Przygodowy 1983

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi 8.6

W niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker i Księżniczka Leia ratują Hana Solo uwięzionego na Tatooine przez najbardziej odrażającego gangstera w galaktyce, zwanego Jabba the Hutt. Rebelianci wraz z plemieniem Ewoków walczą z siłami Imperium na zalesionym księżycu Endor. W tym samym czasie Imperator i Darth Vader próbują znaleźć sposób, by przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę a z kolei młody Skywalker desperacko stara się obudzić w swym ojcu dawno uśpionego ducha Jedi. Galaktyczna wojna domowa znajduje swoją kulminację gdy połączone siły Rebeliantów atakują niedokończoną i bezbronną drugą Gwiazdę Śmierci w bitwie, która wpłynie na przyszłość całej galaktyki.

W krzywym zwierciadle: Wakacje 7.1

Clark Griswold, jego żona Ellen, oraz ich dzieci Rusty i Audrey postanawiają wyruszyć na wymarzone wakacje do parku rozrywki Walley World. Nie przewidują jednak, że na wielokilometrowej trasie, która dzieli ich od upragnionego miejsca spotka ich wiele dziwacznych przygód, jak śmierć ciotki. Nie myślą nawet o tym, że kiedy dojadą park może być zamknięty.

Inspektor Gadżet 6.1

Tytułowy "Inspektor Gadżet" to detektyw udoskonalony w wiele przydatnych urządzeń. Jego wrogiem jest tajna organizacja M.A.D. pod przewodnictwem Doktora Claw'a. W misjach Gadżeta pomaga mu jego siostrzenica Penny i jej pies Łepek.


Ośmiorniczka 6.9

W jednej z najbardziej spektakularnych sekwencji początkowych Roger Moore wkracza do akcji jako James Bond pilotując najmniejszy na świecie odrzutowiec uciekając przed samonaprowadzającym się pociskiem. Zadaniem 007 jest wyjaśnienie śmierci 009. Polowanie na zabójcę wiedzie go na Kubę, następnie do Niemiec i wreszcie do Indii. By rozwikłać wielką aferę grożącą całemu światu musi stawić czoło tajemniczej agentce zwanej Ośmiorniczką (Maud Adams). Bondowi pomaga żywa ośmiornica, mechaniczny krokodyl i piękna kobieta - mistrzyni wschodnich sztuk walki.

Herkules 5.0

Zeus obawiając się o rosnące siły ciemności przesyła część swojej mocy dziecku króla Atlantydy. Kilka dni później okrutny Minos wszczyna rewoltę i przejmuje władzę w królestwie. Cudem ocalały Herkules zostaje przygarnięty przez parę wieśniaków. Po latach heros wyrusza w świat by odnaleźć cel życia. Oczywiście na jego drodze pojawiają się piękne kobiety, olbrzymie roboty, magia i sam król Minos.

Łowca śmierci 6.4

Stara wiedźma daje młodemu wojownikowi Deathstalkerowi bardzo niebezpieczne zadanie. Ma on zdobyć trzy przedmioty posiadające niezwykłe, magiczne moce. Niestety dwa z nich, kielich i tarcza, są w posiadaniu potężnego maga Munkara. Deathstalker postanawia więc zdobyć najpierw miecz, a z jego pomocą pokonać maga.

Żółtobrody 7.1

Jeszcze jedna komedia o piratach. Składająca się z pierwszorzędnych komików załoga statku z trupią główką na banderze pragnie odnaleźć ukryty skarb. Humor znany z produkcji grupy Monty Pythona. Miłośnicy Marty'ego Feldmana mogą zobaczyć go w jego ostatniej roli.

Serca i zbroja 5.0

Bradamante jest kobietą noszącą niezwykłą zbroję, która pozwala jej pokonywać wszystkich przeciwników stających na jej drodze. Przemierzając średniowieczny bliski wschód, pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Pewnego dnia spotyka muzułmańskiego księcia. Szybko oboje zakochują się w sobie bez pamięci. Niestety taki związek nie podoba się niektórym ludziom i teraz by być razem kochankowie, będą musieli walczyć zarówno z katolikami jak i muzułmanami.

Il trono di fuoco 5.0

Syn szatańskiego posłańca Morak, podbija sąsiednie królestwo by zasiąść na jego magicznym tronie, co da mu władzę nad światem. Jednak tron chroniony jest potężną magią i może go dotknąć jedynie ktoś z królewskiego rodu, a ostatnią ocalałą jest Księżniczka Valkari. Morak postanawia się z nią ożenić i posiąść moc artefaktu. Na ratunek Valkari przybywa jednak nieustraszony wojownik Siegfried.

Krull 6.5

Planeta Krull została najechała przez strasznego potwora nazywanego "Bestią". Jednak dwa rywalizujące królestwa zawarły przymierze przeciwko "Bestii" i jego armii. Zaaranżowano małżeństwo księcia Colwyn syna króla Turlord'a z księżniczką Lyssą, córką króla Eirig'a. Zjednoczeni będą razem władać ziemią planety Krull. Jednak podczas ceremonii zaślubin Lyssa zostaje porwana przez armię 'Bestii" i zabrana do Czarnej Fortecy. Do Colwyn'a wysłanego z misją ratunkową dołącza jasnowidz, który potrafi przewidzieć lokalizację Czarnej Fortecy zanim sie zmaterializuje, banda złodziei, uczeń magika oraz cyklop.

Słowa kluczowe