Sci-Fi 1972

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1972 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Solaris 6.9

Pierwsza adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Lema. Do stacji orbitalnej, krążącej wokół planety Solaris, której powierzchnię pokrywa myślący ocean, przybywa nowy członek załogi – Kris Kelvin. Jego zadaniem ma być wyjaśnienie tajemniczych zdarzeń, do których doszło na orbicie. Wkrótce jednak on sam zaczyna doznawać halucynacji, które okazują się być bardziej realne niż rzeczywistość...

Podbój Planety Małp 6.2

W niedalekiej przyszłości naukowcy zdołali zwiększyć możliwości małp, które stały się niemal tak inteligentne jak ludzie. Osiągnięcie to wykorzystano robiąc z małp różnego typu służących, zwierzątka domowe i niewolników. Pewnego dnia młody Cesar, widząc okrucieństwo ludzi postanawia wszcząć bunt przeciw nim.

Żaby 6.5

Pickett Smith wybiera się na małą wyspę by robić zdjęcia zanieczyszczeń dla magazynu ekologicznego. Zbiega się to w czasie z urodzinami właściciela wyspy Jasona Crocketta, który chcąc pozbyć się uciążliwych żab zatruwa okolicę. Nieoczekiwanie przynosi to odwrotny skutek i żyjące na wyspie zwierzęta zaczynają atakować ludzi.


Rzeźnia nr 5 6.7

Billy Pilgrim, jak twierdzi ma dar dzięki któremu może przenosić się w czasie do różnych momentów ze swego życia. Niestety mężczyzna nie potrafi kontrolować swoich podróży i przenosi się zarówno w dobre czasy spędzone w rodzinnym Iliom, jak i okrutne dni podczas wojny, albo całkiem fantastyczne chwile w miejscu zwanym Tralfamadoria.

Beware! The Blob 4.5

Pewien człowiek przywozi do domu, mały fragment "bloba" ze swojej podróży na Antarktydę. Niestety przez przypadek słoik w którym go trzyma zostaje potrącony przez jego żonę i rozbija się. Uwolniony stwór szybko pochłania napotkane zwierzęta i ludzi wielokrotnie zwiększając swoje rozmiary.

Blood Freak 1.0

Uzależniony od narkotyków Herschell zostaje zatrudniony przez trzech naukowców na farmie indyków. Jak się wkrótce okazuje jego pracodawcy postanawiają przetestować na nim mięso wyhodowanego przez siebie indyka. W wyniku połączenia narkotyków i substancji z mięsa mężczyzna przemienia się w mutanta, z indyczą głową. Gdy narkotykowy głód daje o sobie znać mutant zaczyna zabijać ludzi pod wpływem narkotyków i pić ich krew.

Godzilla kontra Gigan 6.1

Inteligentne karaluchy z planety Nebula M, budują park rozrywki by pod tą przykrywką rozpocząć inwazję. Ich plany odkrywa grupka ludzi, ale obcy sprowadzają na ziemię dwa kosmiczne potwory Gigana i Króla Ghidorach. Stwory atakują Tokio i tylko Godzilla i Anguirus są w stanie je powstrzymać.

Azyl 6.0

Młody psychiatra odwiedza położony na prowincji szpital psychiatryczny. W trakcie wizyty poznaje przebywających tam pacjentów, którzy opowiadają mu swoje historie. Bonnie oszalała widząc swojego kochanka, zabitego przez rozczłonkowane ciało jego żony. Bruno szyje dla tajemniczego pana Smitha garnitur, mogący przywrócić do życia zmarłego. Barbara zabija swojego męża i opiekunkę twierdząc, że zrobiła to jej wyimaginowana przyjaciółka. Dr. Byron przenosi swoją duszę w ciało lalki, chcąc dokonać zemsty na kierowniku placówki.

Niemy wyścig 6.8

W wyniku wojny nuklearnej prawie całe życie na ziemi zostało zniszczone. Jedynym ratunkiem są szklarnie na stacjach orbitalnych. Jednym z kierowników takich szklarni jest Freeman Lowell. Pewnego dnia Lowell otrzymuje wiadomość, że jego szklarnia ma zostać zniszczona. Zdesperowany, sprzeciwia się decyzji władz i postanawia zniweczyć każdą próbę naruszenia swego ekologicznego raju...

Noc lepusa 6.7

W wyniku genetycznych prób pozbycia się plagi królików, powstaje nowa mutacja. Przypadkowo uwolniony eksperyment badań daje początek wielkiej i mięsożernej rasie królików. Zwierzęta bardzo szybko rozmnażając się na niezamieszkałych preriach, zaczynają powoli zagrażać okolicznym farmerom. Gdy zapada noc wychodzą na łowy, a w skład ich posiłków zaczynają wchodzić ludzie.

Słowa kluczowe