Sci-Fi 1968

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Planeta małp 7.6

Astronauci lądują na planecie do złudzenia przypominającej Ziemię. Okazuje się jednak, że rządzą na niej małpy. Ludzie zaś traktowani są jak zwierzęta. Trudno im przyzwyczaić się do tej nowej i niezwykłej sytuacji. Poddawani są rozmaitym testom i badaniom...

Noc żywych trupów 7.2

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Katastrofa rakiety wysłanej na Wenus uaktywnia ciała nieboszczyków z okolicznych cmentarzy. Krwiożercze "zombie" atakują grupę ludzi zabarykadowaną na farmie...

2001: Odyseja kosmiczna 8.0

Film jest rozłożony na trzy, w szczególny sposób powiązane ze sobą historie. W pierwszej obserwujemy życie przodków ludzi - małp. Pewnego dnia z kosmosu na Ziemię spada tajemniczy monolit, który inspiruje małpy, które wynajdują broń. Akcja przenosi się w przyszłość. Doktor Floyd udaje się na Księżyc, gdzie dokonano odkrycia monolitu - tajemniczy kamień wysyła sygnał, ogłuszając wszystkich obecnych tam naukowców. 18 miesięcy później wyprawa, dowodzona przez Davida Bowmana udaje się na Jowisza, z ważną misją. W trakcie lotu uczestnicy muszą zmierzyć się ze zbuntowanym, super-inteligentnym komputerem, H.A.L-em, który usiłuje przeszkodzić kosmonautom w dotarciu do celu...


Przekładaniec 7.3

Bohater filmu Ryszard Fox, rajdowy kierowca samochodowy, żyje w roku 2000, kiedy medycyna poszczycić się może fantastycznymi sukcesami w dziedzinie transplantacji organów ludzkich. Toteż w wyniku kilku operacji spowodowanych katastrofami na torach wyścigowych – powstaje pytanie: kim jest teraz pan Ryszard Fox?

The Astro-Zombies

Astro Zombies są to kreatury utworzone przez szalonego doktora DeMarco. Mężczyzna postanowił stworzyć je, aby zemścić się na ludziach, którzy wygnali go z Ziemi. Do walki z potworami staje zespół agentów CIA pod dowództwem Chucka Edwardsa.

Kosmiczna ektoplazma

Ze stacji kosmicznej krążącej na ziemskiej orbicie zostaje wysłana misja mająca na celu zniszczenie zbliżającej się do naszej planety asteroidy. Cała akcja kończy się sukcesem, ale powracający astronauci przynoszą ze sobą dziwną, zieloną substancję. Bardzo szybko mutuje ona w wielkie, zielone potwory z jednym okiem. Monstra karmiąc się energią elektryczną szybko opanowują stację, a garstka ocalałych próbuje z niej uciec.

Project X

Świat przyszłości, w którym ludzkość podzieliła się na dwa wrogo nastawione obozy.

Voyage to the Planet of Prehistoric Women

Jeden z ziemskich statków kosmicznych rozbija się na Wenus. Zaraz po wyjściu na powierzchnię planety zostają zaatakowani przez prehistoryczne istoty. Udaje się im jednak je pokonać i ruszyć w dalsza drogę do statku ratowniczego. Po drodze spotykają plemię wenusjańskich kobiet te gdy tylko ich zobaczyły uciekają do morza a astronauci nie mając czasu ruszają dalej.

The Blood Beast Terror

Naukowiec tworzy stworzenie będące jednocześnie piękna kobietą i przerażającym potworem żywiącym się ludzką krwią.

Fenomenal e il tesoro di Tutankamen

Grupa gangsterów próbuje skraść egipską maskę jednego z faraonów. Gdy w końcu udaje im się dopiąć swego, w pościg za nimi wyrusza zamaskowany superbohater zwany Fenomenal.

Słowa kluczowe