Sci-Fi 1985

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót żywych trupów 7.6

Dwaj niezbyt rozgarnięci pracownicy magazynu medycznego, przypadkowo otwierają beczkę zawierająca zamrożonego zombiaka. Po ciężkiej walce udaje im się go złapać i pociąć na kawałki i spalić. Niestety w tym samym czasie zaczyna padać, a połączony z wodą dym ożywia zmarłych z pobliskiego cmentarza.

Ga, ga: Chwała bohaterom 6.9

Film opowiada o losach więźnia Scope'a (Daniel Olbrychski) z kosmicznej kolonii, który zostaje wysłany na nową planetę w celu wciągnięcia jej w poczet "naszych" planet. Jakież jest jego zdziwienie, kiedy po wylądowaniu na planecie wszyscy jej mieszkańcy traktują go jak bohatera... Okazuje się, że jednak nie ma nic za darmo. Bohaterowie mają przecież piękną śmierć...

Powrót do przyszłości 8.2

Nastoletni Marty (Michael J. Fox) za pomocą machiny do podróży w czasie, skonstruowanej przez wynalazcę Emmeta Browna, przenosi się do roku 1955. Jego mama i tata dopiero się spotkali i nic nie wskazuje na to, by miał ich połączyć związek małżeński. Marty postanawia zainteresować ich sobą, co nie będzie proste, bo mama zakochuje się we własnym synu.


Siła witalna 6.4

W pobliże Ziemi przylatuje statek obcych. Ludzie szybko wysyłają wahadłowiec z załogą by sprawdzili znalezisko. Okazuje się, że na pokładzie są trzy kapsuły z ciałami i mnóstwo zasuszonych obcych. Po przetransportowaniu kapsuł na Ziemię, jedna z nich otwiera się, a śpiąca w niej kobieta budzi się. Jak się okazuje, potrzebuje ona do życia energii, zawartej w ludzkich ciałach. Wysysa ją więc z jednego z doktorów. Kilka godzin później, doktor robi to samo z kolejnym człowiekiem. I tak stopniowo epidemia zaczyna się rozszerzać na cały Londyn.

Mad Max 3: Pod kopułą gromu 6.7

Mad Max jest byłym gliną, który zostaje obrabowany w podróży i w poszukiwaniu skradzionych rzeczy przybywa do Bartertown, miasta położonego na skraju pustyni, jednego z niewielu tętniących życiem, w których po zniszczeniu cywilizacji technologia jest na wysokim poziomie. Bartertown jest miejscem mrocznym i niebezpiecznym, gdzie króluje przemoc i modne są okrutne walki gladiatorów, z których z życiem wychodzi wyłącznie zwycięzca turnieju. Miastem rządzi „ciocia” Entity, która obiecuje Maxowi zwrot skradzionego mienia, o ile przystąpi do walki na arenie. Czy uda mu się wyrwać z błędnego koła i przełamać dominację okrutnej despotki nad pogrążonym w zepsuciu miastem?

Dziewczyna z komputera 6.3

Gary i Wyatt nie mają wielu przyjaciół. Zdesperowani postanawiają stworzyć na ekranie komputera dziewczynę swoich marzeń. Jednak wyładowanie elektryczne sprawia, że dziewczyna ożywa. Wirtualna Lisa stara się poprawić chłopcom samoocenę.

Dzień żywych trupów 7.0

Kolejny krwawy horror George'a A. Romero - trzecia część jego trylogii o krwiożerczych zombie. Garstka ludzi próbuje przeżyć istną inwazję ożywionych zmarłych. Znajdują oni schronienie pod ziemią i tam chcą organizować swoje życie. Tysiące przywróconych do życia kanibali opanowuje świat. Oszalali ze strachu ludzie myślą tylko o przeżyciu...

Mój własny wróg 7.1

XXIII wiek. Wszechświat opanowany jest przez ludzi i przez kosmitów. Młody człowiek Willis (Dennis Quaid) toczy walkę z Jeribą (Louis Gossett Jr.) - kosmitą z planety Dracon. Zbiegiem okoliczności, muszą zjednoczyć siły, by walczyć ze wspólnym wrogiem.

Joey

Posiadający telepatyczne zdolności chłopiec musi zmierzyć się z demonem .

Kosmiczny desant

Włochy, druga wojna światowa. Czterech amerykańskich żołnierzy gubi się za linią frontu. Szukając swoich trafiają na specjalne oddziały SS i rozbity statek kosmiczny. Zbiegiem okoliczności ich sojusznikiem zostaje złapany przez Niemców obcy, który pomaga im w ucieczce.

Słowa kluczowe