Przygodowy 1978

Przedstawiamy listę 78 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szczęki 2 6.6

Szef policji Martin Brody ma powody sądzić, że rekin ludojad znów pojawił się u wybrzeży Long Island. Tymczasem miejscowi notable, starają się nie nadawać całej sprawie rozgłosu, aby w pełni sezonu nie straszyć turystów.

Władca Pierścieni 6.4

Animowana adaptacja kultowej powieści J.R.R. Tolkiena. Mały hobbit o imieniu Frodo staje się właścicielem magicznego pierścienia, którego musi chronić przed siłami Zła. Na szczęście po swojej stronie ma czarodzieja Gandalfa i sporą grupę odważnych elfów, krasnali i wojowników.

Starcrash 5.0

Stella Star i jej partner Akton zostają ujęci przez międzygwiezdną policję imperium. W zamian za wolność zgadzają się odszukać uszkodzony statek kosmiczny, na którego pokładzie znajdował się syn imperatora i tajemniczą planetę fantomów. W trakcie misji udaje im się odnaleźć Simon i siedzibę Zarth Arna, ale okrutny hrabia ucieka.


Czarnoksiężnik z krainy Oz 7.8

Wraz z bohaterami musicalu The Wiz udasz się w zdumiewajacą podróż, u boku tak wielkich gwiazd jak Diana Ross i Michael Jackson! Przypomnisz sobie wszystkie niezwykłe momenty tej wspaniałej opowieści o Dorotce, porwanej do magicznej krainy Oz, w której spotka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa. The Wiz to niezapomniana muzyka legendarnego producenta Quincy Jonesa i wielkie przeboje jak: “Ease on Down the Road,” “You Can't Win” oraz “Brand New Day”. W filmie tym popis doskonałego aktorstwa dają także Nipsey Russell, Ted Ross, Lena Horne i Richard Pryor.

Dzikie gęsi 6.7

Edward Matherson (Stewart Granger), brytyjski przemysłowiec, prowadzący swoje interesy w Afryce, zleca pułkownikowi Allenowi Faulknerowi (Richard Burton) odbicie prezydenta Juliusa Limbaniego (Winston Ntshona), uwięzionego przez skorumpowanego dyktatora. Pułkownik kompletuje 60-osobową drużynę, do której dołączają między innymi kapitan Rafer Janders (Richard Harris) i porucznik Shawn Fynn (Roger Moore). Cała akcja kończy się pomyślnie, jednak kłopoty zaczynają się na lotnisku...

Orkiestra klubu samotnych serc sierżanta Peppera 6.0

Historia Orkiestry Klubu Samotnych Serc sierżanta Pieprza z miasteczka Heartland. Otóż ten zespół muzyczny w czasach I wojny światowej zasłynął tym, iż okazał się najskuteczniejszą bronią - nie dość, że zagrzewał do boju żołnierzy, to jeszcze swą grą potrafił pogodzić zwaśnione strony. Legenda mówiła, że to dzięki zasłudze cudownych instrumentów i dopóki te znajdować się będą w miasteczku, mieszkańcy żyć będą szczęśliwie - mają one bowiem moc spełniania życzeń. Po śmierci swojego dziadka, sierż. Pieprza, Billy Shears (Peter Frampton) postanawia reaktywować zespół. Wraz z przyjaciółmi (Bee Gees) po kilku koncertach zostaje zaproszony przez poważną wytwórnię do Hollywood, gdzie wszyscy wróżą im wspaniałą karierę. Tam jednak Billy szybko ulega fascynacji wielkim światem i zupełnie zapomina o pozostawionej w Heartland narzeczonej Truskaweczce Fields (Sandy Farina). Jakby tego było mało, nienawidzący wszystkich i wszystkiego Mister Mustard (Frankie Howerd) kradnie cudowne instrumenty, przez co na miasteczko spada seria nieszczęść, która doprowadza je do ruiny. Truskaweczka wyrusza więc do Hollywood, by opowiedzieć o wszystkim Billy'emu. I tak Billy, Truskaweczka i zespół postanawiają odnaleźć skradzione instrumenty upatrując w tym jedynej nadziei na uratowanie pogrążonego w rozpaczy Heartland.

Savage Water 3.0

Grupka turystów wybiera się na spływ pontonowy po wielkim kanionie. Na nieszczęście jedno z nich okazuje się psychopatycznym mordercą, który kolejno zabija członków wyprawy. Początkowo wszystko wygląda na nieszczęśliwe wypadki, ale z czasem prawda wychodzi na jaw.

Góra boga kanibali 6.0

Młoda kobieta wyrusza na bardzo niebezpieczną wyprawę. Zamierza zapuścić sie w zupełnie nieznane rejony Nowej Gwinei. Poszukuje zaginionego męża. Podróż w niczym nie przypomina niedzielnej wycieczki do parku. dziewczyna jest świadkiem przerażających aktów kanibalizmu, ucieka przed okrutnymi tubylcami i niemniej okrutnymi, białymi bandytami. Pomaga jej znający miejscowe stosunki, bardzo użyteczny przewodnik.

Battlestar Galactica 7.0

Historia 12 ludzkich kolonii, które zostały zniszczone po trwającej 1000 lat wojnie z odwiecznym wrogiem - imperium złych Cyclonów. Poprzez oszustwo Cyclony doprowadzają do zniszczenia floty kolonistów, z wyjątkiem Battlestar Galactica - futurystycznego lotniskowca o rozmiarach niewielkiego miasteczka, którym dowodzi komandor Adama (Lorne Greene). Battlestar Galactica konwojuje flotyllę międzygwiezdnych rozbitków, uciekających przed niebezpieczeństwem. Przemierzają oni wszechświat, by odnaleźć trzynastą siostrzaną kolonię w odległym systemie - mityczną planetę zwaną Ziemią. Komandor Adama wraz z kilkoma osobami, ocalałymi z dwunastu kolonii, mają nadzieję odnaleźć Ziemię. Zagubiono ją tysiące lat temu, kiedy rodzaj ludzki opuścił macierzystą planetę Kobol. Z kończącym się paliwem i zapasami żywności flota kolonistów dolatuje na planetę Carillon z nadzieją na uzupełnienie braków. Zamieszkująca ową planetę populacja Ovionów jest obecnie kontrolowana przez Cyclonów, którzy zastawiają w tym miejscu pułapkę na Galacticę. Flota kolonistów zabiera z planety żywność oraz paliwo i uciekając niszczy Carillon oraz gwiezdną bazę Cyclonów. Czy nadzieje załogi Battlestar Galactica staną się rzeczywistością?

Był sobie człowiek 7.8

Francuski serial animowany poświęcony historii człowieka od samych początków, po dzień dzisiejszy. Każdy odcinek jest poświęcony kolejnemu etapowi rozwoju ludzkości. Dzięki temu nawet najmłodszy widz może prześledzić losy naszych dawniejszych i bliższych przodków.

Słowa kluczowe