Przygodowy 1962

Przedstawiamy listę 90 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lawrence z Arabii 9.0

Oparta na faktach epopeja o heroicznych wyczynach T.E. Lawrence'a (Peter O'Toole), romantycznego bohatera, który jako oficer armii brytyjskiej wpłynął na losy Arabii. Podczas pierwszej wojny światowej służący na Bliskim Wschodzie Lawrence zdołał zjednoczyć zwaśnione plemiona Beduinów i utworzyć z nich partyzancką armię. Pod jego wodzą Arabowie odnieśli wiele wspaniałych zwycięstw i przepędzili Turków ze swojej ojczyzny. Po wejściu na ekrany w roku 1962 Lawrence z Arabii odniósł wielki sukces, zdobywając 7 Oscarów (najlepszy film, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, muzyka, dźwięk).

Doktor No 7.4

W filmie, który rozpoczyna serię przygód super agenta 007 James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego Dr. No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą.

King Kong kontra Godzilla 5.1

Pan Tako wie jak sobie w życiu radzić. Pracuje w przemyśle farmaceutycznym wciąż szukając sposobów rozwoju i zarobku. W chwili gdy dowiaduje się o zagubionej wyspie na Pacyfiku, gdzie rosną owoce o niezwykłych właściwościach, natychmiast podejmuje decyzje o wysłaniu ekspedycji. Nie powstrzymuje go nawet informacja o gigantycznej małpie zamieszkującej wyspę. Więcej, on postanawia ją złapać. Prawie mu się udaje, ale uśpiony King Kong budzi się u wybrzeży Japonii i ucieka by siać zniszczenie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym samym czasie amerykańska łódź podwodna budzi zamrożoną w górze lodowej Godzillę. Oba potwory będą musiały się spotkać...


Sanjuro - Samuraj znikąd 8.6

Ronin Sanjuro Tsubaki tuła się od miasta do miasta w poszukiwaniu pracy. Pewnej nocy, w świątyni, w której właśnie nocuje, jest świadkiem spotkania grupy młodych samurajów, którzy są zaniepokojeni rosnącą korupcją i bezprawiem w ich miasteczku. Sanjuro postanawia im pomóc.

Ogniem i mieczem 3.0

Ekranizacja powieści "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza. Polska XVII wiek. Trwa wojna domowa. Młody pułkownik Jan Skrzetuski zakochuje się w Kniaziównie Helenie Kurcewiczównie. Rodzina dziewczyny obiecała ją już jednak kozakowi Bohunowi.

Hatari! 7.0

Reżyser Howard Hawks ponownie zaprosił na plan Johna Wayne’a, by tym razem stanął na czele zespołu doświadczonych myśliwych w Afryce. Tyle, że oni nie używają broni, jedynie mocnego sznura i kamery, by łowić zwierzęta do cyrków i ogrodów zoologicznych. To fascynujące zajęcie stawia człowieka oko w oko z dzikimi bestiami.

Czerwone berety 7.2

Grzegorz Warecki i Jerzy Kardas odbywają służbę wojskową w tej samej elitarnej jednostce "Czerwone berety". Kiedy Grzegorz wraca do jednostki powoduje po pijanemu wypadek i ucieka z miejsca zdarzenia. Jerzy zaczyna go szantażować. Niebawem Grzegorz dowiaduje się, że kolega z jednostki jest wychowankiem domu poprawczego. Czy w sytuacji zagrożenia życia jednego z nich, podczas trudnych ćwiczeń spadochronowych, osobiste animozje wezmą górę?

Bunt na "Bounty" 7.1

Statek "Bounty" opuścił nabrzeża Portsmouth w 1787 roku. Jego celem było dostarczenie ładunku artykułów spożywczych na Tahiti. Kapitan Bligh robił wszystko aby tam dotrzeć tak szybko jak to było tylko możliwe, trzymając równocześnie ostrą dyscyplinę wśród załogi. Kiedy statek przybył do wybrzeży Tahiti, załoga poczuła się jak w raju. W drodze powrotnej do Anglii, oficer Fletcher Christian zorganizował bunt na pokładzie...

Strzały o zmierzchu 6.9

Dwaj rewolwerowcy, Steve Judd i Gill Westrum transportują złoto z kopalni do banku. Dołącza do nich młody Heck. Po drodze mężczyźni zatrzymują się na podupadającym rancho. Zabierają stamtąd córkę despotycznego farmera, Elsę, która chce odnaleźć swojego narzeczonego. Wkrótce Heck zakochuje się w dziewczynie.

L'ira di Achille 8.0

Luźna adaptacja Iliady Homera. Wojska greckie pod dowództwem króla Agamemnona podbijają kolejne miasta, podchodząc w końcu pod mury Troi. Dobrze umocnione miasto i liczna armia sprawiają, że Troja stawia opór najeźdźcom, a wynik wojny nie jest przesadzony. Szalę zwycięstwa może przechylić heros Achilles, którego los powiązany jest z trojańskim wojownikiem Hektorem.

Słowa kluczowe