Sci-Fi 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 62 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lois Lane leci do Paryża, aby zrobić reportaż o terrorystach, którzy opanowali wieże Eiffla. Clark Kent zamienia się w Supermana, odbija zakładników, a bombę wyrzuca w przestrzeń kosmiczną. Jednak wybuch uwalnia uwięzioną w kosmosie trójkę przestępców, pochodzących z planety Krypton generała Zoda, Nona i Ursę. Chcą się oni zemścić na Supermenie. Dołącza do nich Lex Luthor, który niedawno uciekł z więzienia i też zamierza zniszczyć wroga.
Za sprawą niezwykłej anomalii amerykański lotniskowiec przenosi się w okolice Pearl Harbour, tuż przed Japońską inwazją w 1941 roku. Zdezorientowana załoga staje przed dylematem czy pozostawić wszystko jak było, a może wtrącić się i zmienić bieg historii?
Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi - Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin - pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem, Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.


Ekranizacja kultowego komiksu science - fiction. Okrutny władca planety Mongo - Imperator Ming postanawia zaatakować i zniszczyć Ziemię. Mistrz footballu Flash Gordon wraz z piękną dziennikarką Dale Arden i naukowcem Zarkovem wyruszają w międzygalaktyczną podróż by przeciwstawić się Imperatorowi. Gdy dotrą na planetę Mongo okaże się, że Ming ma więcej wrogów. Mieszkańcy okolicznych planet zawiązuję przeciw niemu konfederację, na której czele ma stanąć Flash Gordon.
Na pustyni Nevady ląduje statek kosmiczny obcych, którzy planują dokonać inwazji na naszą planetę. W pierwszej fazie, jeden z nich przejmuje ciało pracownika elektrowni wodnej, by pozyskać zasoby energii. Przybycie statku zauważa astronom Scott Dryden, który chcąc nawiązać kontakt udaje się do położonego przy elektrowni miasteczka. Wplątany w plany obcych musi powstrzymać inwazję.
Galaktyczna opowieść parodiująca niemal wszystkie gatunki kina popularnego - od najnowocześniejszych produkcji science-fiction po szacowną westernową klasykę. W roli tytułowej Galaxiny - robota pilotującego policyjny statek kosmiczny wystąpiła Dorothy R. Stratten. Załoga otrzymuje zadanie odnalezienia cennego kryształu. Podczas lotu dochodzi do wielu dziwnych sytuacji...
Przybyli na Ziemię obcy porywają na chwilę dwójkę dzieci i mieszkającego w górach samotnika. Po latach Jennifer wraca do miasteczka gdzie miało to miejsce i spotyka niewidzianego od tamtego dnia Wayna. W tym samym czasie w okolicy miasteczka ktoś zaczyna zabijać bydło, a wkrótce i ludzi. Jak się wkrótce okazuje ma to związek z wydarzeniami sprzed lat.
Szkolny autobus z miasteczka Ravensback wjeżdża w radioaktywną chmurę i kilka godzin później zostaje znaleziony przy pobliskim cmentarzu. Miejscowy szeryf i grupka ochotników rozpoczynają poszukiwania zaginionych dzieci. Tymczasem przemienione w radioaktywne zombie pociechy wracają do swoich domów, by uściskać najbliższych.
W odległej przyszłości Ziemia została skażona do tego stopnia, że ludzie opuścili ją przenosząc się w kosmos. 14 letni Jomy Mark Shin wkracza w świat dorosłości odkrywając, że posiada telepatyczne zdolności. Gdy władze dowiadują się, że jest Mu, członkiem rasy psionicznych ludzi, zostaje skazani na śmierć, przez komputer centralny zwany Matką Elizą. Uratowany przez dowódcę MU Niebieskiego żołnierza, musi zostać jego następcą i walczyć o przetrwanie swojego ludu oraz prawo powrotu na Ziemię.
Na ziemi ląduje kosmiczny łowca. Wyposażony w żywe rzutki rozpoczyna łowy na ludzi. Kilkoro ludzi odkrywa ciała zamordowanych wcześniej ofiar, wystawiając się tym samym na cel kreaturze. A ta nie spocznie póki ich nie dopadnie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…