Sci-Fi 1980

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje 8.3

Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi - Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin - pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem, Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.

Superman 2 7.0

Lois Lane leci do Paryża, aby zrobić reportaż o terrorystach, którzy opanowali wieże Eiffla. Clark Kent zamienia się w Supermana, odbija zakładników, a bombę wyrzuca w przestrzeń kosmiczną. Jednak wybuch uwalnia uwięzioną w kosmosie trójkę przestępców, pochodzących z planety Krypton generała Zoda, Nona i Ursę. Chcą się oni zemścić na Supermenie. Dołącza do nich Lex Luthor, który niedawno uciekł z więzienia i też zamierza zniszczyć wroga.

Końcowe odliczanie 7.0

Akcja filmu rozpoczyna się w 1980 roku. Lotniskowiec USS "Nimitz" dostaje się w obszar tajemniczej burzy u wybrzeży Hawajów po czym załoga ze zdumieniem stwierdza zmiany we wskazaniach radarowych i łączności. Rekonesansowy lot zwiadowczych samolotów w okolice Pearl Harbour przynosi niezwykłe zdjęcia, na których baza ta wygląda jak przed japońskim atakiem w 1941 roku. Wkrótce przychodzą wieści o pojawieniu się japońskich myśliwców Zero. Wszystko wskazuje na to, że statek jakimś dziwnym trafem przeniósł się w przeszłość.


The Day Time Ended 5.0

Richard odwozi żonę i córkę do mieszkających na pustyni rodziców, by spędziły tam kilka dni. Zaraz po przyjeździe dziewczynka odnajduje tajemniczą, zieloną piramidę, która okazuje się obcym. Za sprawą istoty ranczo wpada w wir czasowy i pojawia się w różnych epokach, narażając się na kolejne niebezpieczeństwa.

Śmierć z kosmosu 2.0

Pewnej nocy na bagna Kalifornii spada meteoryt. Wszyscy którzy mają z nim kontakt zmieniają się w Zombie. Początkowo kreatury żywią się stworzeniami tam mieszkającymi, ale z czasem zaczynają atakować mieszkańców pobliskiego miasteczka. Po jakimś czasie liczba zaginięć jest tak znaczna, że całą sprawą zaczynają się interesować lokalna policja. Niestety liczba Zombie znacznie się zwiększyła co zagraża nie tylko miasteczku, ale i całemu kraju.

Galaxina 5.0

Galaktyczna opowieść parodiująca niemal wszystkie gatunki kina popularnego - od najnowocześniejszych produkcji science-fiction po szacowną westernową klasykę. W roli tytułowej Galaxiny - robota pilotującego policyjny statek kosmiczny wystąpiła Dorothy R. Stratten. Załoga otrzymuje zadanie odnalezienia cennego kryształu. Podczas lotu dochodzi do wielu dziwnych sytuacji...

Scared to Death 7.0

Były policjant Ted Lonergan zostaje poproszony o pomoc, w odnalezieniu seryjnego zabójcy mordującego od kilku tygodni kolejnych niewinnych obywateli. Ted z pomocą dziennikarki Jennifer Santon, odkrywa, że sprawcą jest nieudany eksperyment genetyczny, który po ucieczce z laboratorium ukrył się w podmiejskich kanałach.

Skażenie 6.0

Na jednym ze statków cumujących w nowojorskiej przystani policja znajduje ładunek dziwnych zielonych jaj. Szybko okazuje się, że zawierają one zielony kwas śmiertelny dla ludzi. Chcąc namierzyć skąd przybyły jaja policja wpada na trop organizacji zamierzającej zniszczyć rodzaj ludzki.

Wirus 6.0

Adaptacja powieści Sakyo Komatsu. W tajemnicy przed Kongresem i prezydentem USA Pentagon prowadzi badania nad nową bronią bakteriologiczną. Prace kończą się sukcesem, zostaje wyhodowany straszliwy wirus, który łącząc się z istniejącymi już w przyrodzie zwielokrotnia ich toksyczność. Wirus zostaje wykradziony przez wywiad wschodnioniemiecki, przewożący go samolot rozbija się na terytorium Europy i wirus wydostaje się na wolność... Straszliwa epidemia ogarnia świat - gorączkowe prace nad znalezieniem antidotum nie przynoszą rezultatów. Czy świat musi zginąć?

Kroniki marsjańskie 4.0

W 1999 roku na Marsa zostaje wysłana pierwsza, załogowa ekspedycja. Gdy jej dwaj członkowie zostają zabici, na czerwoną planetę wyrusza kolejna załoga. Zahipnotyzowani wpadają w pułapkę i zostają otruci przez Marsjan. Pomimo fiaska poprzednich wypraw wysłana zostaje kolejna ekspedycja, której członkowie odkrywają, że Mars stał się niemal bezludną planetą. Korzystając z tego ziemianie rozpoczynają kolonizację planety. Wkrótce okazuje się, że kolonia może być jedyną nadzieją na ocalenie ludzkości.

Słowa kluczowe