Sci-Fi 1986

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - Decydujące starcie 8.4

Druga część filmu Ridleya Scotta Obcy - 8 pasażer Nostromo. Ripley - jedyna ocalała uczestniczka wyprawy kosmicznej, która przez pięćdziesiąt lat w stanie hibernacji błąkała się samotnie w przestrzeni kosmicznej, musi powrócić na planetę zamieszkiwaną przez potwory. Wszelki kontakt z utworzoną tam w międzyczasie kolonią ziemską został utracony. Dziewczynie towarzyszą żołnierze z grupy "kosmicznych marines" i przedstawiciele kompanii, która budowała kolonię.

Critters 6.7

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Mucha 7.4

Odtwórcą głównej roli, w tym przerażającym, aczkolwiek niezwykle wzruszającym i romantycznym horrorze, jest Jeff Goldblum. Wciela się on w postać cierpiącego na przerost ambicji naukowca, który przypadkowo zostaje połączony z muchą domową, w czasie przeprowadzania dziwacznego eksperymentu teleportacji. Dziennikarka (Geena Davis), która zakochuje się w naukowcu, nagle odkrywa, że ma do czynienia z przerażającą istotą, w której cechy owada stopniowo zyskują przewagę.


Star Trek IV: Powrót na Ziemię 7.5

Jest wiek XXIII. Zagadkowa obca moc zagraża Ziemi: parują oceany, szaleją kataklizmy, zniszczeniu ulega ziemska atmosfera. Jedyną szansą ocalenia ludzkości jest podróż w czasie - Kirk i jego załoga muszą udać się do San Francisco roku 1986. Tam czeka na nich rzeczywistość bardziej obca, niż cokolwiek, z czym dotąd zetknęli się nawet w najodleglejszych zakątkach galaktyki: pizza, punk i... autobusowe przystanki na żądanie.

Lot Nawigatora 7.1

Pewnej nocy dwunastoletni David Frejman znika bez śladu. Osiem lat później chłopiec pojawia się w tym samym miejscu, jakby zdarzenie to nie miało miejsca i choć wszyscy się postarzeli to on wciąż ma dwanaście lat. Oczywiście chłopiec staje się sensacją i zostaje zabrany na badania. Niespodziewanie David zaczyna odbierać wołanie o pomoc pochodzące z hangaru lotniska, gdzie naukowcy ukryli pozaziemski statek kosmiczny.

Krótkie spięcie 7.2

Wojskowy robot zyskuje świadomość i ucieka ścigany przez żołnierzy.

Zza światów 5.9

Film oparty na opowiadaniu H. P. Lovecrafta. Dwaj naukowcy konstruują rezonator stymulujący, nieużywaną przez człowieka szyszynkę mózgową. Niespodziewanie dzięki niej udaje im się otworzyć portal do innego wymiar. Po jakimś czasie, pojawiają się jednak stworzenia z tej nieznanej rzeczywistości, które atakują naukowców. W wyniku całego zajścia Dr. Pretorius zostaje zabity przez jedno z nich, a Dr. Tillinghast uznany przez policję za jego zabójcę. Chcąc oczyścić się z zarzutów Tillinghast, postanawia włączyć maszynę przy światkach, ale Pretorius wcale nie umarł i w swojej nowej formie wciąż czeka przy portalu.

Maksymalne przyspieszenie 5.5

Mechaniczna apokalipsa - tak w skrócie można opisać skutek pojawienia się nad Ziemią komety Rhea-M. Od tego momentu bezduszne urządzenia mechaniczne i elektroniczne zyskują świadomość. I nie wiedzieć czemu stają się naszymi śmiertelnymi wrogami.

Widmo 7.2

W małym miasteczku w Arizonie wśród mieszkańców panuje niespokojna atmosfera. Powoduje ją miejscowy gang motocyklistów. Ich lider - Packard - postanawia zdobyć najpiękniejszą dziewczynę w okolicy - Keri.

Big Bang 7.2

Czy wylądowanie UFO, to wielka sensacja? Zależy, gdzie wyląduje! Bo jeśli jest to filmowa, mazowiecka wieś, to jest to jeszcze jedna okazja do wypicia i biesiady. Na wieść o UFO, w jednej z chałup zeszli się mieszkańcy i radzą. Najważniejsza wśród nich to sklepowa, dostarczycielka zakąski. Tak przygotowują się na spotkanie pozaziemskich gości.

Słowa kluczowe