Przygodowy 1962

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 101 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Doktor No

7,3
W filmie, który rozpoczyna serię przygód superagenta 007 James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego doktora No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą.
Oparta na faktach epopeja o heroicznych wyczynach T.E. Lawrence'a (Peter O'Toole), romantycznego bohatera, który jako oficer armii brytyjskiej wpłynął na losy Arabii. Podczas pierwszej wojny światowej służący na Bliskim Wschodzie Lawrence zdołał zjednoczyć zwaśnione plemiona Beduinów i utworzyć z nich partyzancką armię. Pod jego wodzą Arabowie odnieśli wiele wspaniałych zwycięstw i przepędzili Turków ze swojej ojczyzny. Po wejściu na ekrany w roku 1962 Lawrence z Arabii odniósł wielki sukces, zdobywając 7 Oscarów (najlepszy film, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, muzyka, dźwięk).
W trakcie rejsu po Morzu Arktycznym, amerykańska łódź podwodna Seahawk, uwalnia uwięzioną w lodzie Godzillę. Potwór niszcząc wszystko na swojej drodze wraca do Japonii. Tymczasem producent telewizyjny wysyła dwóch swoich ludzi na tropikalną wysepkę, gdzie podobno żyje ogromny potwór. Osamu i Kinsaburo docierają na wyspę i wraz z mieszkającymi tam tubylcami usypiają King Konga, by następnie przetransportować go do kraju.


Luźna adaptacja Iliady Homera. Wojska greckie pod dowództwem króla Agamemnona podbijają kolejne miasta, podchodząc w końcu pod mury Troi. Dobrze umocnione miasto i liczna armia sprawiają, że Troja stawia opór najeźdźcom, a wynik wojny nie jest przesadzony. Szalę zwycięstwa może przechylić heros Achilles, którego los powiązany jest z trojańskim wojownikiem Hektorem.
Profesor Fergusson chcąc uwiarygodnić swój wynalazek, decyduje się na podróż po niezbadanych dotąd terenach Afryki. Wraz z grupką śmiałków wyrusza więc, w specjalnie skonstruowanym balonie, na podróż swojego życia, w której przyjdzie im pokonać wiele niebezpieczeństw, a przy okazji wykonać tajną misję dla korony brytyjskiej.
Rzymski dowódca dowiaduje się, że jest synem Spartakusa i jak ojciec wznieca powstanie niewolników.
Wygnany przed laty zły czarownik Pendragon, wraca do Cornwall by porwać córkę króla i dzięki niej zostać królem. Na ratunek księżniczce rusza Jack młody farmer. Wraz z kilkoma pomocnikami i przypadkowo znalezionym dżinem, muszą pokonać wszystkie potwory, z niezdobytej fortecy Pendragona, a na koniec zmierzyć się z nim samym. To jednak nie będzie łatwe.
Herkules odwiedza królestwo, którym włada jego dawny przyjaciel. Niestety na miejscu okazuje się, że stary król zmarł a władzę sprawuje obecnie jego córka i jej chytry doradca. Zauroczona herosem królowa rzuca na niego czar i rozkochuje w sobie. Na szczęście efekty zaklęcia wkrótce mijają i Herkules dołącza do rebeliantów w walce z tyranami.
Mars i Wenus uciekają z Olimpu na ziemię, by dołączyć do perskiej armii. W ślad za nimi wyrusza Vulcan, ale za sprawą Plutona zostaje wyrzucony do morza i trafia w łapy jaszczurzych potworów. Dzięki pomocy trytonów udaje mu się pokonać bestie i wyruszyć w dalszą wędrówkę. Na jego drodze stają jednak jaskiniowcy, perskie wojska i sam bóg wojny.
Książę Stefan wraz z drużyną Huzarów i siłaczem Ursusem otrzymują misję rozeznania w położeniu Tatarskich wojsk. Niestety wpadają w zasadzkę i zostają wzięci do niewoli. W trakcie Stefan poznaje córkę tatarskiego wodza Ilię, w której zakochuje się z wzajemnością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…