Romans 1959

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 87 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur

8,0
Niesprawiedliwie zniewolony przez Rzymian hebrajski książe, staje do walki w wyścigu rydwanów. Wygrana i laury sprawią, iż dokona się zemsta nad Trybunem Rzymu, który upokorzył i zniszczył rodzinę walecznego Hebrajczyka.

Rio Bravo

7,5
Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i... piekną kobietę.
Początkująca aktorka Lora Meredith poznaje Annie Johnson, bezdomną murzynkę z Coney Island. Wkrótce dzielą ze sobą mieszkanie. Obie kobiety mają nieznośne córki, lecz córeczka Annie, Sarah Jane, okazuje się gorsza. Neurotycznej i wstrętnej Sarze Jane przeszkadza to, że jest czarna. Lora, natomiast zaniedbuje własną córkę, w pogoni za sławą.


Młoda Francuska kręci w Hiroshimie film o pokoju. Mimo iż jest mężatką, spędza noc z japońskim architektem. Między dwójką młodych ludzi rodzi się głębokie uczucie i wielka namiętność. Jednak na drodze do szczęścia stoi niemiecki żołnierz - były ukochany aktorki.
W Rio de Janeiro trwa na całego karnawał. Eurydyka przyjeżdża z prowincji do swojej kuzynki. Aby do niej dotrzeć musi przejechać przez całe miasto tramwajem. Spotyka w nim konduktora o imieniu Orfeusz. Jakaś tajemnicza więź łączy obcych sobie ludzi.
Po latach wiernej służby centurion Glaucus wraca do Pompei by wieść spokojne życie u boku ojca. Niestety na miejscu okazuje się, że jego dom został splądrowany, a ojciec zabity. Pragnąc zemsty Glaucus i jego wierni towarzysze rozpoczynają poszukiwania bandytów. Początkowo trop prowadzi do ukrywających się w okolicy chrześcijan, ale wkrótce okazuje się, że mordercy są znacznie potężniejsi.
Instruktor narciarstwa - Gil Jackson, zgadza się zabrać grupę turystów na 2-dniową wycieczkę przełajową do swojej chaty głęboko w lesie. Nie wie o tym, że grupa ta to w rzeczywistości gang złodziei, którzy planują ukraść sztaby złota i uciec przez las. W lokalnej kopalni dokonują eksplozji w ramach dywersji. Ginie w niej strażnik ochrony. Napięcie wzrasta podczas kilkudniowego pobytu w chacie Jacksona. Trwa zamieć a banda czeka na samolot, który ma ich zabrać. Mają wtedy do czynienia z zabójczym jaskiniowym stworzeniem, które naznaczyło ich jako swoje przyszłe ofiary.
Ciężko ranny na froncie Nikołaj zaczyna życie w cywilu. Rany wojenne doprowadzają do tego, że po pewnym czasie ślepnie. Wkrótce czeka go nowe doznanie: odchodzi żona. Lecz lojalni przyjaciele, miłość oddanej mu pielęgniarki Swietłany i wola do życia pomagają mu wrócić do ukochanego zawodu nauczyciela...
Tony Nelson opracowuje wzmacniacz pozwalający na przenikanie przez dowolny obiekt. Niestety podczas jednego z eksperymentów urządzenie przepala się i roznieca ogień, który trawi cały budynek. Nie mając pieniędzy i mieszkania Tony wyjeżdża do brata, by razem z nim kontynuować badania. Eksperyment udaje się, ale ciało Scotta ulega transformacji i odtąd może on przenikać przez obiekty.
Ralph Burton zostaje uwięziony w kopalnianym szybie. Po kilku dniach ciężkiej pracy udaje mu się wydostać na powierzchnię, ale wtedy okazuje się, że w wyniku napromieniowania wszyscy ludzie zginęli. Nie wiedząc co dalej robić Ralph udaje się do Nowego Jorku, gdzie odnajduje Sarah Crandall, a jakiś czas później Bensona Thackera. Wkrótce między mężczyznami zaczyna narastać konflikt.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…