Romans 1959

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur 8.7

W 30 roku nowej ery trybun Messela przybywa do Jerozolimy, aby objąć dowództwo rzymskich legionów. Nieoczekiwanie spotyka przyjaciela z lat dziecięcych, żydowskiego księcia Judę Ben Hura. Prosi go o pomoc w stłumieniu rebelii. Ben Hur odmawia, czym przyprawia Messelę o wściekłość. Gdy na tarasie domu Ben Hura przypadkowo spadająca dachówka rani prokuratora rzymskiego, Messala oskarża gospodarza o próbę zamachu, a zatem o bunt.

Rio Bravo 7.5

Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i... piekną kobietę.

Bonanza 6.9

Ranczo „Ponderosa” wraz z potężnymi przyległościami ziemskimi należącymi do rodziny Cartwrightów jest położone w Nevadzie, niedaleko Virginia City i w pobliżu słynnych pokładów srebra „Comstock Silver Lode”. Akcja filmu jest umiejscowiona w czasie wojny domowej i niedługo po niej. Ojciec Ben Cartwright, obecnie wdowiec, człowiek nieposzlakowanej opinii i powszechnie szanowany obywatel miał cztery żony, z których każda dała mu syna. Ich wspólne życie w piątkę obfituje w typowe przygody dla gatunku jakim jest western, gdzie osobiste dramaty i problemy hodowlane przeplatają się z konfliktami małej, prowincjonalnej społeczności, której są częścią.


Zwierciadło życia 8.0

Początkująca aktorka Lora Meredith poznaje Annie Johnson, bezdomną murzynkę z Coney Island. Wkrótce dzielą ze sobą mieszkanie. Obie kobiety mają nieznośne córki, lecz córeczka Annie, Sarah Jane, okazuje się gorsza. Neurotycznej i wstrętnej Sarze Jane przeszkadza to, że jest czarna. Lora, natomiast zaniedbuje własną córkę, w pogoni za sławą.

Hiroszima, moja miłość 7.2

Młoda Francuska kręci w Hiroshimie film o pokoju. Mimo iż jest mężatką, spędza noc z japońskim architektem. Między dwójką młodych ludzi rodzi się głębokie uczucie i wielka namiętność. Jednak na drodze do szczęścia stoi niemiecki żołnierz - były ukochany aktorki.

Beast from Haunted Cave 3.0

Instruktor narciarstwa - Gil Jackson, zgadza się zabrać grupę turystów na 2-dniową wycieczkę przełajową do swojej chaty głęboko w lesie. Nie wie o tym, że grupa ta to w rzeczywistości gang złodziei, którzy planują ukraść sztaby złota i uciec przez las. W lokalnej kopalni dokonują eksplozji w ramach dywersji. Ginie w niej strażnik ochrony. Napięcie wzrasta podczas kilkudniowego pobytu w chacie Jacksona. Trwa zamieć a banda czeka na samolot, który ma ich zabrać. Mają wtedy do czynienia z zabójczym jaskiniowym stworzeniem, które naznaczyło ich jako swoje przyszłe ofiary.

Pierwszy człowiek w kosmosie 6.0

Pilot Dan Prescott podczas testu eksperymentalnego samolotu z napędem rakietowym, lekceważy rozkazy i wylatuje w przestrzeń kosmiczną. W wyniku awarii i styczności z dziwną anomalią samolot zostaje zniszczony, a Dan wraca na Ziemię jako żądny krwi potwór.

Czarny Orfeusz 6.8

W Rio de Janeiro trwa na całego karnawał. Eurydyka przyjeżdża z prowincji do swojej kuzynki. Aby do niej dotrzeć musi przejechać przez całe miasto tramwajem. Spotyka w nim konduktora o imieniu Orfeusz. Jakaś tajemnicza więź łączy obcych sobie ludzi.

Salomon i Królowa Saby 8.0

Po śmierci króla Dawida władcą Jerozolimy zostaje kochający pokój Salomon. Z takiego obrotu sprawy nie jest zadowolony jego starszy brat Adonijah. Kilka pierwszych lat jego rządów to rosnąca potęga Izraela. Jednak nienawiść jego wrogów staje się coraz mocniejsza. Piękna i podstępna królowa Saby chce uwieść Salomana, a na jego kraj i lud sprowadzić nieszczęście.

Ballada o żołnierzu 7.3

Druga wojna światowa. Młody żołnierz Alosza Skworcow, zasłużył się w ostatniej bitwie. W nagrodę jedzie na dwudniową przepustkę do matki. W drodze do swojej rodzinnej wsi pomaga młodej dziewczynie i dowozi ją do żądanego miejsca. W efekcie w swoim domu Alosza mógł pozostać tylko kilka minut, a potem pojechał z powrotem na front...

Słowa kluczowe