Przygodowy 1970

Przedstawiamy listę 58 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mały wielki człowiek 7.6

Dustin Hoffman jako 121-letni weteran ostatniej bitwy generała Custera. Opowiadając o swym barwnym życiu, mówi zarówno o swej adopcji przez Czejenów, jak i o swoich małżeństwach czy przyjaźni z Dzikim Billem Hickokiem. Jego bajeczna historia sugeruje, że możemy mieć do czynienia z największym kłamcą, jaki włóczył się po Dzikim Zachodzie. Hoffmanowi partnerują: Faye Dunaway, wódz Dan George, Martin Balsam i Richard Mulligan.

Michał Strogow - Kurier carski

Michał Strogoff (John Phillip Law) jest zaufanym carskim kurierem, wykonuje tajne i bardzo niebezpieczne misje, codziennie narażając życie. Podczas przemierzania terenów kontrolowanych przez wojowniczych Tatarów zakochuje się w przypadkowo poznanej Nadii (Mimsy Farmer). Nieoczekiwanie zostaje jednak pojmany i poddany torturom, co ma go zmusić do wyjawienia carskich tajemnic.

Człowiek zwany Koniem 6.9

Angielski lord schwytany przez Siouksów, zostaje oddany starej matce wodza (Dame Judith Anderson) jako sługa. Stopniowo Anglik poznaje styl życia plemienia i zakochuje się w siostrze wodza. Zanim jednak zostanie uznany za pełnoprawnego członka społeczności, musi przejść Ślubowanie Słońcu – pogański rytuał daleki od czegokolwiek, o czym mógłby nawet śnić człowiek cywilizowany.


Na komecie

Rok 1888. Arabscy rebelianci przygotowują się do ataku na francuski garnizon. W tym samym czasie młody oficer poznaje piękną Angelikę, która uciekła ze statku bezwzględnego sprzedawcy broni. Nieoczekiwanie przelatująca blisko Ziemi kometa, odrywa w kosmos niewielką część Afryki Północnej. Uwięzieni na niej ludzie trafiają w sam środek dziwacznego świata rodem z prehistorii.

Pierścień księżnej Anny

W małej miejscowości u stóp zamku krzyżackiego siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków uciekają posługując się sprzętem z XX wieku.

Pippi w kraju Taka-Tuka

Pippi Långstrump, niesforna rudowłosa dziewczynka, córka kapitana statku, opuszcza willę Śmiesznotkę i wyrusza w pełną przygód morską wyprawę wraz ze swym rodzicem. Nareszcie jest w swoim żywiole, zwiedzając nowe kraje i walcząc z piratami.

El Condor

Generał Chavez, pod pretekstem zabezpieczenia majątku państwa przed najeźdźcami, wywozi rezerwy złota do fortu El Condor. Tak naprawdę chce zapewnić sobie przyszłość i pewność, że ciągle będzie rządził Meksykiem. Kiedy Luke siedzący w więzieniu, dowiaduje się o tym fakcie, postanawia samemu przejąć złoto. Po ucieczce z więzienia razem z drobnym oszustem Jaro i grupą Apaczy, wyruszają po majątek...

Białe słońce pustyni 6.7

Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych na terenach dzisiejszego Turkmenistanu. Czerwonoarmista Fiodor Suchow zostaje zdemobilizowany i ma nadzieję wrócić w swoje rodzinne strony, jednak okazuje się, że wcześniej czeka go ostatnie zadanie…

Najemnicy

Adam Dyer dołącza do grupki najemników, dowodzonych przez Josha Coreya i przybywa wraz z nimi do ogarniętej wojną domową Turcji. Skuszeni pokaźną zapłatą żołnierze, zobowiązują się do eskorty cennego ładunku należącego do gubernatora jednej z prowincji. W trakcie misji Adam, Josh i jego ludzie zmuszeni są stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i odkryć co tak naprawdę jest ich ładunkiem.

Cała naprzód: Safarii

Profesor Winkle, wraz z niezbyt rozgarniętym asystentem Claudem udają się na bezdroża najczarniejszej Afryki, aby badać życie ptaków. Gdy jednak ekspedycja natrafia na zapomniane plemię spragnionych męskiego towarzystwa pięknych amazonek, wszelkie naukowe ambicje "idą w kąt".

Słowa kluczowe