Romans 1969

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości 6.4

Superszpieg, James Bond znowu w akcji. Tym razem ma do wykonania niezwykle trudne zadanie. Musi zniszczyć niebezpieczną organizację, która grozi zniszczeniem ludzkości. Bandyci są w posiadaniu bardzo groźnego, śmiertelnego wirusa. 007 spotyka te bandę na zaśnieżonych stokach przepięknych, szwajcarskich gór. Walczy z nimi i naturalnie wygrywa. Nie brak także pięknej kobiety, hiszpańskiej księżniczki, w której nasz bohater rzecz jasna zakochuje się z wzajemnością.

Złoto Mackenny 6.7

Western oparty na powieści Willa Henry'ego. Druga połowa dziewiętnastego wieku. Perypetie szlachetnego szeryfa, uczestniczącego wbrew swojej woli w wyprawie grupy awanturników po legendarne złoto Apaczów.

Wyzwolenie 7.7

Najdroższy film w dziejach rosyjskiej kinematografii. Ponad 7-godzinna epopeja wojenna, zrealizowana z niespotykanym rozmachem. Wielka Wojna Ojczyźniana pokazana została z uderzającym realizmem i dbałością o szczegóły, a sceny ostatecznego triumfu wojsk radzieckich nad III Rzeszą, czyli upadek Berlina, uznane są do dziś za jedne z najlepszych w historii kina. Unikalne materiały dokumentalne z archiwów radzieckich w połączeniu z fragmentami kronik filmowych koproducenta epopei NRD - i niemal nieograniczonym budżetem sprawiają, że efekt końcowy nie ma sobie równych. Na uwagę zasługuje międzynarodowa obsada, w tym udział wybitnych polskich aktorów Jana Englerta, Barbary Brylskiej, Daniela Olbrychskiego, Franciszka Pieczki.


Satyricon 7.0

Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...

Zakochane kobiety 8.5

Film ukazuje walkę płci i relacje między elitą przemysłowych rejonów Midlands w Wielkiej Brytanii w 1920 roku. Gerald Crich i Rupert Berkin są najlepszymi przyjaciółmi, którzy zakochują się w parze sióstr: rzeźbiarce Gudrun i nauczycielce, Ursuli Brangwen. Rupert poślubia Urszulę, Gerald rozpoczyna romans z Gudrun, a cała czwórka wyrusza na miesiąc miodowy do Szwajcarii. Ale relacje zaczynają podążać w coraz to różniejszych kierunkach wraz z tym, jak reżyser bada charakter zaangażowania i miłości. Czy Rupert i Ursula nauczą się dawać więcej sobie nawzajem? Dlaczego bardziej zamknięty w sobie Gerald nie może znaleźć porozumienia z ambitną i wymagającą Gudrun?

Szlacheckie gniazdo 8.5

Adaptacja powieści Iwana Turgieniewa. Fiodor Ławrecki (Leonid Kułagin) człowiek o postępowych poglądach, inteligentny i szlachetny. Brak mu wszakże umiejętności wprowadzania swych idei w czyn. Niegdyś poślubił z wielkiej miłości piękną Warwarę (Beata Tyszkiewicz). Okazała się być kobietą wiarołomną, która ciągle go upokarzała. Po długim pobycie za granicą i rozstaniu z żoną Ławrecki powraca do kraju… Odzyskuje wewnętrzny spokój i harmonię, nabiera energii, a zarządzanie posiadłością i dbałość o swoje dobra sprawia mu wielką przyjemność. Odnawia kontakty z dawnymi znajomymi. Odwiedza młodziutką sąsiadkę Lisę (Irina Kupczenko), w której z wzajemnością się zakochuje. Kiedy z zagranicy przychodzi wiadomość o śmierci Warwary Pawłowny, wydaje się, że ich wspólnemu szczęściu już nic nie stoi na przeszkodzie…

Do widzenia, panie Chips 7.0

Arthur Chipping (Peter O'Toole) jest nauczycielem i właśnie rozpoczyna nową pracę w elitarnej męskiej szkole w Brookfield. Poznaje tam Katherine Bridges (Petula Clark), która pracuje jako aktorka rewiowa. Wkrótce się w sobie zakochują. Kiedy życie Arthura zaczyna się układać, wybucha wojna.

Viimne reliikvia 8.0

Opowieść o wolnym człowieku Gabrielu, estońskim Robin Hoodzie i bratanicy przeoryszy klasztoru żeńskiego - młodej Agnies, którą ciotka chce wydać za mąż za syna starego rycerza Risbitiera. Ale przypadek miesza plany staruszków - Agnies spotyka w lesie Gabriela...

More 6.0

Chłodnym okiem

Historia dziennikarza telewizyjnego, profesjonalisty i cynika w każdym calu. Chcąc zachować najważniejszą dla siebie niezależność, sprzeciwia się nakazom swoich pracodawców, przez co popada z nimi w konflikt. Wbrew woli swoich przełożonych filmuje protesty przeciwników wojny w Wietnamie, jest świadkiem starć Gwardii Narodowej ze studentami. Wkrótce nawiązuje romans z samotną matką. Splot tych wszystkich wydarzeń powoduje, że zmienia swój stosunek do otaczającego go świata mediów i polityki...

Słowa kluczowe