Sci-Fi 1958

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1958 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Atak kobiety o 50 stopach wzrostu 5.9

W pewnym amerykańskim miasteczku mieszka znana z pociągu do alkoholu kobieta. Pewnego dnia jadąc przez pustynię, napotyka istotę z innego świata. W wyniku napromieniowania rośnie do niespotykanych rozmiarów, i zaczyna terroryzować miasteczko.

Blob, zabójca z kosmosu 6.2

Inwazja obcych przybiera złowieszcze kształty: różowy kisiel wchłania wszystko na swojej drodze! Najczęściej jednak Maź za swoje ofiary wybiera nastolatków, stojąc na przeszkodzie namiętnym randkom na obrzeżach amerykańskich miast. Jest jednak wśród „dorastających” jeden bohater gotów poświęcić przyjaźń i miłość, aby ocalić całą ludzkość. Steve (Steve McQueen) oraz paczka dobranych kumpli zmierzy się z Mazią!

Atak lalkowych ludzi

Szalony producent lalek, pan Franz, tworzy urządzenie pozwalające na miniaturyzację żywych organizmów. Bojąc się samotności zmniejsza kilku przypadkowych ludzi, by stali się jego rodziną. Całą prawdę odkrywa jego sekretarka Sally Reynolds, ale wkrótce i ona zostaje zmniejszona.


She Gods of Shark Reef

Dwaj bracia uciekając przed władzami, trafiają na sztorm, a ich łódź rozbija się u wybrzeży jednej z tropikalnych wysepek. Uratowani przez mieszkające tam kobiety, muszą poczekać kilka dni na statek, który zabierze ich do cywilizacji. W trakcie pobyty Chris zakochuje się w jednej z mieszkanek wyspy. Niestety jego ukochana zostaje wybrana na ofiarę dla boga rekina, a mężczyzna ratując ją naraża się władczyni plemienia.

Teenage Cave Man

Młody jaskiniowiec sprzeciwiając się ojcu, łamie odwieczny zakaz nałożony na jego plemię i przekracza rzekę, stanowiącą granicę ich terytorium. Zafascynowany nieznanym mu światem i zwierzętami próbuje dowiedzieć się kto i dla czego nałożył zakaz.

Wojna satelitów

Obcy chcąc powstrzymać ziemski program kosmiczny wysyłają do Organizacji Narodów Zjednoczonych ultimatum. Gdy nie przynosi ono rezultatu zabijają kierującego projektem naukowca, zastępując go sobowtórem. Zakamuflowany obcy robi wszystko by powstrzymać budowę trzech rakiet, a gdy mu się to nie udaje wyrusza z astronautami w przestrzeń kosmiczną, by tam dokonać dzieła zniszczenia.

Zemsta Frankensteina

Za swoje czyny Baron Frankenstein zostaje skazany na gilotynę. Dzięki pomocy oddanego sługi udaje mu się uniknąć śmierci i przenieść do innego miasta, gdzie przybrawszy nazwisko Stein, zaczyna prowadzić szpital dla ubogich. Po trzech latach baron zostaje rozpoznany przez młodego lekarza Hansa Klevea, który chce być jego uczniem. Frankenstein zgadza się na to i przeprowadza z nim operację, przeszczepienia mózgu Fritza, w nowe ciało.

The Flame Barrier

Kilka dni po starcie, wysłana na orbitę Ziemi sonda ulega awarii i spada gdzieś w Ameryce Południowej. Pół roku później Carol Dahlmann wynajmuje braci Hollisterów, by pomogli jej odszukać zaginionego męża, który wyruszył w poszukiwania szczątków satelity. Po ciężkiej podróży udaje im się odnaleźć obóz Dahlmanna i rozbitą maszynę pokrytą substancją z kosmosu.

The Lost Missile

Wokół ziemskiej orbity zaczyna krążyć rakieta pozaziemskiego pochodzenia. Gdziekolwiek się pojawi niszczy wszystko nad czym przelatuje. Pomimo licznych prób jej zniszczenia wszystkie zawodzą. Jedyną szansą na ratunek okazuje się prototypowa rakieta kończona właśnie przez doktora Loringa i jego zespół.

Curse of the Faceless Man

Podczas wykopalisk w ruinach Pompei znalezione zostaje skamieniałe ciało jednego z mieszkańców miasta. Znalezisko trafia do muzeum w Neapolu ale wkrótce statua ożywa i zaczyna zabijać każdego kto stanie jej na drodze do ukochanej.

Słowa kluczowe