Romans 1933

Przedstawiamy listę 94 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziesięć procent dla mnie 8.0

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.

Lady Lou 5.0

Nowojorska piosenkarka i właścicielka klubu nocnego Lady Lou, ma niezliczoną ilość przyjaciół wśród mężczyzn. Niestety jednym z nich jest kryminalista, który uciekł właśnie z więzienia i wybiera się do niej sprawdzić, czy jego "dziewczyna" była mu wierna w czasie jego nieobecności...

Kolacja o ósmej 8.0

Millicent Jordan jest bardzo zajęta przygotowywaniem wystawnej kolacji. Jej mąż Oliver nie cieszy się najlepszym zdrowiem, a na dodatek ma mnóstwo zmartwień związanych ze swoją firmą. By ratować interes, nakłania Millicent, by zaprosiła na swoje przyjęcie wpływowego biznesmena Dana Packarda i jego żonę. Niedobrane towarzystwo i zamieszanie przed uroczystością sprawią, że sama kolacja będzie naprawdę bardzo wyjątkowa. [opis dystrybutora]


Każdemu wolno kochać 7.3

Alojzy Kędziorek, to biedny muzyk wynajmujący mieszkanie na poddaszu kamienicy rodziny Sagankiewiczów. Kocha się w Reni, córce właścicieli budynku, lecz jej rodzice mają inne plany co do jej przyszłości. Alojzy ma jednak talent, chęci i oddanego przyjaciela Hipka, więc wszystko może się zdarzyć...

Wyrok życia 8.0

Główna bohaterka, Hanna, pochodzi z biednej rodziny, pracuje w warszawskiej mennicy. Pewnego dnia wybrała się z koleżankami na wycieczkę. Tam uległa przygodnie poznanemu mężczyźnie, z którym, jak się później okazało zaszła w ciążę. Po urodzeniu dziecka zrozpaczona chciała utopić się razem z nim, ale niemowlę przypadkowo potrącone wpadło do wody. Jej adwokatka, Krystyna, zabiera Hankę do swojego domu i tu okazuje się, że owym uwodzicielem jest mąż Krystyny.

Nie jestem aniołem

Tira pracuje jako tancerka i poskramiacz lwów na jarmarku. Jako, że bardzo potrzebuje pieniędzy zgadza się na niebezpieczny numer, a mianowicie włożenie głowy w paszczę zwierzęciu. Z tym numerem wyjeżdża z cyrkiem do Nowego Jorku, gdzie może w końcu zacząć szukać swojej miłości. Według wróżki będzie to bogaty brunet. Kiedy Tira w końcu go spotyka, staje się ofiarą intrygi...

Ulica szaleństw

Julian Marsh, odnoszący sukcesy reżyser na Broadwayu, tworzy nowe show, pomimo swego słabego zdrowia. Pieniądze na przedsięwzięcie pochodzą od bogatego staruszka, który zakochał się w gwieździe show - Dorothy Brock. Ona nie odwzajemnia jego miłości, gdyż nadal kocha swojego byłego partnera. Nocą przed premierą, Dorothy łamie kostkę i jedna z dziewcząt z chóru - Peggy Sawyer, stara się przejąć jej rolę.

Ann Vickers

Ann Vickers po ukończeniu nauki przybywa do Nowego Jorku, gdzie rozpoczyna pracę w opiece społecznej i szybko się zakochuje w oficerze armii amerykańskiej. Ten okazuje się jednak niewiernym, a ona przekonuje się o tym będąc już w ciąży. Usuwa więc płód, a jej celem staje się praca dla innych. Po pewnym czasie wychodzi za dobrego, ale niekochanego mężczyznę i jeszcze z większym zapałem poświęca się pomocy potrzebującym, w tym coraz więcej interesując się losem więźniarek. Nie wszyscy są jednak chętni reformom przez nią forsowanym.

Zoo in Budapest

Zani (Gene Raymond) jest niezwykłym młodym człowiekiem, który spędził całe życie w zoo w Budapeszcie. Twierdzi, że jego prawdziwymi przyjaciółmi są tylko zwierzęta. Jednak kiedy spotyka Ewę (Loretta Young), młodą osieroconą dziewczynę, wszystko się zmienia. Zakochują się w sobie i aby być razem Ewa ucieka z sierocińca. Teraz razem urywają się w zoo, w klatkach różnych zwierząt.

14 lipca

Film opowiada o perypetiach uczuciowych dwojga sąsiadów z kamienic stojących naprzeciwko siebie przy tej samej ulicy. Anna i Jean poznają się na zabawie w przeddzień święta narodowego, wyraźnie przypadają sobie do serca, ale ich związek napotyka na poważne przeszkody. On nie może się uwolnić od byłej kochanki, która właśnie powróciła do jego mieszkania, ponieważ nie powiodło jej się z innym. Annie umiera matka i dziewczyna bardziej myśli teraz o sprawach bytowych niż o miłości. Zaczyna pracować w barze, Jean zaś poddaje się wpływowi Poli, związanej z lumpowskim gangiem, i przystaje do awanturników.

Słowa kluczowe