Sci-Fi 1988

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.
Film na podstawie książki Deana R. Koontza. Z tajnego rządowego laboratorium uciekają dwa eksperymenty genetyczne. Jednym z nich jest super inteligentny pies, a drugim przerażający mutant. Monstrum za wszelką cenę chce zabić psa i wszystkich, którzy staną mu na drodze. Ale jak się okazuje nie tylko potwór podąża śladem psa. A to nie wróży nic dobrego, dla tych którzy go przygarnęli.
Niedaleko małego amerykańskiego miasteczka rozbija się meteoryt. Kilka osób zauważa ten fakt i jedzie zobaczyć miejsce lądowania. Okazuje się, że zamiast meteorytu stoi namiot cyrkowy a w jego wnętrzu żyją mordercze klauny pragnące ludzkiej krwi.


W Los Angeles w 1991 roku ląduje statek kosmiczny z obcą formą życia. Przybysze nie są jednak wrogo nastawieni, chcą tylko znaleźć schronienie na Ziemi. Trzysta tysięcy przybyszy prosi więc rząd USA o "azyl" i po odbytej kwarantannie włącza się do społeczeństwa. Kosmici adaptują się wyjątkowo sprawnie - wkrótce wtapiają się w wieloetniczne społeczeństwo południowej Kalifornii. Po jakimś jednak czasie niektórzy z nich zostają gangsterami, zajmując się produkcją i handlem tajemniczego narkotyku. Przewodzi im William Harcourt (Terence Stamp). Do rozbicia gangu zostaje przydzielony doświadczony agent Matthew Sykes (James Caan). Jego partnerem zostaje zaś kosmiczny przybysz Samuel "George" Francisco (Mandy Patinkin).
Pewnej nocy Valerie nakrywa swojego narzeczonego z kochanką. Zrozpaczona bierze dzień wolnego. Następnego poranka w jej basenie ląduje statek kosmiczny z trzema niezbyt rozgarniętymi obcymi. Chcąc ukryć ten fakt przed innymi, kobieta zabiera ich do salonu piękności, gdzie po kilku zabiegach cała trójka upodabnia się do ludzi.

Akira

7,7
Główni bohaterowie Akiry to Tetsuo i Kaneda. Tetsuo jest członkiem gangu o nazwie Capsule. Od początku traktowano go jak prostaka i niedorajdę. Lekceważony przez swoich kolegów, postanawia położyć temu kres i pokazać swoje umiejętności. Przez przypadek odkrywa w sobie niezwykłą siłę, która wkrótce staje się jego przekleństwem. Kaneda jest założycielem i przywódcą Capsule. Lubi Tetsuo, ale tego nie okazuje. Ignorując Tetsuo i zachowując się wobec niego dość chamsko, bardzo rani chłopaka. Jednak jako przywódca gangu zobowiązany jest dawać przykład i stara się jak najlepiej prowadzić swą grupę.
Sonda kosmiczna NASA zabiera z nieznanej planety rodzinkę sympatycznych kosmitów. Po powrocie na ziemię stworki wpadają w panikę i uciekają korzystając ze swoich zdolności. Najmłodszy z nich trafia do rodziny Cruisów, która właśnie przeprowadza się do Kalifornii.
Wanda Saknussemm pragnie zmienić swoje nudne życie by było bardziej ekscytujące. Okazja nadarza się szybko, gdyż jej ojciec zostaje uznany za zaginionego, a dziewczyna otrzymuje bilet do Afryki od jego wspólnika. Przybywszy na miejsce Wanda odkrywa zapiski ojca i szyb kopalni gdzie prowadził badania. Przez nieuwagę uruchamia jednak pułapkę i spada do głębokiej rozpadliny. Po odzyskaniu przytomności okazuje się, że jest to podziemny świat zamieszkały przez naszych odległych przodków.
Tarl Cabot za sprawą magicznego pierścienia ponownie przenosi się do świata Gor. Tym razem uwikłany w morderstwo króla musi udowodnić swoją niewinność, pokonać zła królową Larę i jej pomocnika maga Xenosa.
Opowieść o masowej histerii, która wybuchła na wieść o zbliżającym się wybuchu wojny jądrowej. Anthony Edwards kreuje tu postać młodego człowieka, przypadkowo podsłuchującego rozmowę telefoniczną o "guziku, który został przyciśnięty". Dowiaduje się z niej, że za 70 minut nastąpi zagłada Los Angeles. Próbuje ze wszystkich sił dowiedzieć się prawdy, oraz ocalić siebie i innych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…