Romans 1988

Przedstawiamy listę 129 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wigilijny show 6.7

Przeróbka dickensowskiej "Opowieści wigilijnej", w której wyrachowany telewizyjny producent Frank Cross na własnej skórze doświadcza cudownej magii wigilijnego wieczoru. Cross swą wielką karierę rozpoczął jako goniec, by po latach, dzięki bezwzględności, dojść na sam szczyt i zostać pozbawionym uczuć szefem telewizyjnej stacji. Jest typowym przykładem podłego, złośliwego, nieczułego, pamiętliwego typa o sadystycznym poczuciu humoru - idealne uosobienie współczesnego pana Scrooge'a. Zanim jednak skończy się noc, Cross dostanie od losu ostatnią szansę - wizytę złożą mu dziwni goście: maniakalny nowojorski taksówkarz z przeszłości, współczesna gadatliwa wróżka oraz makabryczny, bezgłowy olbrzym jako posłaniec z przyszłości.

Wielki błękit 7.5

Jest takie miejsce na naszej planecie dziwniejsze od wszystkich innych - najsłabiej poznane i najbardziej tajemnicze; miejsce gdzie, podobnie jak w przestrzeni kosmicznej, ulatnia się konwencjonalne pojmowanie czasu i odległości; miejsce magiczne i niebezpieczne, do którego ludzkie ciało i ludzka dusza muszą się przystosować. Jest to zarazem jedyne miejsce, gdzie człowiek o imieniu Jacques Mayal naprawdę czuje się jak w domu. Tym miejscem jest morska otchłań - "Wielki błękit"

Książę w Nowym Jorku 7.1

Bardzo bogaty i rozpieszczony afrykański książę, wraz ze swym sługą i przyjacielem przybywa do Nowego Jorku w poszukiwaniu narzeczonej. Szybko znajduje pracę, przyjaciół i przekonuje się, że Queens to niekoniecznie dzielnica zamieszkana przez księżniczki.


Pracująca dziewczyna 6.9

Tess McGill jest dziewczyną pracującą. Pragnie wzbić się na szczyt, ale jest ciagle niedoceniana. Pewnego dnia jej szefową zostaje bezwzględna Katherine Parker. Tess poddaje jej swoje pomysły, a ta wykorzystuje je bez wiedzy dziewczyny. Tymczasem szefowa wyjeżdża na narty i łamie nogę. W związku z tym, że Katherine nie może zająć się firmą, powierza obowiązki Tess. Dziewczyna ma szansę na realizację swoich planów.

Mystic Pizza 6.3

Jojo Barboza jest kelnerką w pizzerii. Jej przyjaciółkami są siostry - Daisy i Kat Arujo, również kelnerki. Daisy Arujo jest niekwestionowaną "gwiazdą" w Mystic. Może mieć każdego chłopaka w miasteczku, ale najbardziej podoba jej się Charles Gordon Windsor, syn bogatych obywateli Mystic, który jeździ wspaniałym, sportowym samochodem.

To Die For 7.3

Na pewnym przyjęciu Kate zakochuje się w Vladzie, tajemniczym młodym mężczyźnie. Jej dotychczasowy przyjaciel jest z tego obrotu sprawy bardzo niezadowolony. Następnej nocy Vlad zostaje w bardzo brutalny sposób napadnięty. Napastnicy nie wiedzą jednak, że Vlad, który nie pozostaje obojętny na urodę Kate, jest prawdziwym transylwańskim księciem. Nic więc dziwnego, że jest on również wampirem. Niestety nawet wampiry są niewolnikami swych uczuć.

Zjawy 6.9

Peter Plunkett próbując ratować swój rodowy zamek ogłasza, że jest on nawiedzony. Przyciąga to grupę turystów, chcących zobaczyć prawdziwe zjawy. Niestety dość nieudolne sztuczki Petera i jego ludzi szybko wychodzą na jaw, a turyści jak najszybciej chcą opuścić zamek. Nieoczekiwanie pojawiają się prawdziwe duchy i serwują przyjezdnym to czego pragnęli.

Nierozłączni 6.4

Bracia Beverly i Elliot Mantle są bliźniakami. Obydwaj są też ginekologami. Elliot jest znacznie bardziej przebojowy i zawsze potrafi uwieść kobietę, która mu się podoba. Kiedy jednak się już znudzi, bez jej wiedzy przekazuje ją swojemu nieśmiałemu bratu.

Ariel 10.0

Taisto Kasurinen jest górnikiem. Postanawia jednak wyruszyć do miasta i tam poszukać lepszej pracy i szczęścia. Wybiera więc z banku wszystkie swoje oszczędności i rusza samochodem w podróż. Na jednym z przystanków zostanie okradziony, ale w końcu uda mu się dotrzeć do celu. Na miejscu pozna kobietę, w której się zakocha i kiedy wydaje się, że wszystko będzie dobrze...

Camille Claudel 8.3

Camille, dziewczyna pełna wiary w swój talent, energię i życie. Szczęśliwa z głową pełną artystycznych wizji, ufna i młoda. Spotkała mistrza Rodina, pracującego przy "Mieszczanach z Calais" i "Bramie piekieł". Romans panny z tradycyjnego, konserwatywnego domu i wypalającego się, przejrzałego rzeźbiarza, który w ferworze dostatniego życia już dawno stracił natchnienie, nie mógł przejść bez echa wśród elit Paryża. Miłość skazała ją na niechęć najbliższych, na skandal towarzyski i banicję. I Camille, kilka lat później, stłamszona, krucha w swej bezradności i psychozie, aż trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta. Bezbronna wobec przytłaczającej sławy swojego kochanka, ciągle walczyła o uznanie dla swojej twórczości. Była przekonana, że Rodin spiskował przeciwko niej, obwiniała go za swoje niepowodzenia, zmarnowaną młodość, a mimo to, nadal nie przestała go kochać.

Słowa kluczowe