Sci-Fi 1971

Przedstawiamy listę 27 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mechaniczna pomarańcza 8.1

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w nieznanym mieście, choć niektóre szczegóły mogą wskazywać, że jest to Londyn bądź Nowy Jork. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej (przede wszystkim Beethovena), zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców. Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie, mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica.

THX 1138 6.4

Przyszłość. Światem rządzą komputery, ludzie są przez nie kontrolowani, a emocje są eliminowane za pomocą odpowiednich leków. Bohater o imieniu THX 1138 sprzeciwia się systemowi i postanawia uciec z tego świata.

Tajemnica Andromedy 7.4

W pobliżu miasteczka Piedmont rozbija się wojskowy satelita. Nierozważni mieszkańcy otwierają go uwalniając mikroba, który uśmierca całe miasteczko. Gdy fakt ten odkrywa wojsko rozpoczyna się wyścig z czasem by zażegnać zagładzie ludzkości.


Człowiek Omega 6.8

Robert Neville, lekarz, jest jedną osobą ocalałą po wybuchu wojny biologicznej. Zaraza wywołana poprzez wojnę wyniszczyła wszystko, ocalało jedynie tylko kilka setek zdeformowanych w wyniku zarazy ludzi, którzy nazwali się "Rodziną". Zaraza wywołała w nich wrażliwość na światło, jak również mordercze skłonności. "Rodzina" jest przekonana, że to właśnie nauka i technika wywołała wojnę, a Neville, jako ostatni symbol nauki, musi umrzeć.

Godzilla kontra Hedora 6.6

Z nieznanych przyczyn nagromadzone w morzu zanieczyszczenia tworzą potwora nazwanego Hedora. Żywiący się odpadami i truciznami stwór szybko rośnie w siłę zaczynając zagrażać Japonii. Do walki z nim staje Godzilla, ale nawet ona będzie potrzebowała pomocy naukowców.

The Incredible Invasion 2.0

W 1890 roku, profesor Mayer wraz ze swoją asystentką Isabel, tworzą niezwykle potężną maszynę, zdolną do stworzenia wiązki światła, niszczącej wszystko na swojej drodze. Wynalazek jest tak potężny, że obawiający się jego mocy obcy, przybywa na ziemię by go zniszczyć. By wykonać powierzone mu zadanie kosmita opanowuje ciało, seryjnego mordercy Thomasa.

Zaat 2.0

Szalony naukowiec testuje na sobie, wynalezioną przez siebie formułę Zaat. Zmienia go to w potworne, wodne monstrum. Po przemianie bestia zaczyna rozpuszczać substancję w okolicznym jeziorze, chcąc zmutować żyjące tam zwierzęta. Zatruwszy jezioro potwór zaczyna zabijać mieszkających w jego pobliżu ludzi i porywać kobiety chcąc zmienić je w podobne sobie monstra.

Diamenty są wieczne 7.0

Sean Connory powraca by jeszcze raz wcielić się w postać niepokonanego brytyjskiego agenta 007. Zostaje skradziona ogromna ilość południowoafrykańskich diamentów, które nie trafiają na rynek. Zadaniem Bonda jest wykrycie kto je przetrzymuje i dlaczego. Super agent odkrywa, że Ernst Blofeld skonstruował gigantyczny laserowy generator krążący po orbicie okołoziemskiej. Diamenty wzmacniają jego moc powodującą samoczynną detonację głowic nuklearnych, rakiet i okrętów podwodnych. Blofeld planuje zorganizować międzynarodową aukcję, której zwycięzca zdobędzie nad światem całkowitą nuklearną supremację. I znowu tylko Bond może pokonać swego odwiecznego wroga, zniweczyć jego plany i udowodnić, że diamenty to nie tylko najlepszy przyjaciel dziewczyny.

Ucieczka z Planety Małp 6.1

Cornelius i Zira odnajdują szczątki ludzkich statków kosmicznych. Chcąc odwrócić przeszłość odbudowują statek i cofają się w czasie. Początkowo obie małpy zostają uznane za zwykłe zwierzęta i odesłane do zoo, ale pilnujący je ludzie szybko przekonują się, że są kimś więcej.

The Toy Box 1.0

Ralph zabiera swoją dziewczynę Donnę do położonej na odludziu posiadłości, gdzie dołączają do odbywającej się tam zabawy. W zamian za prezenty z tytułowej skrzyneczki, goście muszą pokazać swoje seksualne fantazje. Gdy orgia trwa w najlepsze Ralph i Donna zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak. Problem w tym, że wyjścia zostały zamknięte, a goście wpadli w sprytną pułapkę.

Słowa kluczowe