Przygodowy 1970

Przedstawiamy listę 51 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tora! Tora! Tora! - Atak na Pearl Harbor 7.2

7 grudnia 1941 roku stał się dla Amerykanów symbolem. Tego dnia japońskie lotnictwo zaatakowało bazę morską Marynarki Stanów Zjednoczonych w Pearl Harbor na Hawajach. Japończycy wykorzystując zaskoczenie, wielkie umiejętności swych pilotów, opieszałość wywiadu amerykańskiego dokonali nalotu na bazę. Podczas niego zniszczono wiele okrętów amerykańskich, w tym pancernik. Niestety siły japońskie nie osiągnęły zasadniczego celu i nie zniszczyły żadnego lotniskowca USNavy. Film opowiada o ostatnich przygotowaniach do ataku i pokazuje z dokumentalną wręcz dokładnością jego przebieg.

Mały wielki człowiek 8.1

Pewien kolekcjoner przekazów ustnych, historyk, spotyka prawie stuletniego Jacka Crabba, który opowiada mu swoje bujne życie - jak został porwany i wychowany przez Indian, jak został rewolwerowcem, ożenił się z Indianką, widział jej śmierć z rąk ludzi generała Custera, a potem sam do nich dołączył w bitwie pod Little Big Horn... [opis dystrybutora]

El Condor 4.5

Po ucieczce z więzienia czarnoskóry rewolwerowiec Luke, nawiązuje współpracę z oszustem Jaroo, którego mami perspektywą wielkiego bogactwa. Jaroo nakłania do pomocy plemię Indian i z tak doborową armią wyruszają do meksykańskiego fortu El Condor. Na miejscu okazuje się, że jego zdobycie wcale nie będzie takie proste, a plotka o złocie to oszustwo.


Gdy dinozaury władały światem 5.5

Czasy, kiedy ludzie i dinozaury żyli wspólnie razem na jednej planecie. Jedno z plemion aby przeżyć chce oddać swoim bogom w ofierze piękną kobietę, w zamian za bezpieczeństwo przed olbrzymimi jaszczurkami. Sanna (Victoria Vetri) ma być jedną z ofiar, kiedy niespodziewanie burza przerywa ceremonię. Wtedy udaje jej się uciec.

Michał Strogow - Kurier carski

Michał Strogoff (John Phillip Law) jest zaufanym carskim kurierem, wykonuje tajne i bardzo niebezpieczne misje, codziennie narażając życie. Podczas przemierzania terenów kontrolowanych przez wojowniczych Tatarów zakochuje się w przypadkowo poznanej Nadii (Mimsy Farmer). Nieoczekiwanie zostaje jednak pojmany i poddany torturom, co ma go zmusić do wyjawienia carskich tajemnic.

W podziemiach Planety Małp 6.3

Po zaginięciu pierwszej misji z ziemi zostaje wysłany drugi statek kosmiczny. Również tym razem wpada on w wir czasowy i rozbija się na planecie opanowanej przez inteligentne małpy. Ocalały z katastrofy astronauta Brent, rozpoczyna poszukiwania poprzedniej załogi. Przypadkiem natrafia na podziemne miasto zamieszkałe przez zmutowanych ludzi mających telepatyczne zdolności.

Wakacje z duchami 7.1

Pełna tajemniczych i zabawnych przygód opowieść o grupie chłopców spędzających wakacje w leśniczówce. Bohaterowie, jak przystało na ich wiek, to chłopcy z fantazją i szaleńczymi pomysłami. Nagłe pojawienie się duchów w starym zamku skłania ich do zbadania tej niecodziennej sprawy.

Pippi w kraju Taka-Tuka 6.0

Pippi Långstrump, niesforna rudowłosa dziewczynka, córka kapitana statku, opuszcza willę Śmiesznotkę i wyrusza w pełną przygód morską wyprawę wraz ze swym rodzicem. Nareszcie jest w swoim żywiole, zwiedzając nowe kraje i walcząc z piratami.

Pierścień księżnej Anny 5.0

W małej miejscowości u stóp zamku krzyżackiego siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków uciekają posługując się sprzętem z XX wieku.

Wichrowe wzgórza 5.0

Cathy poznaje Heathcliffa - sierotę, którego adoptował jej ojciec ratując przed życiem na ulicach Londynu. Dorastając razem, młodzi spędzają dni odkrywając ciągnące się kilometrami wrzosowiska Yorkshire. Wreszcie rozgorzała między nimi płomienna, pełna namiętności miłość. Gdy jednak Cathy zostaje przedstawiona majętnym sąsiadom i ma poślubić ich syna Heathcliff wpada w furię...

Słowa kluczowe