Romans 1922

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1922 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody radża 6.0

Młody radża Amos Judd (Rudolph Valentino), uważa że pochodzi od Arjuna, śmiertelnego brata Boga Kryszny. Studiuje na Harvardzie gdzie staje się gwiazdą i popularnym sportowcem. Zakochuje się w Molly Cabot (Wanda Hawley). Odkrywa, że ​​podczas snu ma zdolność widzenia przyszłości.


Tajemnica przystanku tramwajowego

Kazia poznaje hrabiego uwodziciela, dla którego zostawia swojego ukochanego, Miecia. Lowelas wkrótce nudzi się nową zdobyczą i ją porzuca.

Rok 1863

Podczas jednej z bitew Powstania Styczniowego, Józef Odrowąż cudem uchodzi z życiem. Ciężko ranny udaje się do pobliskiej wsi, gdzie zostaje zatrzymany przez wrogich chłopów, jednak ratuje go pewna wieśniaczka i umieszcza go we dworze w Niezdołach. Tam opiekuje się nim Salomea Brynicka i jej stary niedosłyszący sługa Szczepan Podkurek. Ukrywają ciężko rannego powstańca przed kilkakrotnymi rewizjami armii zaborcy. Między młodymi rodzi się uczucie. Po jakimś czasie do dworu w Niezdołach trafia poszukująca syna księżna Odrowążyna. Okazuje się, że przybysz jest księciem.

Słowa kluczowe