Sci-Fi 1971

Przedstawiamy listę 25 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mechaniczna pomarańcza 8.1

Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple.

THX 1138 6.5

Przyszłość. Światem rządzą komputery, ludzie są przez nie kontrolowani, a emocje są eliminowane za pomocą odpowiednich leków. Bohater o imieniu THX 1138 sprzeciwia się systemowi i postanawia uciec z tego świata.

Tajemnica Andromedy 7.4

W niedalekim sąsiedztwie miasteczka w Nowym Meksyku rozbija się wojskowy satelita, który zbierał próbki z atmosfery. W niedługim czasie wszyscy z miasteczka umierają za wyjątkiem jednego niemowlęcia i starego alkoholika. Tajemniczy wirus zaczyna rozprzestrzeniać się w zastraszającym tempie. Naukowcy walczą z czasem aby go unieszkodliwić.


Człowiek Omega 6.8

Robert Neville, lekarz, jest jedną osobą ocalałą po wybuchu wojny biologicznej. Zaraza wywołana poprzez wojnę wyniszczyła wszystko, ocalało jedynie tylko kilka setek zdeformowanych w wyniku zarazy ludzi, którzy nazwali się "Rodziną". Zaraza wywołała w nich wrażliwość na światło, jak również mordercze skłonności. "Rodzina" jest przekonana, że to właśnie nauka i technika wywołała wojnę, a Neville, jako ostatni symbol nauki, musi umrzeć.

Godzilla kontra Hedora 6.6

Z zanieczyszczenia panującego na Ziemi zrodził się nowy potwór. Hedrah, potwór smogowy, niszczy i walczy z Godzillą, a wypływające trujące gazy prowadzą do dalszych uszkodzeń środowiska naturalnego w Japonii...

The Incredible Invasion 2.0

W 1890 roku, profesor Mayer wraz ze swoją asystentką Isabel, tworzą niezwykle potężną maszynę, zdolną do stworzenia wiązki światła, niszczącej wszystko na swojej drodze. Wynalazek jest tak potężny, że obawiający się jego mocy obcy, przybywa na ziemię by go zniszczyć. By wykonać powierzone mu zadanie kosmita opanowuje ciało, seryjnego mordercy Thomasa.

Zaat 2.0

Szalony naukowiec testuje na sobie, wynalezioną przez siebie formułę Zaat. Zmienia go to w potworne, wodne monstrum. Po przemianie bestia zaczyna rozpuszczać substancję w okolicznym jeziorze, chcąc zmutować żyjące tam zwierzęta. Zatruwszy jezioro potwór zaczyna zabijać mieszkających w jego pobliżu ludzi i porywać kobiety chcąc zmienić je w podobne sobie monstra.

Diamenty są wieczne 7.0

Sean Connory powraca by jeszcze raz wcielić się w postać niepokonanego brytyjskiego agenta 007. Zostaje skradziona ogromna ilość południowoafrykańskich diamentów, które nie trafiają na rynek. Zadaniem Bonda jest wykrycie kto je przetrzymuje i dlaczego. Super agent odkrywa, że Ernst Blofeld skonstruował gigantyczny laserowy generator krążący po orbicie okołoziemskiej. Diamenty wzmacniają jego moc powodującą samoczynną detonację głowic nuklearnych, rakiet i okrętów podwodnych. Blofeld planuje zorganizować międzynarodową aukcję, której zwycięzca zdobędzie nad światem całkowitą nuklearną supremację. I znowu tylko Bond może pokonać swego odwiecznego wroga, zniweczyć jego plany i udowodnić, że diamenty to nie tylko najlepszy przyjaciel dziewczyny.

Ucieczka z Planety Małp 6.1

Cornelius i Zira odnajdują szczątki ludzkich statków kosmicznych. Chcąc odwrócić przeszłość odbudowują statek i cofają się w czasie. Początkowo obie małpy zostają uznane za zwykłe zwierzęta i odesłane do zoo, ale pilnujący je ludzie szybko przekonują się, że są kimś więcej.

The Toy Box 1.0

Ralph zabiera swoją dziewczynę Donnę do położonej na odludziu posiadłości, gdzie dołączają do odbywającej się tam zabawy. W zamian za prezenty z tytułowej skrzyneczki, goście muszą pokazać swoje seksualne fantazje. Gdy orgia trwa w najlepsze Ralph i Donna zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak. Problem w tym, że wyjścia zostały zamknięte, a goście wpadli w sprytną pułapkę.

Słowa kluczowe