Romans 2002

Przedstawiamy listę 343 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Saga rodu Forsyte'ów

Seks, władza, pieniądze. Mroczne losy angielskiej rodziny z klasy średniej rozgrywające się na przełomie wieków. Trzynastoodcinkowy serial opowiada o trzech pokoleniach szanowanej, szczycącej się bogactwem i pozycją społeczną rodziny Forsytów. Główną postacią jest Soames Forsyte, bogaty i odnoszący sukcesy partner w rodzinnej firmie prawniczej oraz jego piękna żona Irene. Ich trudny, burzliwy związek trudno nazwać szczęśliwym. Młoda, piękna kobieta o romantycznej duszy w skrytości serca pogardza wszystkim, co reprezentuje sobą jej mąż. W beznamiętnym małżeństwie czuje się nieszczęśliwa i uwięziona. Jej życie na zawsze odmienia znajomość z Philipem Bosinneyem - architektem, wynajętym przez Soamesa. Otwarty, seksowny i czarujący idealista szybko zdobywa serca Irene. Ich romans staje się katalizatorem tragicznych wydarzeń, które prowadzą do rozbicia rodziny Forsytów.

Pumpkin

Perky, doskonała Carolyn i jej koleżanki ze studenckiego stowarzyszenia Alpha Omega Pi pragną zdobyć dla swego zgrupowania tytuł najlepszego. Nagrodę tę chcą zdobyć poprzez dobroczynność polegającą na pomocy upośledzonym sportowcom. Carolyn zostaje opiekunką Pumpkina Romanoffa. Początkowo jest przerażona, jednak z czasem zaczyna w nim dostrzegać człowieka uczciwego o łagodnej duszy, a do jej serca puka miłość. Jakie będą tego konsekwencje?

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów 6.8

Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Mrocznym widmie. W galaktyce zaszło wiele istotnych zmian. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Padme Amidala (Natalie Portman) spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a Naboo - rodzinną planetą Padme. Anakin wyrósł na obiecującego Jedi, ucznia Obi-Wana, który po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jina zyskał miano nauczyciela; Padme natomiast zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan otrzymują zadanie chronienia Padme, której grozi śmierć ze strony płatnych zabójców działających na zlecenie ruchu separatystycznego. Między Anakinem i Padme rodzi się uczucie. Oboje czują się rozdarci między poczuciem obowiązku i honorem a osobistym szczęściem i zakazaną miłością. Muszą dokonać brzemiennych w skutki, trudnych wyborów, które wpłyną nie tylko na ich własne losy ale zaważą na przyszłości całej galaktyki.


Niewierna 6.8

Jak niewiele potrzeba, aby udany związek małżeński legł w gruzach. Para głównych bohaterów żyje dostatnio i nic im do szczęścia nie brakuje - mają przecież siebie i kochającego synka. Idylla nie trwa jednak wiecznie. Przypadkowe spotkanie głównej bohaterki z przystojnym antykwariuszem burzy całe jej dotychczasowe życie i wyznawane wartości, takie jak lojalność czy wierność. Jakie będą konsekwencje wydawałoby się niewinnego romansu i kto na tym najbardziej ucierpi?

Szkoła uczuć 7.6

Landon jest lekkomyślnym nastolatkiem, który razem z przyjaciółmi czerpie przyjemność z upokarzania swoich szkolnych kolegów. Jedna z takich "zabaw" kończy się tragicznie. Za karę Landon musi opiekować się młodszymi uczniami. W ten sposób poznaje Jamie - dziewczynę, która na zawsze odmieni jego życie.

Znamię 6.7

Dr Joe Darrow nie może odzyskać równowagi po śmierci swojej ukochanej żony Emily. Wydaje mu się, że wszędzie widzi ważki, które przypominają mu kształt jej znamienia. Wkrótce jeden z dawnych pacjentów Emily, który obudził się ze śmierci klinicznej, mówi mu, że żona próbuje się z nim skontaktować. Joe chce za wszelką cenę rozwikłać tę zagadkę. Pomaga mu w tym siostra Madeline (Linda Hunt), katolicka zakonnica, która uświadamia Joe'mu, że jest pewna nierozwiązana sprawa pomiędzy nim a żoną.

Samuraj - Zmierzch 7.6

W XIX wieku w Japonii samuraj Seibei Iguchi pracuje w magazynie miejscowego komisariatu w ciągu dnia i jako rzemieślnik budujący klatki w nocy, mając łączny dochód 50 koku. Nasz bohater wychowuje samotnie dwie córki, pięcioletnią Ito i dziesięcioletnią Kayano i opiekuje się swoją starą matką. Posiada dług w wysokości 20 koku z powodu kosztu pogrzebu swojej żony, która zmarła na gruźlicę, nałożonego przez jej rodzinę i nie może sobie pozwolić na drugą żonę. Jego koledzy w magazynie nazywają go "The Twilight Samurai", ponieważ wyraża swoje życie bez chwały. Kiedy Seibei spotyka Michinojo Iinuma, swojego przyjaciela z dzieciństwa dowiaduje się, że jego siostra Tomoe Iinuma właśnie rozwiodła się z brutalnym mężem Toyotarou Kouda. Nasz bohater rozpoznaje w kobiecie swoją dawną miłość, ale ta ma w posagu 400 koku i Seibei uważa, że ich małżeństwo jest niemożliwe. Kiedy Kouda wyzywa Iinuma na pojedynek, Seibei akceptuje zastąpienie starego przyjaciela i musi wykorzystać ponownie swoje umiejętności wojownika...

Tristan i Izolda 6.3

W magicznym świecie odważny kawaler Tristan i piękna księżniczka Izolda zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak demoniczne spiski zazdrosnego Barona Ganelona zagrażają ich miłości. Dzięki pomocy zaczarowanych przyjaciół – leśnego duszka Puka i czarodziejki Teazle nasi bohaterowie wbrew przeciwnościom losu zwyciężą. Na cóż zdadzą się smoki i giganci, kiedy w grę wchodzi prawdziwa miłość...

Sekretarka 6.7

Lee Halloway (Maggie Gyllenhaal) to młoda kobieta po przejściach. Jej psychiczne problemy, wywołane przez życie z dysfunkcyjną rodziną, zaprowadziły ją na leczenie w zakładzie zamkniętym. W diagnozie lekarze stwierdzili m.in. niską samoocenę, depresję i... skłonności masochistyczne. Widz poznaje Lee, kiedy opuszcza ów szpital, aby wziąć udział w weselu swojej siostry. Wystarczy jeden dzień spędzony na łonie rodziny, aby wróciły jej skłonności do autoagresji. Lee nie zamierza jednak wracać do szpitala. Zachęcona przez matkę rozpoczyna kurs dla sekretarek, a po jego ukończeniu - dostaje pierwszą w życiu pracę w kancelarii adwokackiej Edwarda Greya (James Spader). Przenikliwy szef szybko odkrywa masochistyczne skłonności Lee i podejmuje z dziewczyną erotyczno-psychologiczną grę. Lee nie zaskarża jednak swojego szefa o molestowanie. Z coraz większą zachłannością rzuca się w ten ekscentryczny biurowy romans.

Słowa kluczowe