Przygodowy 1968

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 108 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny dowodzony przez astronautę Taylora (Charlton Heston). Planeta łudząco przypomina Ziemię, ale władają nią niezwykle inteligentne małpy, natomiast ludzie poddawani są różnym badaniom i eksperymentom naukowym.
Kolejna z przygód Asteriksa i Obeliksa tym razem tocząca się w starożytnym Egipcie. Do wioski Galów przybywa dawny przyjaciele Panoramiksa – Numerobis. Szuka on pomocy u druida, ponieważ Kleopatra zleciła mu zbudowanie pałacu na cześć Cezara w trzy miesiące. Jeśli się nie wywiąże z umowy, zostanie rzucony krokodylom na pożarcie. Panoramiks oczywiście zgadza się na udzielenie mu pomocy i zabiera ze sobą żądnych przygód Asteriksa i Obeliksa. W Egipcie spotykają się oni z nową kulturą i obyczajowością. Muszą uważać na wrogo nastawioną konkurencję – Amontolisa – oraz Cezara, który nie chce przegrać zakładu z Kleopatrą.
Wyimaginowaną krainę Pepperland, w której ciągle rozbrzmiewa muzyka zespołu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, atakują sine stwory, które nienawidzą muzyki. Burmistrz miasta wysyła Starego Freda, aby sprowadził pomoc. Ten, kierując Żółtą łodzią podwodną, trafia do Liverpoolu, gdzie spotyka Paula, Ringo, Johna i Georga, którzy postanawiają mu pomóc. Tak zaczyna się pełna przygód podróż w świat imaginacji.


Film fantastyczny na podstawie komiksu dla dorosłych Jean-Claude'a Foresta. Bardzo atrakcyjna kosmiczna agentka- Barbarella (Jane Fonda) na rozkaz prezydenta Ziemi ma unieszkodliwić szaleńca- doktora Durand Durand, który skonstruował śmiercionośny laser i terroryzuje nim wszystkich dookoła. Zostaje jednak złapana przez naukowca i poddana różnym wymyślnym torturom. Pomimo złych zamiarów doktora nie udaje mu się zniszczyć agentki. Barbarella przeżywa wiele niezwykłych przygód, w tym także liczne przygody erotyczne...
Jeden z przodków człowieka odnajduje kosmiczny monolit, czym rozpętuje ewolucję naszego gatunku. Niezliczone lata później ludzie rozpoczynają podbój kosmosu i odnajdują na księżycu identyczny monolit, którego sygnały prowadzą w okolice Jowisza. Wkrótce ich tropem wysłany zostaje statek "Discovery". W trakcie lotu komputer pokładowy H.A.L. 9000 zaczyna walczyć z załogą.
Adaptacja bestselleru Alistaira McLeana. Fikcyjna opowieść o brawurowej akcji alianckich komandosów, którzy mają za zadanie uwolnienie amerykańskiego generała przetrzymywanego w zamku w Szwajcarii, gdzie spotyka się również na naradach hitlerowska generalicja.
Tytułowy Chrabąszcz to samochód volkswagen Garbus z numerem bocznym 53. Nie jest to typowy, seryjny samochód, gdyż ma zdolność decydowania o tym, co chce robić. Chrabąszcz sam sobą kieruje, nawet gdy kieruje nim rajdowiec Jim Douglas. Chrabąszcz obraża się na Jima, gdy ten zdradza go dla nowszego auta...
Edmond Dantès (Paul Barge), który działał w ruchu oporu przeciwko nazistom, zostaje oskarżony o bycie nazistowskim kolaborantem i uwięziony w twierdzy Sisteron. Wraz z Bertuccio (Paul Le Person) ucieka z więzienia i samolotem udaje się do Ameryki Południowej. Samolot rozbija się niedaleko Brazylii, a uciekinierzy zostają uznani za zmarłych. Idąc przez pustynię ratują życie dziewczynie - Lindzie (Claude Jade) i jej ojcu. Po pewnym czasie Linda zostaje porwana, a jej uwolnienie kończy się morderstwem jej ojca. Lata mijają, Edmond spotyka pijaka Farię (Pierre Brasseur), który mówi mu o ogromnym skarbie. Dantès odkrywa skarb i pod nowym nazwiskiem, po operacji plastycznej, wraca do kraju, aby zemścić się na oprawcach, którzy skazali go na uwięzienie.
Utrzymany w konwencji westernu film przygodowy rozgrywa się w Bieszczadach, które jeszcze w trzy lata po wojnie były areną tragicznych i krwawych wydarzeń. Realizatorzy filmu, odwołując się do autentycznych zdarzeń odnotowanych w protokołach z bieszczadzkich posterunków milicyjnych, na pierwszy plan wysunęli przygodę, ucieczki i pogonie, pojedynki, sprytne pułapki i cudowne ocalenia oraz oczywiście miłość do pięknej dziewczyny, która pomaga bohaterowi w walce o sprawiedliwość.
Ekranizacja opowiadania Williama Faherty. Fałszywy zakonnik przejmuje dowództwo nad grupą meksykańskich wieśniaków walczących z Indianami z plemienia Yaqui...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…