Romans 1981

Przedstawiamy listę 75 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amerykański wilkołak w Londynie 6.7

Dwóch amerykańskich studentów, przemierzających angielskie bagna, zaatakowanych zostaje przez tajemnicze stworzenie. Jeden z nich ginie, drugiemu udaje się uratować. Nocą podczas pełni księżyca, chłopak zamienia się w żądnego krwi wilkołaka.

Zmierzch tytanów 7.1

Perseusz, potomek Zeusa, pragnie dotrzeć do ukochanej Andromedy. Zazdrośni o względy jego kochanki bogowie szykują mu jednak wiele prób. Dzielnemu Perseuszowi pomagają skrzydlaty koń Pegaz i mądra sowa. Jednym z jego rywali jest sam Zeus.

Artur 7.1

Zwariowany hollywoodzki milioner pędzi żywot tyleż beztroski co banalny, aż do momentu zakochania się w skromnej dziewczynie opiekującej się chorym ojcem. Życie zna tysiące takich historii, ale w niewielu z nich występuje jako ten trzeci stary, angielski kamerdyner, którego udział w szczęśliwym finale romansu trudno przecenić!


Pirania II: Latający zabójcy 6.1

Jak co roku do kurortu na małą karaibską wysepkę, ściąga tłum wczasowiczów by spędzić tam cudowne wakacje. Tym razem w okolicznych wodach pojawia się ławica genetycznie zmodyfikowanych piranii, będąca efektem prac wojskowych naukowców. Wyposażone w skrzydła ryby, sieją spustoszenie nie tylko w morzu, ale i na lądzie. Całą prawdę odkrywa instruktorka nurkowania, ale nikt nie chce jej uwierzyć.

Tegeran-43 6.5

Z polecenia hitlerowskiego przywództwa do Teheranu, w przeddzień rozmów szefów rządów trzech mocarstw, przedostaje się grupa faszystowskich agentów. Na czele grupy stoi zawodowy morderca Maks Riszare. Przygotowują atak terrorystyczny. Radzieccy zwiadowcy, wśród których jest Andriej Borodin, mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo konferencji. W tle fabuły historia miłości Borodina i Francuzki Marii Louni.

Listonosz zawsze dzwoni dwa razy 7.1

Historia włóczęgi zakochującego się z wzajemnością w żonie swojego pracodawcy. Po pewnym czasie, kochankowie planują zamach na jego życie.

"Goliat" czeka 7.5

W trakcie II Wojny niemiecka łódź podwodna zatapia zmierzający do Ameryki statek pasażerski Goliat. Po latach jego wrak zostaje odnaleziony. Wkrótce okazuje się, że wewnątrz wciąż są ocaleli pasażerowie, ale nie wszyscy z nich pragną wrócić na powierzchnię.

Kochanica Francuza 7.6

Akcja filmu rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii. Charles jest biologiem, jest zaręczony i wkrótce ma się ożenić z córką bogatego kupca. Przypadkowo spotyka piękną Sarah, które jest banitką, bezowocnie oczekująca na powrót francuskiego kochanka. Kolejne spotkania przeradzają się rychło w krótką, ale namiętną przygodę miłosną.

Czerwoni 7.0

Radykalny dziennikarz John Reed prowadzi kronikę wydarzeń Rewolucji w Rosji. Pisze: "10 dni, które wstrząsnęły światem". Film ten przedstawia także gwałtowną miłość pomiędzy Reedem i pisarką, Luisą Bryant, oraz radykalne kręgi polityczne.

Słowa kluczowe