Sci-Fi 1971

Przedstawiamy listę 27 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mechaniczna pomarańcza 8.2

Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple.

Tajemnica Andromedy 7.3

W niedalekim sąsiedztwie miasteczka w Nowym Meksyku rozbija się wojskowy satelita, który zbierał próbki z atmosfery. W niedługim czasie wszyscy z miasteczka umierają za wyjątkiem jednego niemowlęcia i starego alkoholika. Tajemniczy wirus zaczyna rozprzestrzeniać się w zastraszającym tempie. Naukowcy walczą z czasem aby go unieszkodliwić.

Człowiek Omega 6.8

Robert Neville, lekarz, jest jedną osobą ocalałą po wybuchu wojny biologicznej. Zaraza wywołana poprzez wojnę wyniszczyła wszystko, ocalało jedynie tylko kilka setek zdeformowanych w wyniku zarazy ludzi, którzy nazwali się "Rodziną". Zaraza wywołała w nich wrażliwość na światło, jak również mordercze skłonności. "Rodzina" jest przekonana, że to właśnie nauka i technika wywołała wojnę, a Neville, jako ostatni symbol nauki, musi umrzeć.


Istoty z zapomianego świata 4.0

Plemię jaskiniowców zostaje zdziesiątkowane przez wybuch wulkanu, a ich tereny łowieckie zniszczone. Szukając pożywienia i nowego domu, garstka ocalałych wyrusza w podróż, w trakcie której dochodzi do spotkania z innym plemieniem. Po zawarciu pokoju oba plemiona jednoczą się, a wódz wybiera sobie kobietę ze swoich sojuszników. Jakiś czas później daje mu ona dwóch potomków, którzy przez lata rywalizują o względy ojca i tytuł wodza.

The Incredible 2-Headed Transplant 2.0

Dwóch chirurgów przeszczepia głowę psychopatycznego mordercy w ciało upośledzonego Dannyego. Wkrótce po przebudzeniu szaleniec, przejmuje kontrolę nad nowym ciałem i zaczyna zabijać. Nie chcąc by jego eksperyment wyszedł na jaw doktor Roger Girard wraz z pomocnikiem zaczynają ścigać stworzone przez siebie monstrum.

Octaman 2.3

W wyniku skażenia radioaktywnego jeziora i okolicznych rzek, dochodzi do mutacji żyjących w nich ośmiornic. Jeden z naukowców zbierając próbki wody natyka się na młody okaz nowego gatunku i łapie go. Widząc to, starsze, znacznie większe osobniki, pół ludzie pół ośmiornice, postanawiają zemścić się na ludziach.

I, Monster 6.0

Doktor Charles Marlowe prowadzi eksperymenty mające na celu oddzielenie dobra i zła drzemiącego w każdym z nas. Wynikiem jego prac jest narkotyk, który sprawia, że Marlowe przemienia się w bezwzględnego i bezdusznego Edwarda Blake'a.

Zaat 2.0

Szalony naukowiec testuje na sobie, wynalezioną przez siebie formułę Zaat. Zmienia go to w potworne, wodne monstrum. Po przemianie bestia zaczyna rozpuszczać substancję w okolicznym jeziorze, chcąc zmutować żyjące tam zwierzęta. Zatruwszy jezioro potwór zaczyna zabijać mieszkających w jego pobliżu ludzi i porywać kobiety chcąc zmienić je w podobne sobie monstra.

Godzilla kontra Hedora 6.6

Z nieznanych przyczyn nagromadzone w morzu zanieczyszczenia tworzą potwora nazwanego Hedora. Żywiący się odpadami i truciznami stwór szybko rośnie w siłę zaczynając zagrażać Japonii. Do walki z nim staje Godzilla, ale nawet ona będzie potrzebowała pomocy naukowców.

Brain of Blood 1.0

Amir, ukochany władca państwa Kalid umiera w szpitalu. Jego wierni poddani zabierają zwłoki, by dostarczyć je do tajnej placówki, gdzie doktor Trenton przeszczepia mózg władcy w nowe ciało. Gdy okazuje się, że ciało do przeszczepu nie dociera do Trentona, wykorzystuje jako dawcę swojego olbrzymiego i zdeformowanego pomocnika.

Słowa kluczowe