Przygodowy 1968

Przedstawiamy listę 93 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Planeta małp 7.6

Astronauci lądują na planecie do złudzenia przypominającej Ziemię. Okazuje się jednak, że rządzą na niej małpy. Ludzie zaś traktowani są jak zwierzęta. Trudno im przyzwyczaić się do tej nowej i niezwykłej sytuacji. Poddawani są rozmaitym testom i badaniom...

2001: Odyseja kosmiczna 8.0

Na Księżycu został odkryty monolith. Kilka lat później krążownik sterowany przez komputer Hall dociera w jego pobliże. Elektroniczna inteligencja Halla nabiera nagle absurdalnych cech: pod pozorem interpretacji rozkazów, komputer uśmierca po kolei członków załogi.

Żółta łódź podwodna 7.2

Wyimaginowaną krainę Pepperland, w której ciągle rozbrzmiewa muzyka zespołu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, atakują Sine stwory, które nienawidzą muzyki. Burmistrz miasta wysyła Starego Freda, aby sprowadził pomoc. Ten, kierując Żółtą łodzią podwodną, trafia do Liverpoolu, gdzie spotyka Paula, Ringo, Johna i Georga, którzy postanawiają mu pomóc. Tak zaczyna się pełna przygód podróż w świat imaginacji.


Barbarella - Królowa galaktyki 6.0

Film fantastyczny na podstawie komiksu dla dorosłych Jean-Claude'a Foresta. Bardzo atrakcyjna kosmiczna agentka- Barbarella (Jane Fonda) na rozkaz prezydenta Ziemi ma unieszkodliwić szaleńca- doktora Durand Durand, który skonstruował śmiercionośny laser i terroryzuje nim wszystkich dookoła. Zostaje jednak złapana przez naukowca i poddana różnym wymyślnym torturom. Pomimo złych zamiarów doktora nie udaje mu się zniszczyć agentki. Barbarella przeżywa wiele niezwykłych przygód, w tym także liczne przygody erotyczne...

Tylko dla orłów 7.4

Podczas drugiej wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się samolot. Niemcy pojmują jedynego z ocalałych - amerykańskiego generała. Nie zdają sobie sprawy, że schwytany generał posiada wszelkie informacje dotyczące plany inwazji aliantów. Anglicy w obawie o ujawnienie przez generała tajnych informacji powołują specjalna grupę, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała.

Śmierć Indianina

Nocą, gdy Tom i Huck ukrywają się na cmentarzu, aby użyć czaru z ciałem kota, są świadkami brutalnej i krwawej sceny. Trzech mężczyzn: dr Robinson, który jest wiejskim lekarzem , Joe Indian i Muff Potter wykopują człowieka. Nagle między lekarzem a Joe wybuchła walka: lekarz uderza Joe, a następnie zostaje złapany przez Muffa, z którym zaczyna walczyć. Joe skorzystał z okazji i podniósł nóż Muffa, a kiedy lekarz go ogłuszył, wetknął go w jego pierś. Lekarz upada. Widząc to, Huck i Tom uciekają tak szybko, jak tylko mogą. Lekarz umiera co widzi Joe. Następnie wciska nóż w dłoń Pottera. Kiedy Muff odzyskuje zmysły, Joe przekonuje go, że to on zabił lekarza i obiecał, że nic nikomu nie powie. Następnego dnia Potter zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo. Podczas procesu Potter spodziewa się, że zostanie powieszony. Z obawy przed Indianinem Joe, Tom i Huck poprzysięgli, że nic o tym, co widzieli nie powiedzą, ale są dręczeni przez ich sumienia. Pewnego dnia, kiedy idą szukać skarbu, przypadkowo podsłuchują rozmowę Indianina Joe z inną osobą, w której mówią o skrzyni pełnej bogactwa. Po schowaniu przez nich skarbu na dnie jaskini, Joe Indianin umrze z powodu zamknięcia jedynego wyjścia. Tom i Huck, którzy znaleźli skarb w jaskini, zostaną uznani za bohaterów w ich wiosce.

Wilcze echa 7.3

Utrzymany w konwencji westernu film przygodowy rozgrywa się w Bieszczadach, które jeszcze w trzy lata po wojnie były areną tragicznych i krwawych wydarzeń. Realizatorzy filmu, odwołując się do autentycznych zdarzeń odnotowanych w protokołach z bieszczadzkich posterunków milicyjnych, na pierwszy plan wysunęli przygodę, ucieczki i pogonie, pojedynki, sprytne pułapki i cudowne ocalenia oraz oczywiście miłość do pięknej dziewczyny, która pomaga bohaterowi w walce o sprawiedliwość.

Angelika i sułtan 7.2

Porwana przez piratów markiza Angelika (Michèle Mercier) zostaje sprzedana do haremu sułtana (Aly Ben Ayed). Piękna Francuzka nie ma jednak zamiaru stać się kolejną kochanką impulsywnego władcy. Tropem kobiety niestrudzenie podąża jej ukochany mąż Jeoffrey de Peyrac (Robert Hossein). Jak zakończą się przygody walecznej markizy?

Kochany chrabąszcz 6.8

Tytułowy Chrabąszcz to samochód volkswagen Garbus z numerem bocznym 53. Nie jest to typowy, seryjny samochód, gdyż ma zdolność decydowania o tym, co chce robić. Chrabąszcz sam sobą kieruje, nawet gdy kieruje nim rajdowiec Jim Douglas. Chrabąszcz obraża się na Jima, gdy ten zdradza go dla nowszego auta...

Tarzan and the Jungle Boy

Tym razem Tarzan dołącza do pięknej reporterki i jej kamerzysty, szukających chłopca zaginionego w dżungli przed sześciu laty. Wkrótce okazuje się, że dziecko żyje gdzieś na terenach jednego z afrykańskich plemion. Przybywszy na ich ziemie Tarzan zostaje wmieszany w spór miedzy dwoma braćmi rywalizującymi o przywództwo nad plemieniem.

Słowa kluczowe