Sci-Fi 1980

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje 8.3

Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi - Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin - pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem, Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.

Superman 2 6.9

Nawet superbohaterowie mają chwile słabości. Superman zakochuje się w Luis Lane (z wzajemnością). Przeżywając dni szczęścia zapomina o swym powołaniu. Na ziemię napada tymczasem trójka wyjątkowo niesympatycznych osobników wyrzuconych niegdyś z Kryptona.

Końcowe odliczanie 7.0

Akcja filmu rozpoczyna się w 1980 roku. Lotniskowiec USS "Nimitz" dostaje się w obszar tajemniczej burzy u wybrzeży Hawajów po czym załoga ze zdumieniem stwierdza zmiany we wskazaniach radarowych i łączności. Rekonesansowy lot zwiadowczych samolotów w okolice Pearl Harbour przynosi niezwykłe zdjęcia, na których baza ta wygląda jak przed japońskim atakiem w 1941 roku. Wkrótce przychodzą wieści o pojawieniu się japońskich myśliwców Zero. Wszystko wskazuje na to, że statek jakimś dziwnym trafem przeniósł się w przeszłość.


Atak z kosmosu

Na pustyni Nevady ląduje statek kosmiczny obcych, którzy planują dokonać inwazji na naszą planetę. W pierwszej fazie, jeden z nich przejmuje ciało pracownika elektrowni wodnej, by pozyskać zasoby energii. Przybycie statku zauważa astronom Scott Dryden, który chcąc nawiązać kontakt udaje się do położonego przy elektrowni miasteczka. Wplątany w plany obcych musi powstrzymać inwazję.

Śmierć z kosmosu

W okolicy jednego z usytuowanych na Florydzie miasteczek spada meteoryt. Po katastrofie, wśród lokalnych mieszkańców zaczynają dziać się przedziwne rzeczy. Jak się okazuje ludzie zamienili się w krwiożercze zombie. Początkowo wina za wszystkie wypadki spada na aligatory. Reporter, wraz z pewną miejscową dziewczyną usiłują rozwikłać zagadkę, sprowadzając na siebie wielkie niebezpieczeństwo.

Superpotwór 6.8

Trzy kosmitki chcące obronić Ziemię przed zniszczeniem wysyłają na różne misje własnego potwora – Gamerę.

Galaxina

Galaktyczna opowieść parodiująca niemal wszystkie gatunki kina popularnego - od najnowocześniejszych produkcji science-fiction po szacowną westernową klasykę. W roli tytułowej Galaxiny - robota pilotującego policyjny statek kosmiczny wystąpiła Dorothy R. Stratten. Załoga otrzymuje zadanie odnalezienia cennego kryształu. Podczas lotu dochodzi do wielu dziwnych sytuacji...

Saturn 3 6.2

Na jednym z księżyców Saturna para naukowców prowadzi badania nad produkcją żywności w warunkach kosmicznych. Ich samotnia zostaje nawiedzona przez niezrównoważonego psychicznie oficera służby czynnej, który konstruuje robota - mordercę.

Powrót

Przybyli na Ziemię obcy porywają na chwilę dwójkę dzieci i mieszkającego w górach samotnika. Po latach Jennifer wraca do miasteczka gdzie miało to miejsce i spotyka niewidzianego od tamtego dnia Wayna. W tym samym czasie w okolicy miasteczka ktoś zaczyna zabijać bydło, a wkrótce i ludzi. Jak się wkrótce okazuje ma to związek z wydarzeniami sprzed lat.

Aligator 6.3

Mieszkańcy pewnego amerykańskiego miasta, poddają się terrorowi krokodyla, który przed dwunastu laty dostał się do systemu kanalizacyjnego. Dojrzały obecnie gad atakuje mieszkańców. Do walki z nim staje miejscowy policjant.

Słowa kluczowe