Przygodowy 1980

Przedstawiamy listę 70 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje 8.3

Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi - Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin - pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem, Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.

Bogowie muszą być szaleni 6.9

Xi oraz buszmeni z jego plemienia żyją tak, jakby przez ostatnie pięć tysięcy lat nic się nie zmieniło. Pewnego dnia z nieba spada pusta butelka po Coli i za sprawą hojnego "daru bogów" życie naszych bohaterów staje na głowie. Xi wyrusza na wyprawę, by zwrócić mistyczny prezent, spotyka na swej drodze romantycznego mikrobiologa, zwariowaną nauczycielkę i bandę terrorystów. Wszyscy zostają uwikłani w nieprawdopodobną intrygę, która mogła się zdarzyć tylko w "cywilizowanym" świecie.

Końcowe odliczanie 7.0

Za sprawą niezwykłej anomalii amerykański lotniskowiec przenosi się w okolice Pearl Harbour, tuż przed Japońską inwazją w 1941 roku. Zdezorientowana załoga staje przed dylematem czy pozostawić wszystko jak było, a może wtrącić się i zmienić bieg historii?


Bronco Billy 6.9

Trochę nostalgiczny, trochę donkiszotowski bohater filmu jest właścicielem wędrownego zespołu, przypominającego widzom życie dawnego Dzikiego Zachodu. Jego anachronizm jest magnesem powodującym ucieczki żon od mężów i dzieci od rodziców po to, by przeżyć podróż do świata fantazji.

Wirus

Amerykańscy naukowcy tworzą wirusa, na którego nie ma antidotum. W wyniku wypadku wydostaje się on do atmosfery powodując światową pandemię. Po kilku miesiącach życie na ziemi zamiera a jedynymi ocalałymi ludźmi jest garstka przebywających na biegunie badaczy.

High Ice

Czworo turystów zostaje zaskoczonych przez lawinę, w trakcie wspinaczki na szczyt. Jeden z nich ginie, a pozostali trafiają na wystającą półkę skalną skąd nie mogą się wydostać. Wkrótce odnajdują ich piloci wojskowych śmigłowców, ale miejsce gdzie utknęli okazuje się śmiertelnie niebezpieczne.

Beyond Evil

Architekt Larry Andrews dostaje pracę w jednym z azjatyckich miast i przeprowadza się tam z żoną. Szczęście im sprzyja i kupują po okazyjnej cenie starą rezydencję. Jak się szybko okazuje jest ona nawiedzona, przez ducha czarownicy Almy Martin.

Szogun 7.4

Powieść Jamesa Clavella, autora bestsellerów ("Król szczurów'", "Noble House'") posłużyła za kanwę wielokrotnie nagradzanego serialu telewizyjnego będącego retrospektywną historią o miłości i wojnie osadzonej w widowiskowych realiach feudalnej Japonii początków XII wieku. Richard Chamberlain gra Johna Blackthorne'a, nawigatora angielskiego okrętu, który rozbija się u wybrzeży Japonii. Cudem ocalony, staje się naocznym świadkiem śmiertelnych walk o tron Szoguna, w które uwikłany jest feudalny władca, Toranaga. Wciągnięty w tę walkę Blackthorne zostaje pierwszym w historii obcokrajowcem, który dostąpił zaszczytu pasowania na samuraja.

Shogun zabójca 7.0

Szogun za drobne przewinienie morduje żonę głównego bohatera. Samuraj, po tym wydarzeniu opuszcza swój dom w poszukiwaniu krwawej zemsty. Podróżuje wożąc, w specjalnie zrobionym wózku swojego kilkuletniego syna Daigoro, po drodze zarabiając na życie jako płatny zabójca.

Dziewczyna i chłopak 7.0

Gdy mama bliźniaków, Tomka i Tosi wyjeżdża służbowo, zapracowany ojciec postanawia wysłać dzieci na wakacje przed planowanym terminem. Nicpoty Tomek zagości u zdyscyplinowanego wuja leśnika, spokojna zaś Tosia odwiedzi ciocię na wsi. Wszystko zmienia się w momencie, gdy pod nieobecność uziemionego Tomka, gajowy zabiera na lato przebraną za brata Tosię. Nie mając innego wyjścia, chłopiec rusza w sukience w podróż do cioteczki Isi, gdzie witają go trzy zaciekawione siostrzyczki, ich mały braciszek i wrogo nastawiona sąsiedzka zgraja chłopaków. Kiedy Tomek przewodzi kobiecej grupie buntowniczej, Tosia zostaje poddana iście męskim próbom i wyzwaniom...

Słowa kluczowe