Romans 1969

Przedstawiamy listę 68 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wyzwolenie 7.7

Najdroższy film w dziejach rosyjskiej kinematografii. Ponad 7-godzinna epopeja wojenna, zrealizowana z niespotykanym rozmachem. Wielka Wojna Ojczyźniana pokazana została z uderzającym realizmem i dbałością o szczegóły, a sceny ostatecznego triumfu wojsk radzieckich nad III Rzeszą, czyli upadek Berlina, uznane są do dziś za jedne z najlepszych w historii kina. Unikalne materiały dokumentalne z archiwów radzieckich w połączeniu z fragmentami kronik filmowych koproducenta epopei NRD - i niemal nieograniczonym budżetem sprawiają, że efekt końcowy nie ma sobie równych. Na uwagę zasługuje międzynarodowa obsada, w tym udział wybitnych polskich aktorów Jana Englerta, Barbary Brylskiej, Daniela Olbrychskiego, Franciszka Pieczki.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości 6.5

Superszpieg, James Bond znowu w akcji. Tym razem ma do wykonania niezwykle trudne zadanie. Musi zniszczyć niebezpieczną organizację, która grozi zniszczeniem ludzkości. Bandyci są w posiadaniu bardzo groźnego, śmiertelnego wirusa. 007 spotyka te bandę na zaśnieżonych stokach przepięknych, szwajcarskich gór. Walczy z nimi i naturalnie wygrywa. Nie brak także pięknej kobiety, hiszpańskiej księżniczki, w której nasz bohater rzecz jasna zakochuje się z wzajemnością.

Złoto Mackenny 6.7

Szeryf MacKenna jest świadkiem śmierci starego Indianina, który posiadał mapę wskazującą drogę do legendarnego kanionu pełnego złota strzeżonego przez duchy Apaczów. Próbuje tam za wszelką cenę się dostać Meksykanin Colorado ze swoją bandą, a MacKenna, chce czy nie, musi go tam zaprowadzić. Po drodze dołączają do nich kolejni awanturnicy zarażeni gorączką złota.


Satyricon 7.0

Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...

Zakochane kobiety 8.5

Film ukazuje walkę płci i relacje między elitą przemysłowych rejonów Midlands w Wielkiej Brytanii w 1920 roku. Gerald Crich i Rupert Berkin są najlepszymi przyjaciółmi, którzy zakochują się w parze sióstr: rzeźbiarce Gudrun i nauczycielce, Ursuli Brangwen. Rupert poślubia Urszulę, Gerald rozpoczyna romans z Gudrun, a cała czwórka wyrusza na miesiąc miodowy do Szwajcarii. Ale relacje zaczynają podążać w coraz to różniejszych kierunkach wraz z tym, jak reżyser bada charakter zaangażowania i miłości. Czy Rupert i Ursula nauczą się dawać więcej sobie nawzajem? Dlaczego bardziej zamknięty w sobie Gerald nie może znaleźć porozumienia z ambitną i wymagającą Gudrun?

Szlacheckie gniazdo 8.5

Adaptacja powieści Iwana Turgieniewa. Fiodor Ławrecki (Leonid Kułagin) człowiek o postępowych poglądach, inteligentny i szlachetny. Brak mu wszakże umiejętności wprowadzania swych idei w czyn. Niegdyś poślubił z wielkiej miłości piękną Warwarę (Beata Tyszkiewicz). Okazała się być kobietą wiarołomną, która ciągle go upokarzała. Po długim pobycie za granicą i rozstaniu z żoną Ławrecki powraca do kraju… Odzyskuje wewnętrzny spokój i harmonię, nabiera energii, a zarządzanie posiadłością i dbałość o swoje dobra sprawia mu wielką przyjemność. Odnawia kontakty z dawnymi znajomymi. Odwiedza młodziutką sąsiadkę Lisę (Irina Kupczenko), w której z wzajemnością się zakochuje. Kiedy z zagranicy przychodzi wiadomość o śmierci Warwary Pawłowny, wydaje się, że ich wspólnemu szczęściu już nic nie stoi na przeszkodzie…

Łagodna 7.0

Młoda kobieta (Dominique Sanda) popełnia samobójstwo, nie pozostawiając żadnego wyjaśnienia mężowi (Gilles Sandier), który pogrąża się w żałobie. W retrospekcji dowiadujemy się, jak się poznali, wzięli ślub i jak ona nie dostosowała swojego stylu życia do jego. Zniechęcona jego dominacją, rozważała zamordowanie go, ale nie mogła tego uczynić.

Do widzenia, panie Chips 7.0

Arthur Chipping (Peter O'Toole) jest nauczycielem i właśnie rozpoczyna nową pracę w elitarnej męskiej szkole w Brookfield. Poznaje tam Katherine Bridges (Petula Clark), która pracuje jako aktorka rewiowa. Wkrótce się w sobie zakochują. Kiedy życie Arthura zaczyna się układać, wybucha wojna.

Viimne reliikvia 8.0

Opowieść o wolnym człowieku Gabrielu, estońskim Robin Hoodzie i bratanicy przeoryszy klasztoru żeńskiego - młodej Agnies, którą ciotka chce wydać za mąż za syna starego rycerza Risbitiera. Ale przypadek miesza plany staruszków - Agnies spotyka w lesie Gabriela...

More 6.0

Słowa kluczowe