Przygodowy 1994

Przedstawiamy listę 123 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Król Lew 8.2

Młody lwi król przychodzi na świat w afrykańskiej dżungli, a zatem jego wuj - Skaza - staje się dopiero drugim kandydatem do objęcia tronu. Skaza z bandą hien knuje plany zgładzenia ojca młodego Simby, Króla Mufasy i samego Simby. Mufasa zostaje zabity, a Simba przekonany, że śmierć ojca jest jego winą, ucieka z królestwa. Po latach wygnania wraca i postanawia przejąć tron.

Gwiezdne wrota 7.5

W 1928 roku w Egipcie odnaleziony został tajemniczy pierścień. Po 65 latach naukowcy odkrywają jego przeznaczenie i wyruszają w podróż w czasie w celu odkrycia niezwykłej tajemnicy.

Prawdziwe kłamstwa 7.2

Harry Tasker jest tajnym agentem. Jego żona i córka nie mają o tym zielonego pojęcia. Myślą, że jest on najzwyklejszym w świecie sprzedawcą komputerów. Pewnego dnia Harry trafia na trop, który prowadzi go do pewnego mężczyzny, który się pod niego podszywa. W dodatku coś wspólnego ma z nim jego żona - Helen. Harry zaczyna podejrzewać ją o zdradę. Wraz ze swoim kolegą z pracy obmyśla pewien okrutny plan.


Głupi i głupszy 6.8

Jim Carrey i Jeff Daniels, jako wesoła para przekomicznych ofiar losu, podróżują przez cały kraj, by zwrócić teczkę pełną pieniędzy jej pięknej właścicielce (Lauren Holly). W czasie wariackiej misji, te wybitne gamonie wyprowadzają w pole gliny, porywaczy i wszystkich, którzy mają pecha stanąć im na drodze.

Ace Ventura: Psi detektyw 6.9

Maskotka drużyny futbolowej zaginęła. Detektyw Ace Ventura za wszelką cenę postanawia ją znaleźć.

Maverick 7.4

Kinowa wersja popularnego serialu TV. Bret Maverick to hazardzista, który wpada w liczne kłopoty. Akcja filmu rozgrywa się wokoło turnieju pokerowego i związku z piękną Annabelle.

Czarny Książę 7.5

Film familijny opowiadający o przygodach pięknego rumaka, tytułowego Czarnego Księcia, który służył w swoim życiu różnym właścicielom. Ekranizacja powieści Anny Sewell, klasycznej pozycji literatury dziecięcej. Czarny Książę to wspaniały angielski rumak z białą gwiazdą na czole, który opowiada o swych niezwykłych przygodach u boku kolejnych właścicieli: szorstkiego farmera, młodego dżokeja i dobrodusznego dorożkarza...

Legenda Czerwonego Smoka 6.9

Pewien mistrz kung fu podróżuje wraz z kilkuletnim synem po Chinach. Wszędzie gdzie się udadzą walczą z niesprawiedliwością i wyzyskiem słabszych. Pewnego razu Hung Hei-Kwun musi zmierzyć się z okrutnym mandżurskim dowódcą. Po zaciętej walce pokonany Dowódca wpada do ognia i ginie. Kilka lat później pobliskie wioski i miasta zaczyna nękać potwór. Kwun chcąc pomóc rodakom postanawia się z nim zmierzyć. Podczas walki okazuje się, że potwór jest metalową maszyną kierowaną przez poparzonego dowódcę.

Młody Indiana Jones: Kaprysy Hollywood

Indiana Jones podejmuje się pracy jako asystent w hollywoodzkim studiu filmowy, by móc zapłacić za studia. Jego zadaniem, jest pomóc dokończyć na czas i bez przekraczania budżetu film, którego reżyserem jest arogancki reżyser Erich von Stroheim...

W służbie sprawiedliwości

Po kilku drobnych sprzeczkach, detektyw Frank Rossi łączy swoje siły z samotnym mścicielem Billym, przeciwko członkom mafijnej rodziny. Frank chce się zemścić na jednym z gangsterów za zabicie swojego partnera, a Billy odzyskać siostrę. Razem stanowią niepowstrzymany duet, który zrobi wszystko by osiągnąć swoje cele.

Słowa kluczowe