Sci-Fi 1980

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje 8.6

Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi - Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin - pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem, Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.

Odmienne stany świadomości 8.0

Odważna i daleka idąca fantazja science-fiction, filmowy debiut Williama Hurta. Grany przez niego dr Jessup postanawia przeprowadzić paramedyczny eksperyment, którego obiektem jest nie kto inny, jak on sam. Zafascynowany środkami chemicznymi stosowanymi przez dawne plemiona, postanawia zażyć je, zamykając się jednocześnie w specjalnej komorze. Efektem ryzykownej gry będzie astralna podróż na skraj świadomości, godna Dave'a Bowmana z Odyseji Kosmicznej. Z życiem ujdą tylko najwytrzymalsi widzowie...

Superman 2 7.5

Nawet superbohaterowie mają chwile słabości. Superman zakochuje się w Luis Lane (z wzajemnością). Przeżywając dni szczęścia zapomina o swym powołaniu. Na ziemię napada tymczasem trójka wyjątkowo niesympatycznych osobników wyrzuconych niegdyś z Kryptona.


Końcowe odliczanie 6.9

Za sprawą niezwykłej anomalii amerykański lotniskowiec przenosi się w okolice Pearl Harbour, tuż przed Japońską inwazją w 1941 roku. Zdezorientowana załoga staje przed dylematem czy pozostawić wszystko jak było, a może wtrącić się i zmienić bieg historii?

Flash Gordon 7.9

Futbolista Flash Gordon (Sam J. Jones) w towarzystwie pięknej dziennikarki Dale Arden (Melody Anderson) i szalonego naukowca Zarkova (Topol) wyrusza na planetę Mongo, gdzie rządzi okrutny cesarz Ming (Max von Sydow). Flash Gordon musi stawić mu czoło, ocalić Ziemię i uwolnić ukochaną z rąk Imperatora.

Śmierć z kosmosu 2.0

Pewnej nocy na bagna Kalifornii spada meteoryt. Wszyscy którzy mają z nim kontakt zmieniają się w Zombie. Początkowo kreatury żywią się stworzeniami tam mieszkającymi, ale z czasem zaczynają atakować mieszkańców pobliskiego miasteczka. Po jakimś czasie liczba zaginięć jest tak znaczna, że całą sprawą zaczynają się interesować lokalna policja. Niestety liczba Zombie znacznie się zwiększyła co zagraża nie tylko miasteczku, ale i całemu kraju.

Saturn 3 6.3

Na stacje kosmiczną przybywa robot i jego konstruktor zakłócając życie dotychczasowych mieszkańców sztucznego satelity. Niebawem wszystkim przyjdzie w walce zmierzyć się z maszyną... i to więcej niż tylko jeden raz.

Aligator 6.3

Mała dziewczynka spłukuje do kanałów ściekowych aligatora. W ciągu kolejnych lat gad szybko rośnie osiągając gigantyczne rozmiary. Wkrótce jego łupem zaczynają padać ludzie, przebywający w kanałach. Ale to dopiero początek horroru, bo niepowstrzymany gad zaczyna wychodzić również na ulice Chicago.

Galaxina 5.0

Galaktyczna opowieść parodiująca niemal wszystkie gatunki kina popularnego - od najnowocześniejszych produkcji science-fiction po szacowną westernową klasykę. W roli tytułowej Galaxiny - robota pilotującego policyjny statek kosmiczny wystąpiła Dorothy R. Stratten. Załoga otrzymuje zadanie odnalezienia cennego kryształu. Podczas lotu dochodzi do wielu dziwnych sytuacji...

Superpotwór 6.8

Chcący podbić Ziemię obcy wysyłają przeciwko ludziom gigantyczne potwory niszczące wszytko na swojej drodze. Na szczęście dzięki trójce przyjaznych kosmitek, żółwik małego chłopca zmienia się w legendarnego potwora Gamerę , który staje w obronie planety.

Słowa kluczowe