Przygodowy 1963

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pozdrowienia z Rosji 7.3

James Bond w konfrontacji z groźną organizacją WIDMO. Śmiertelna rywalizacja dotyczy przejęcia kontroli nad Lektorem - radziecką maszyną dekodującą wszelkie szyfry. Misja Bonda jak zwykle obfituje w mrożące krew w żyłach pościgi i walki, ze słynną sceną bójki w Orient Expressie. James Bond kolejny raz daje dowód, że agenta 007 nie da się powstrzymać. [opis dystrybutora]

Miecz w kamieniu 7.3

"Miecz w kamieniu" to disneyowska wersja średniowiecznej legendy o przygodach Króla Artura. Ten, kto wyciągnie uwięziony w wielkim kamieniu złoty miecz, zostanie koronowany na Króla Anglii! Wielu śmiałków próbowało sprostać temu wyzwaniu. Bezskutecznie! Dla młodego giermka o imieniu Wart, zadanie to wydaje się być niemożliwe do wypełnienia - wszak tylu godniejszych od niego próbowało już wcześniej swoich sił. Jednak z niewielką pomocą tajemniczego czarodzieja Merlina i swego opierzonego przyjaciela Sowy, Wart zdaje się być bliski urzeczywistnienia marzeń.

Wielka ucieczka 7.6

Oparta na faktach historia ucieczki grupy więźniów z najlepiej strzeżonego stalagu dla alianckich jeńców wojennych. Klasyczny film akcji ze znakomitą obsadą aktorską: Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, James Garner, Richard Attenborough, Donald Pleasence.


Tarzan's Three Challenges 5.0

Tarzan dociera do jednego z krajów Orientu, którego duchowy przywódca umiera. Przed śmiercią Tarim wyznacza na swojego następcę kilkuletniego Kashi, co krzyżuje plany sukcesji złemu bratu Khanowi. Chcąc ochronić chłopca przed mordercami Tarim prosi o pomoc Tarzana, który zgadza się odeskortować chłopca do stolicy.

Jazon i Argonauci 6.4

Cudem ocalony z masakry miasta Jazon kilkanaście lat później ratuje życie swojemu największemu wrogowi. Ten nie mogąc go zabić namawia go na wyprawę po złote runo. Jazon nie zastanawiając się długo przyjmuje wyzwanie i zebrawszy najznakomitszą, wspierany przez boginię Herę wyrusza na niebezpieczną wyprawę, nie tylko po złote runo ale i koronę.

Władca much 7.1

Grupa nastolatków ratuje się z katastrofy lotniczej. Na bezludnej wyspie czekają na ekipę ratunkową. W międzyczasie część z nich z dobrze ułożonych chłopców przeistacza się w agresywne i bezlitosne osoby, którymi zawładnęły najgorsze pierwotne instynkty.

Czarny tulipan 7.5

W 1789 roku, kiedy wybuchła Rewolucja. W okolicy wsi Roussillon mężczyzna o pseudonimie Czarny Tulipan (Alain Delon) rabował bogatych i oddawał łupy biednym mieszkańcom wioski. Przedstawiał siebie jako rewolucjonistę, ale w rzeczywistości był księciem Guillaume de Saint Preux. Pewnego dnia podczas potyczki ze stróżem prawa Czarny Tulipan zostaje ranny...

Królowie słońca 6.0

Majowie zostają wyparci ze swoich odwiecznych terenów przez nowego wroga używającego stalowej broni. Nie mając dokąd uciec młody król Balam wypływa z niedobitkami swojego ludu w poszukiwaniu nowego lądu. Po wielodniowym rejsie docierają w końcu do nieznanej krainy, która okazuje się zamieszkała przez Indian. Dwa ludy postanawiają jednak zawrzeć pokój i uczyć się od siebie. Ale wróg z ojczyzny wcale nie zapomniał o uciekinierach.

Złoto Apaczów 6.5

Winnetou jest młodym, szlachetnym wodzem indiańskiego plemienia Apaczów, a także świetnym tropicielem i strzelcem posługującym się srebrną strzelbą. Jego przyjacielem i towarzyszem licznych przygód jest Old Shatterhand - biały traper , z którym Winnetou zawarł przymierze krwi. Razem z nim, a także innymi niezwykłymi towarzyszami, Winnetou wyrusza na wyprawy pełne niebezpiecznych przygód, dzięki którym poznamy czym jest godność, odwaga i braterstwo ludzi różnych ras.

Przygody Toma Jonesa 8.2

Zabawna opowieść z życia XVIII-wiecznego bawidamka Toma Jonesa. Tom w dzieciństwie został przygarnięty przez angielskiego dżentelmena i wychowany jak jego własny syn. Przez wielu ludzi uważany był za bękarta. Jego skłonność do pięknych dam staje się przyczyną jego wypędzenia z domu.

Słowa kluczowe