kolejnych opresji.

Sampo 6.5

Okrutna i zła wiedźma Louhi pragnie zdobyć metal zwany Sampo, by dzięki jego magicznym właściwościom tworzenia dowolnej ilości złota stać się bogata. Na Ziemi jest jednak tylko jeden kowal mogący stworzyć Sampo. Chcąc zmusić go do pracy Louhi, porywa mu siostrę. Dowiedziawszy się o tym Ilmarinen wraz z Lemminkäinem wyruszają odbić Annikki, z rąk czarownicy i jej poddanych.

Maratoński siłacz 4.0

Phillipides wygrywając greckie igrzyska, dostaje zaszczyt wstąpienia do elitarnej ateńskiej gwardii. Nie mogąc się z tym pogodzić jeden z bardzo zamożnych i wpływowych mieszkańców, próbuje go zabić lub upokorzyć. W tym samym czasie Grecja zostaje najechana przez wojska perskie. Jedyną szansą Aten by wygrać w tej walce, jest pomoc Sparty, a tylko jeden ateńczyk może przekonać jej mieszkańców by stanieli do walki. Phillipides wykonawszy swoją misję zapewnia miastu sojuszników dzięki, którym wypędzają oni persów ze swoich ziem.

Konnica 6.5

Przenosimy się w czasy wojny secesyjnej. W całej Ameryce trwają wielkie bitwy. Pułkownik, należący do Unii, Benjamin H. Grierson, postanawia wykonać szalony, niemal samobójczy plan. Razem ze swoją armią, liczącą 1700 żołnierzy, postanawia wzbudzić strach i chaos w szeregach Konfederatów, napadając na koleje...

Hannibal 6.7

Po historycznym przejściu przez Alpy za słoniami transportującymi wojskowe zaopatrzenie, Hannibal (Victor Mature) wybiera się do Rzymu w bojowym nastroju. Podczas pochodu, porywa Sylvię (Rita Gam), bratanicę rzymskiego senatora Fabiusa Maximusa (Gabriele Ferzett). Poznawszy jej pochodzenie, pokazuje siłę swej armii i potężne słonie, po czym puszcza wolno. Jest pewien, że zda ona raport rodakom o potędze Kartagińczyków. Hannibal pogrąża Rzymian w czasie bitwy pod Trebbią i wysyła wiadomość o sukcesie do Sylvii. Ta, zakochana, pragnie się z nim spotkać, niestety zostają zaskoczni przez rzymski patrol. Hannibal ucieka, a Sylvia zostaje przekazana do świątyni bogini Westy. Ucieka jednak i spotyka się znowu z Hannibalem. Między Hannibalem a Sylvią rodzi się silne uczucie, które może doprowadzić całą wyprawę wojenną do klęski. Poczynaniami kartagińskiego wodza w miejsce wyrachowanej strategii zaczynają kierować uczucia. Niespodziewanie jego żona - Danila (Milly Vitale) przyjeżdża z Kartaginy, więc Sylvia oddala się. Wraca do Rzymu, gdzie zostaje skazana na śmierć za zdradę...

Tarzan's Greatest Adventure 7.0

Grupa bandytów pod przywództwem bezwzględnego Sladea kradnie niezbędny ekwipunek, zabijając przy okazji każdego kto stanie im na drodze. Zdobywszy wszystko czego było im potrzeba banda wyrusza w poszukiwaniu kopalni diamentów. Ich tropem podąża jednak Tarzan, który ma do wyrównania stare rachunki ze Sladem.

Garbus 7.2

Francja za czasów Ludwika XIV. Książe de Nevers zostaje zdradziecko zamordowany przez swojego rywala, księcia de Gonzague. Honorowy zawadiaka Henri de Lagardère (Jean Marais) przysięga pomścić księcia i zaopiekować się jego nowonarodzoną córką. Podstępny Gonzague knuje jednak spisek, zmuszając Lagardère’a do opuszczenia Francji. Mijają lata, umiera król i zbiera się Rada Rodzin. Jest to jedyna szansa na rehabilitację księcia de Nevers i wyjście z ukrycia jego dorosłej już, pełnej wdzięków córki. Lagardère, w nietypowym przebraniu, wyrusza do Paryża... Bogate dekoracje, piękne kostiumy, wstrzymujące dech w piersiach pojedynki, a przede wszystkim porywające kreacje aktorskie – oto Garbus, jeden z najlepszych filmów płaszcza i szpady wszechczasów.

Słowa kluczowe