Romans 1996

Przedstawiamy listę 196 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Romeo i Julia 6.9

Współczesna wersja tragedii Szekspira "Romeo i Julia", przeniesiona do fikcyjnego miasta Verona Beach. To właśnie tutaj od lat walczą ze sobą dwie gangsterskie rodziny. Na tle krwawych porachunków rodzi się miłość. Mimo nowoczesnej realizacji twórcy filmu zdecydowali się na pozostawienie oryginalnego tekstu Szekspira.

Siódme niebo 6.6

Serial jest opowieścią o codziennym życiu rodziny Camdenów. Eric Camden i jego żona Annie wychowują siedmioro dzieci. Eric jest kaznodzieją i pastorem miejscowej wspólnoty religijnej. Cieszy się autorytetem w parafii, którą prowadzi, więc ludzie powierzają mu swoje problemy w nadziei na pomoc, której zresztą nikomu nie odmawia. Ma wsparcie w osobie swojej żony, która stara się wzorowo prowadzić dom i wychowywać dzieci.

Purpurowy jeździec

Tajemniczy mężczyzna, Jim Lassiter (w tej roli znakomity Ed Harris), poszukuje człowieka odpowiedzialnego za samobójstwo jego siostry. Podczas wędrówki trafia przypadkiem na właścicielkę farmy, Jane Withersteen (Amy Madigan), napadniętą przez grupę mężczyzn. Jim przegania bandytów i dowiaduje się, że pewien mormoński przywódca religijny zmusza Jane, by wyszła za niego za mąż. Chodzi oczywiście o przejęcie farmy wraz z ziemią. Przybysz postanawia pomóc samotnej kobiecie. Zaczyna podejrzewać, kto przyczynił się do śmierci siostry.


Gruby i chudszy 6.4

Uroczy profesor Sherman Klump ma ogromny kompleks na temat swojej ogromnej wagi. Do tego jest niezdarny i nie ma powodzenia u kobiet. Gdy pewnego dnia odkrywa eliksir odchudzający, jego życie ulega całkowitej odmianie. Jego drugie Ja nazywa się Buddy Love i jest całkowitym przeciwieństwem dobrodusznego profesora.

Więzy krwi 7.7

Julian Luna, nieumarły książę San Francisko przewodzi klanami wampirów zamieszkującymi miasto i zakochuje się w ludzkiej dziennikarce.

Opowieść letnia

Gaspard, młody chłopak, trochę nadwrażliwy i niezdecydowany, przyjechawszy do Dinard zaczyna spotykać się na raz z trzema dziewczynami. I wobec każdej z nich realizuje inny model siebie jako mężczyzny. Czuły dla Margot, zmysłowy dla Solene, okrutny dla Leny, tak naprawdę uważa się za niespecjalnie ciekawego faceta. Każdej z przyjaciółek dedykuje skomponowaną przez siebie piosenkę marynarską, każdej z nich też proponuje podroż.

Piękne dziewczyny 7.1

Opowieść o związkach męsko-damskich z całym dobrodziejstwem inwentarza – idealizowaniem obiektu uczuć i rozczarowaniami, gdy wyobrażenia zderzają się z rzeczywistością. Uczuciowe dylematy są nieobce Willi'emu i jego kumplom. Wydaje się, że mężczyźni nie dostrzegają wspaniałych kobiet, które są w zasięgu ich ręki, marząc o idealnej miłości.

Przełamując fale 7.6

Bess McNeill to młoda Szkotka z małej nadmorskiej miejscowości na północy kraju. Na przekór konserwatywnej społeczności niechętnej przybyszom z zewnątrz, poślubia swego ukochanego – Duńczyka Jana. Traci przy nim niewinność i oboje odczuwają radość z erotycznego spełnienia. Wkrótce jednak tragedia kładzie kres ich seksualnemu współżyciu. Niewygasła namiętność przybiera postać, która wszystkich wystawia na próbę. Samą Bess przywodzi do zachowań skazujących ją na potępienie, ale i budzących dla niej współczucie. Wybitny dramat psychologiczny z tłem religijnym i pierwiastkiem erotycznym. Debiutująca rolą Bess Emily Watson z naturalnością i przenikliwością odkrywa intrygujące, zróżnicowane odcienie osobowości swojej bohaterki.

Pillow Book 7.3

Młoda Japonka (Vivian Wu) w dzieciństwie poddawana była ceremonii malowania na jej twarzy urodzinowych życzeń. Wydana wbrew swej woli za mąż, próbuje zostać pisarką. Ponieważ mąż nie akceptuje jej artystycznych skłonności, opuszcza go by w ramionach kolejnych kochanków doznawać kaligraficznych rozkoszy. Jednak dopiero z chwilą poznania młodego Anglika znajduje spełnienie. Jerome (Ewan McGregor) proponuje jej bowiem zamianę ról - to ona ma pokrywać jego nagie ciało poetyckimi frazami. Idyllę kochanków zakłóca zdrada, jakiej dopuszcza się ukochany.

Blask 7.5

Australia, lata 50. Kilkuletni David Helfgott (Alex Rafalowicz) przejawia wielkie zdolności pianistyczne. Jego ojciec, Peter Helfgott (Armin Mueller-Stahl) nalega, by chłopiec uczył się grać Trzeci Koncert Rachmaninowa. Nie zważa na przestrogi nauczyciela muzyki, Bena Rosena (Nicholas Bell), który twierdzi, że jest to kompozycja stanowczo za trudna dla małego dziecka. Mijają lata. Ten sam David Helfgott (Noah Taylor) jest teraz młodym artystą, który wygrywa kilka ważnych konkursów pianistycznych i staje przed szansą wyjazdu na studia do USA. Peter nie potrafi pogodzić się z perspektywą utraty syna i nie wyraża zgody na jego wyjazd. Prośby Rosena, by zmienił zdanie, nie odnoszą skutku. W tym czasie David zaprzyjaźnia się serdecznie z pisarką w podeszłym wieku, Katharine Susannah Prichard (Googie Withers). Za jej namową, gdy zostaje stypendystą Royal College of Music w Londynie, buntuje się przeciw ojcu i wyjeżdża do Anglii. Rozsierdzony Peter mówi mu, żeby nigdy nie wracał...

Słowa kluczowe