Sci-Fi 1979

Przedstawiamy listę 58 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.3

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Plague

Dramatyczna walka z rozprzestrzeniającą się zarazą eksperymentalnego wirusa.


Czarna dziura

Załoga statku badawczego dokonująca pomiarów w okolicy czarnej dziury, natyka się na dawno zaginiony statek. Jak się okazuje jest on kierowany przez szalonego naukowca i jego armię robotów. Planuje on przejść na drugą stronę dziury. Poznawszy jego plany załoga musi walczyć z robotami, by uciec ze skazanego na zagładę statku.

Potomstwo 6.9

Po załamaniu psychicznym żony, Frank Carveth wysyła ją do znanej kliniki psychiatrycznej. Tam doktor Hal Raglan stosuje na niej nowatorska metodę leczenia, przez, która nie może ona widzieć się z rodziną. Początkowo zadowolony mąż, zmienia swoje nastawienie gdy zauważa na ciele córki, siniaki po kolejnej wizycie z matką. Rozpoczyna wtedy na własną rękę, śledztwo co tak na prawdę dzieje się w klinice. Tylko, że prawda jest bardziej przerażającą, niż myślał. A ludzie będący niewygodni dla doktora, padają ofiara morderstw.

Stalker 7.4

W obrazie tym, zrealizowanym na motywach powieści Braci Strugackich "Piknik na skraju drogi", akcja toczy się w bliżej nieokreślonej zamkniętej Strefie. Podobno istnieje tam komnata, która spełnia marzenia. W podróż do komnaty udaje się modny Pisarz i poważany Profesor – każdy z nich ma swoje powody, o których woli jednak nie mówić. Ich przewodnikiem staje się tajemniczy Stalker – "ni to jurodiwy, ni to apostoł nowej wiary"...

Star Trek 6.9

U.S.S. Enterprise znowu dumnie wzbija się w przestrzeń w nowoczesnej, reżyserskiej wersji filmu Star Trek. Kiedy nieznana, obca siła niszczy kilka kligońskich statków, James T. Kirk powraca na kapitański mostek. Załoga mobilizuje siły, aby powstrzymać niszczycielskie zapędy obcego intruza nieubłaganie zmierzającego w stronę Ziemi.

Mad Max 7.0

Max jest jednym z ostatnich policjantów, wykonujących swój zawód po wojnie atomowej. Podczas jednego z patroli udaje mu się doprowadzić do wypadku, w którym ginie groźny przestępca. Kiedy dowiadują się o tym jego koledzy, postanawiają się zemścić. Jednak zamiast Maxa ginie jego żona i dziecko. Teraz nie mając już nic do stracenia, Max nie spocznie póki nie znajdzie ich wszystkich.

Kwintet

W odległej przyszłości Ziemia zmieniła się w lodowe pustkowie, a garstki ocalałych ludzi skupiły się wokół niszczejących miast. Po latach nieobecności Essex powraca do swego rodzinnego miasta, by odszukać zaginionego brata. Na miejscu okazuje się, że ludzie z braku innych rozrywek, całymi dniami grają w grę zwaną Kwintet. Gdy jeden z graczy zabija brata i kobietę Essexa, ten dołącza do rozgrywki, której stawką jest życie.

Porwanie Wielkiej Stopy

Dwóch traperów zostaje zaatakowanych przez Wielką Stopę. Jeden ginie, a drugi ciężko ranny dociera do pobliskiego miasteczka. Umierając mężczyzna wyznaje swojemu szefowi co ich zaatakowało. Ten, żądny zysku, postanawia złapać stworzenie.

Słowa kluczowe