Romans 1985

Przedstawiamy listę 104 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Legenda 6.9

Władca ciemności przy pomocy swych sług usiłuje zapanować nad światem - zgasić słońce, sprowadzić wieczną ciemność. Podejmują z nim walkę: dzielny chłopiec Jack, duszek lasu Gump, elfy i gobliny.

Być doskonałym

Dziennikarz pracujący dla gazety o nazwie "Rolling Stone" pisze serie artykułów na temat nowej mody, ćwiczeń fizycznych przy muzyce i prezentuje kluby, w których można oddawać się tym zajęciom. Spotyka instruktorkę aerobiku. Jest nią wyraźnie zainteresowany i to nie tylko służbowo.

Pokój z widokiem 7.2

Romantyczna historia opowiadająca o tarapatach sercowych młodej kobiety. Lucy Honeychurch, dziewczyna z dobrego domu, odbywa pierwszą w życiu podróż do Włoch, czyni to w towarzystwie starszej kuzynki Charlotty. Splot wydarzeń sprawia, że z młodej, niedoświadczonej dziewczyny Lucy staje się w pełni dojrzałą kobietą, świadomą swoich uczuć kobietą. Fakt, iż wraz z przystojnym Georgem jest świadkiem morderstwa zmienia tok wydarzeń. Dziewczyna zakochuje się w nim. Czujnej Charlotte nie podoba się towarzystwo młodego mężczyzny postanawia więc zabrać podopieczną z powrotem do Anglii. Po powrocie Lucy zostaje nakłoniona przez matkę i brata do przyjęcia oświadczyn Cecila młodego, kulturalnego człowieka. Wydawać by się mogło, że Lucy powinna być szczęśliwa tak jednak nie jest. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że George wraz z ojcem przeprowadza się do sąsiedztwa dziewczyny. Wtedy to Lucy uświadamia sobie jakim uczuciem darzy George'a...


Rozpaczliwie poszukując Susan 6.7

Roberta Arquette to młoda mężatka, mieszkanka New Jersey. Jest znudzona swym dotychczasowym życiem gospodyni domowej. Jej jedyną rozrywką jest śledzenie gazetowych anonsów o niezliczonych przygodach miłosnych tajemniczej Susan Madonna. Pewnego dnia Susan ma spotkać się z Jimmem Robert Joy w pobliżu domu Roberty. Za sprawą niezwykłego zbiegu okoliczności kobiety zamieniają się miejscami... dla Roberty otwierają się drzwi do zupełnie nowego życia pełnego intryg, miłosnych przygód i zabawy, a także niebezpieczeństw.

Nóż 6.4

Ofiarami brutalnego zabójstwa padają młoda magnatka prasowa oraz jej służąca. Prokurator Thomas Krasny (Peter Coyote) podejrzewa męża ofiary, Jacka Forrestera (Jeff Bridges), wydawcę odziedziczonej przez nią gazety. Jack zwraca się o pomoc do doświadczonej w sprawach kryminalnych prawniczki Teddy Barnes (Glenn Close). Ta jednak jest coraz bardziej zauroczona swym klientem i mimo, że na jaw wychodzą coraz to nowe dowody, jest przekonana o jego niewinności.

Metro 6.6

Równie piękna, jaki i bogata Helena zaprasza Freda do domu. Fred mieszka w metro paryskim i jest człowiekiem marginesu. Zaproszenie traktuje jako okazję do ograbienia domowego sejfu. Następnego dnia wyznaje Helenie przez telefon, że ją kocha i przeprasza za nieprzyjemności, na które ją naraził. Proponuje zawarcie układu: kosztowności za noc wspólnie spędzoną.

Honor Prizzich 6.8

Ekranizacja powieści Richarda Condona. Na przyjęciu weselnym jednego z najlepszych włoskich rodów, wschodząca gwiazda amerykańskiej mafii, bardzo sprawny gangster poznaje piękną kobietę. To też postać raczej nietuzinkowa. Jak się okazuje jest jedną z najlepszych wykonawczyń "kontraktów", czyli płatnym mordercą. Przez jakiś czas wszystko idzie wspaniale. Ci dwoje kochają się. Ale ona nie należy do Rodziny, nie jest Włoszką, a i ma na sumieniu wykiwanie mafii. Czuły kochanek musi wybrać pomiędzy nią a Rodziną.

Silverado 6.8

Silverado to niewielkie miasteczko na Dzikim Zachodzie, w którym całą społecznością rządzi grupa skorumpowanych oficjeli. Przybycie czwórki niezależnych, do szaleństwa odważnych śmiałków burzy stare układy.

Facet z nieba 7.2

Fabuła filmu osadzona jest w latach 60-tych. Rajdowiec, Bobby Fontana, ma wypadek samochodowy i umiera. Powraca na Ziemię pod postacią anioła stróża niezaradnego nastolatka, aby mu pomóc...

Tajemniczy wielbiciel 7.5

W filmie tym główną rolę szesnastolatka odtwarza nastoletni C. Thomas Howell. Ostatniego dnia szkoły, tuż przed letnimi wakacjami otrzymuje anonimowy list od jakiejś niewiasty, która przysięga mu miłość do końca życia. Ma on nadzieję, że list ten pochodzi od dziewczyny jego marzeń (Kelly Preston) i decyduje się dowiedzieć, czy rzeczywiście tak jest. Nieoczekiwanie list wpada w niepowołane ręce. Każda z osób, które go pozyskują, inaczej go interpretuje.

Słowa kluczowe