Sci-Fi 1986

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - Decydujące starcie 8.3

Oficer Ellen Ripley - jedyny ocalały członek załogi statku kosmicznego Nostromo zaatakowanego przez Obcego - zostaje odnaleziona po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Wraz z oddziałem specjalnym przybywa teraz na skolonizowaną przez ludzi planetę, z którą z niewiadomych przyczyn zerwał się kontakt.Tam czeka na nich nie tylko jeden potwór ale tysiące !

Critters 6.7

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Mucha 7.4

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.


Star Trek IV: Powrót na Ziemię 7.5

Załoga kosmicznego statku "Enterprise" powraca do domu, to znaczy na rodziną planetę Ziemię, w rzeczywistość dwudziestego wieku, by uratować zagrożone zagładą wieloryby. Przygoda sprowadza się z gwiazd do zupełnie ziemskiego wymiaru.

Lot Nawigatora 7.1

Disneyowska produkcja dla widza w każdym wieku. Mały chłopiec (Joey Kramer), który posiada unikalną zdolność komunikowania się z maszynami, pomaga zagubionemu UFO odnaleźć drogę do macierzystej galaktyki...

Krótkie spięcie 7.3

Wojskowy robot zyskuje świadomość i ucieka ścigany przez żołnierzy.

Bitwa o straconą planetę 3.0

Harry Trent wykrada wahadłowiec i ucieka nim w przestrzeń kosmiczną. Będąc na orbicie widzi jak Ziemia zostaje zaatakowana i podbita przez obcych. Pięć lat później Trent wraca na zniszczoną Ziemię, by zmierzyć się z mutantami, potworami i zdziczałymi ludźmi, a w końcu z pomocą przyjaciół zniszczyć najeźdźców.

Zza światów 5.9

Pewien naukowiec, Dr Pretorius, o dziwnych skłonnościach oraz jego asystent, Crawford Tillinghast, konstruują w podziemiach domu maszynę, mogącą przenosić ludzi w inny wymiar czasu i przestrzeni. Urządzenie przenosi w zaświaty Dr Pretoriusa lecz po pewnym czasie Pretoriusa zabijają stwory z otchłani znajdujące się w tych że zaświatach. Sam asystent zostaje oskarżony o morderstwo i osadzony w zakładzie psychiatrycznym. Aby udowodnić swoją niewinność postanawia ponowić eksperyment swego szefa.

Maksymalne przyspieszenie 5.5

Przelatująca nad Ziemią kometa ożywia wszystkie maszyny. Jedynym ich celem jest unicestwienie ludzkości. I tak - elektryczny nóż kroi kelnerkę, 18-kołowe ciężarówki próbują rozjeżdżać ludzi, szaleją kosiarki i motorowe piły...

Widmo 7.2

Młodociany gang zmusza kierowców zatrzymywanych samochodów do wyścigu po szosie. Przegrywający traci samochód, czasem jeszcze dziewczynę - pasażerkę, a często i życie. Tak właśnie stało się z Jakem i to on - zapewne - zjawia się znów, aby ukarać bandę i odebrać swą dziewczynę...

Słowa kluczowe