Sci-Fi 1968

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Noc żywych trupów 7.3

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Katastrofa rakiety wysłanej na Wenus uaktywnia ciała nieboszczyków z okolicznych cmentarzy. Krwiożercze "zombie" atakują grupę ludzi zabarykadowaną na farmie...

2001: Odyseja kosmiczna 8.0

Jeden z przodków człowieka odnajduje kosmiczny monolit, czym rozpętuje ewolucję naszego gatunku. Niezliczone lata później ludzie rozpoczynają podbój kosmosu i odnajdują na księżycu identyczny monolit, którego sygnały prowadzą w okolice Jowisza. Wkrótce ich tropem wysłany zostaje statek "Discovery". W trakcie lotu komputer pokładowy H.A.L. 9000 zaczyna walczyć z załogą.

Planeta małp 8.3

Początek sagi o planecie małp. Trójka amerykańskich astronautów wraca na Ziemię po wieloletniej misji. Ale planeta jaką znali bardzo się zmieniła, a oni zmuszeni są awaryjnie lądować pośrodku pustkowia. Kilka dni później ocaleli natykają się na plemię rozumnych małp, wykorzystujące cofniętych do epoki kamiennej ludzi jako niewolników. Wzięty do niewoli Taylor swoim zachowaniem zwraca uwagę dwójki małpich naukowców, z którymi wkrótce się zaprzyjaźnia.


The Astro-Zombies 2.0

Szalony naukowiec DeMarco zostaje zwolniony z Agencji Kosmicznej. Od tego momentu doktor zaczyna eksperymentować na własną rękę i tworzy istotę doskonale przygotowaną do podróży kosmicznych. Stwór wymyka się jednak z pod kontroli i zaczyna zabijać napotkane kobiety. Całą sprawa wkrótce zaczyna interesować się CIA i grupka bandytów kierowana przez Satanę.

Project X 3.0

Świat przyszłości, w którym ludzkość podzieliła się na dwa wrogo nastawione obozy.

Mad Doctor of Blood Island 4.0

Na jednej z tropikalnych wysepek szalony naukowiec Lorca, eksperymentuje na tubylcach podając im chlorofil z rzadkiej rośliny. W wyniku jego badań dochodzi do mutacji i przemiany jednego z nich w odrażającego potwora. Stwór masakruje kolejnych tubylców i tylko przybyły na wsypę Bill Foster, ma odwagę by powstrzymać szaleńca i jego monstrum.

Mission Mars 4.0

Trzech astronautów zostaje wysłanych na Marsa. Pomimo drobnych trudności udaje im się szczęśliwie wylądować i rozpocząć rekonesans. W trakcie natykają się na zamarznięte ciało rosyjskiego astronauty i niezbyt przyjaźnie nastawionych obcych.

Kyuketsuki Gokemidoro 6.0

Samolot Japońskich linii lotniczych rozbija się na bezludnej wyspie, po tym jak jego przyrządy zostały zniszczone przez UFO. Gdy ocaleli dochodzą do siebie, jeden z nich zostaje opanowany przez obcych, a w jego ciało wnika galaretowaty kosmita. Przemieniony zaczyna atakować pozostałych wysysając krew z ich ciał.

Przekładaniec 7.4

Bohater filmu Ryszard Fox, rajdowy kierowca samochodowy, żyje w roku 2000, kiedy medycyna poszczycić się może fantastycznymi sukcesami w dziedzinie transplantacji organów ludzkich. Toteż w wyniku kilku operacji spowodowanych katastrofami na torach wyścigowych – powstaje pytanie: kim jest teraz pan Ryszard Fox?

Kosmiczna ektoplazma 5.7

Ze stacji kosmicznej krążącej na ziemskiej orbicie zostaje wysłana misja mająca na celu zniszczenie zbliżającej się do naszej planety asteroidy. Cała akcja kończy się sukcesem, ale powracający astronauci przynoszą ze sobą dziwną, zieloną substancję. Bardzo szybko mutuje ona w wielkie, zielone potwory z jednym okiem. Monstra karmiąc się energią elektryczną szybko opanowują stację, a garstka ocalałych próbuje z niej uciec.

Słowa kluczowe