Sci-Fi 1986

Przedstawiamy listę 85 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - Decydujące starcie 8.4

Cameron kontynuuje rozpoczęty wątek w 57 lat po finale pierwszej części, kiedy Ripley i jej kot, wybudzeni ze stanu hibernacji, zostają uratowani w kosmosie przez ekipę ratowników. Władze proponują bohaterce powrót na planetę w towarzystwie oddziału marines i zbadanie przyczyny zerwania kontaktu z istniejącą tam kolonią. Jednak wysłannicy to zespół zuchwałych twardzieli, którym nie uśmiecha się udział w tak szaleńczej misji. Na miejscu odnajdują jednego ocalałego człowieka - słodką, przerażoną, ale jednocześnie bardzo twardą dziewczynkę. Od początku wiadomo, że przewaga wroga jest zastraszająca. Członkowie załogi potykają się z Obcym, w końcu dojdzie do konfrontacji samej Ripley z ostatnim żyjącym potworem.

Critters 6.8

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Mucha 7.4

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.


Star Trek IV: Powrót na Ziemię 7.4

Jest wiek XXIII. Zagadkowa obca moc zagraża Ziemi: parują oceany, szaleją kataklizmy, zniszczeniu ulega ziemska atmosfera. Jedyną szansą ocalenia ludzkości jest podróż w czasie - Kirk i jego załoga muszą udać się do San Francisco roku 1986. Tam czeka na nich rzeczywistość bardziej obca, niż cokolwiek, z czym dotąd zetknęli się nawet w najodleglejszych zakątkach galaktyki: pizza, punk i... autobusowe przystanki na żądanie.

Lot Nawigatora 7.1

Disneyowska produkcja dla widza w każdym wieku. Mały chłopiec (Joey Kramer), który posiada unikalną zdolność komunikowania się z maszynami, pomaga zagubionemu UFO odnaleźć drogę do macierzystej galaktyki...

Krótkie spięcie 7.3

Wojskowy robot zyskuje świadomość i ucieka ścigany przez żołnierzy.

Zza światów 5.9

Pewien naukowiec, Dr Pretorius, o dziwnych skłonnościach oraz jego asystent, Crawford Tillinghast, konstruują w podziemiach domu maszynę, mogącą przenosić ludzi w inny wymiar czasu i przestrzeni. Urządzenie przenosi w zaświaty Dr Pretoriusa lecz po pewnym czasie Pretoriusa zabijają stwory z otchłani znajdujące się w tych że zaświatach. Sam asystent zostaje oskarżony o morderstwo i osadzony w zakładzie psychiatrycznym. Aby udowodnić swoją niewinność postanawia ponowić eksperyment swego szefa.

Maksymalne przyspieszenie 5.5

Mechaniczna apokalipsa - tak w skrócie można opisać skutek pojawienia się nad Ziemią komety Rhea-M. Od tego momentu bezduszne urządzenia mechaniczne i elektroniczne zyskują świadomość. I nie wiedzieć czemu stają się naszymi śmiertelnymi wrogami.

Widmo 7.2

Młodociany gang zmusza kierowców zatrzymywanych samochodów do wyścigu po szosie. Przegrywający traci samochód, czasem jeszcze dziewczynę - pasażerkę, a często i życie. Tak właśnie stało się z Jakem i to on - zapewne - zjawia się znów, aby ukarać bandę i odebrać swą dziewczynę...

Big Bang 7.2

W pewnej polskiej wsi wylądował tajemniczy obiekt latający pozaziemskiego pochodzenia. Późnym wieczorem, Janek (Janusz Gajos) oznajmia wujowi (Ludwik Benoit) i ciotce (Zofia Merle), że to właśnie na ich polu zlądowało UFO. Mieszkańcy postanawiają przygotować się na spotkanie z kosmitami. Trzeba przecież godnie powitać niebiańskich gości. W tym celu Janek sprowadza do chałupy gości: naukowca (Zdzisław Kozień), który pojawia się w zastępstwie pijanego Sołtysa oraz sklepową Zosię (Bożena Dykiel) dzięki której stół będzie suto zastawiony. Gdy wszystko jest już przygotowane, pozostaje im czekać na wizytę niespodziewanych gości...

Słowa kluczowe