Romans 1948

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1948 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skarb 7.2

Pierwsza powojenna komedia filmowa przedstawiająca perypetie młodego małżeństwa. On, Witek jest kierowcą warszawskiego autobusu, ona, Krysia, warszawską ekspedientką. Pobrali się, lecz na samodzielne mieszkanie będą musieli jeszcze poczekać. Trafiają, więc do lokum pani Malikowej, w którym przebywają już: kelnerka Basia, zakochany w niej Fredek Ziółko, imitator dźwięków w radio, oraz przedwojenny pan radca. Zjawiają się tu też dwaj kombinatorzy szukający skarbu. Do akcji tej włączają się najpierw pan Fredek, a następnie i inni lokatorzy zagęszczonego mieszkania. Wreszcie okazuje się, że to Krysia jest owym "skarbem" zaznaczonym na planie wymarzonego mieszkania, które młodzi małżonkowie w końcu otrzymują.

Czerwone trzewiki 7.3

Victoria "Vicky" Page jest nieznaną tancerką z arystokratycznymi korzeniami. Na jednym z przyjęć swojej ciotki poznaje Borisa Lermontova, srogiego, ale charyzmatycznego impresario Baletu Lermontov. Boris przyjmuje Vicky na tancerkę w balecie. Wkrótce prima balerina odchodzi (wychodzi za mąż) i Victoria staje się kandydatką na jej miejsce. Lermontov przygotowuje spektakl "Czerwone trzewiki", specjalnie dla Vicky. Kompozytorem zostaje genialny Julian Craster. Tancerka i kompozytor zakochują się w sobie. Lermontov jest jednak strasznym przeciwnikiem miłości i twierdzi, że nie ma na nią miejsca w balecie.

Parada wielkanocna 7.0

Tancerz Don Hewes rozstaje się ze swoją partnerką Nadine Hale. Zrospaczony podejmuje zakład, że jest w stanie z miernej tancereczki uczynić artystkę wielkiego formatu.


Tarzan i syreny 5.0

Tarzan odnajduje kobietę, która uciekła od swojego plemienia, gdy wybrano ją na oblubienicę ich bóstwa. Jakiś czas później dom władcy dżungli odnajdują wysłani za dziewczyną poszukiwacze i zabierają ją z powrotem do plemienia. Jak zwykle Tarzan wyrusza na ratunek.

Anna Karenina 6.0

Piękna Anna (Vivien Leigh) jest nieszczęśliwą małżonką Aleksieja Karenina (Ralph Richardson), człowieka wyrachowanego i zimnego. Jej monotonne życie odmienia się po wizycie u rodziny w Moskwie, gdzie poznaje przystojnego hrabiego (Kieron Moore). Niespełniona kobieta rzuca się w wir namiętnego romansu nie zaważając na konsekwencje...

Każda dziewczyna chce wyjść za mąż

Anabel Sims (Betsy Drake) zrobi wszystko, aby przystojny pediatra został jej mężem.

Cesarski walc

Amerykański komiwojażer Virgil Smith przybywa do pałacu cesarza Franciszka Józefa I w Austrii, żeby sprzedać mu gramofon i w ten sposób promować swoje produkty w obcym kraju.

Film bez tytułu

Grupa ludzi - reżyser, scenarzysta i aktorzy - spotyka się, aby omówić koncepcję filmu, który zamierzają zrealizować. Dzieje się to krótko po zakończeniu II wojny światowej. Pada propozycja, aby opowiedzieć historię znajomych scenarzysty: Martina, handlarza sztuki i Christine, jego pokojówki o wiejskim pochodzeniu. Mężczyzna jest zauroczony dziewczyną, a po przeżytym razem w schronie bombardowaniu, zakochuje się wręcz. Różnica klasowa powoduje jednak, że rezygnuje z uczucia. Wyrusza na front. Po powrocie okazuje się, że została mu tylko koszula na plecach. Zwraca się do ojca dziewczyny z prośbą o dach nad głową. Tym razem Christine go odrzuca, głównie z powodu urażonej dumy. W tym momencie opowiadania członkowie ekipy przestają się zgadzać, jak powinny potoczyć się dalej losy bohaterów. W kocu pytają Martina i Christine oto, co było dalej...

Maclovia

Na małej meksykańskiej wyspie mieszka grupa Indian, którzy żyją kultywując tradycyjne obyczaje i którzy gardzą obcymi ludźmi. Piękna Maclovia i ubogi Jose są parą zakochanych, ale jej ojciec nie pozwala na ich małżeństwo, a nawet żeby się spotykali, z powodu ubóstwa Jose. Młodzieniec podejmuje działania, żeby się wykształcić i zarobić na własną łódź rybacką, by zdobyć względy jej ojca...

Julia Misbehaves

Angielska tancerka i aktorka Julia Packett nie widziała swojej córki, odkąd tamta miała parę miesięcy. Oddała ją bowiem na wychowanie ojcu dziewczynki - Williamowi, który jest bogaty i szanowany. Julia nigdy się z nim nie rozwiodła. Nagle aktorka dostaje zaproszenie na ślub córki. "Pożycza" więc pieniądze od jednego ze znajomych płci męskiej i zmierza na południe Francji. Na miejscu stara się nawiązać kontakt matka-córka, znajduje sobie kolejnego bogatego mężczyznę, wzbudza gniew swojej teściowej, nawiązuje znajomość z przyszłym mężem córki i jego matką oraz na nowo wzbudza iskrę w Williamie. Wszystko to w przeciągu dnia czy dwóch.

Słowa kluczowe