Sci-Fi 1968

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

2001: Odyseja kosmiczna 8.0

Film jest rozłożony na trzy, w szczególny sposób powiązane ze sobą historie. W pierwszej obserwujemy życie przodków ludzi - małp. Pewnego dnia z kosmosu na Ziemię spada tajemniczy monolit, który inspiruje małpy, które wynajdują broń. Akcja przenosi się w przyszłość. Doktor Floyd udaje się na Księżyc, gdzie dokonano odkrycia monolitu - tajemniczy kamień wysyła sygnał, ogłuszając wszystkich obecnych tam naukowców. 18 miesięcy później wyprawa, dowodzona przez Davida Bowmana udaje się na Jowisza, z ważną misją. W trakcie lotu uczestnicy muszą zmierzyć się ze zbuntowanym, super-inteligentnym komputerem, H.A.L-em, który usiłuje przeszkodzić kosmonautom w dotarciu do celu...

Noc żywych trupów 7.2

Z nieznanych przyczyn rakieta wysłana na Wenus ulega awarii, na skutek czego w niewielkim miasteczku rozwija się nieznany wcześniej wirus. Pod jego wpływem do życia powracają zmarli. Bohaterowie filmu zmuszeni będą do zmierzenia się z hordą bezlitosnych zombie.

Planeta małp 7.7

Astronauci lądują awaryjnie w środku zbiornika wodnego na nieznanej planecie. Przedzierają się przez zalegającą wokół pustynię. Wkrótce odkrywają, że na wyspie żyją inteligentne małpy. Dowódca statku, George Taylor (Charlton Heston), zostaje przez nie schwytany.


The Astro-Zombies 2.0

Szalony naukowiec DeMarco zostaje zwolniony z Agencji Kosmicznej. Od tego momentu doktor zaczyna eksperymentować na własną rękę i tworzy istotę doskonale przygotowaną do podróży kosmicznych. Stwór wymyka się jednak z pod kontroli i zaczyna zabijać napotkane kobiety. Całą sprawa wkrótce zaczyna interesować się CIA i grupka bandytów kierowana przez Satanę.

Project X 3.0

Świat przyszłości, w którym ludzkość podzieliła się na dwa wrogo nastawione obozy.

Przekładaniec 7.2

Bohater filmu Ryszard Fox, rajdowy kierowca samochodowy, żyje w roku 2000, kiedy medycyna poszczycić się może fantastycznymi sukcesami w dziedzinie transplantacji organów ludzkich. Toteż w wyniku kilku operacji spowodowanych katastrofami na torach wyścigowych – powstaje pytanie: kim jest teraz pan Ryszard Fox?

Voyage to the Planet of Prehistoric Women 4.5

Jeden z ziemskich statków kosmicznych rozbija się na Wenus. Zaraz po wyjściu na powierzchnię planety zostają zaatakowani przez prehistoryczne istoty. Udaje się im jednak je pokonać i ruszyć w dalsza drogę do statku ratowniczego. Po drodze spotykają plemię wenusjańskich kobiet te gdy tylko ich zobaczyły uciekają do morza a astronauci nie mając czasu ruszają dalej.

Zniszczyć wszystkie potwory 5.4

W 1999 roku, wszystkie ogromne potwory zostały uwięzione na małej wyspie w pobliżu Japonii. Kilaaksi, rasa obcych z małej planety gdzieś w pasie planetoid, przejmują kontrolę nad bestiami. Ziemski statek kosmiczny musi przeniknąć do księżycowej bazy obcych i odzyskać władzę nad armią potworów przed ostateczną walką ze King Ghidrahem...

The Blood Beast Terror 6.0

Naukowiec tworzy stworzenie będące jednocześnie piękna kobietą i przerażającym potworem żywiącym się ludzką krwią.

Fenomenal e il tesoro di Tutankamen 1.0

Grupa gangsterów próbuje skraść egipską maskę jednego z faraonów. Gdy w końcu udaje im się dopiąć swego, w pościg za nimi wyrusza zamaskowany superbohater zwany Fenomenal.

Słowa kluczowe