Sci-Fi 1989

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót do przyszłości II 7.8

Michael J.Fox i Christopher Lloyd ponownie wcielają się w postacie Marty'ego McFly'a i Doca Browna w nowych przygodach zaprezentowanych widzowi przez reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga. Brawurowa podróż Marty'ego i Doca do 2015 roku tylko z pozoru rozwiązuje kilka przyszłych problemów rodziny McFly'ów. Kiedy amatorzy przygód wracają do domu, wkrótce odkrywają, że ktoś majstrował przy zegarze, aby stworzyć koszmarne Hill Valley, 1985. Ich jedyną nadzieją, by zmienić przyszłość, staje się ponowny powrót do roku 1955. To pełna humoru fantazja o wartkiej akcji, którą Time Magazine określa mianem "Znakomitej! Zaskakującej i obfitującej w pomysły" produkcji.

Wspaniała przygoda Billa i Teda 7.0

Bill i Ted mogą zostać wyrzuceni ze szkoły za nie zaliczenie egzaminu z historii. Jednak pojawia się przybysz z przyszłości, który mówi im, że ich muzyka zmieni świat. Bill i Ted wyruszają w wehikule czasu (budka telefoniczna) do najważniejszych momentów w historii świata i przywożą ze sobą kilka postaci na końcowy egzamin (plus dwie księżniczki dla siebie).

Władca Lalek 6.2

Andre Toulton, skromny wytwórca lalek posiadł staroegipską tajemnicę ich ożywiania i sprawowania nad nimi władzy. W 1939 roku, tropiony przez gestapo chcące wykorzystać jego umiejętności, popełnił samobójstwo w niewielkim hotelu. Pięćdziesiąt lat później na zapiski Toulona natrafia właściciel hotelu. Zaintrygowany chce posiąść tajemnicę. Zaprasza grupę osób o szczególnych predyspozycjach parapsychologicznych, by mu w tym pomogły. Wówczas zaczynają dziać się dziwne rzeczy.


Mucha 2 5.7

Pomimo normalnego wyglądu, Martin Eric Stollz jest najbardziej niezwykłą żywą istotą. Ma dopiero pięć lat, jednak jest w pełni dojrzałym osobnikiem. Jest także synem człowieka muchy! Teraz to tylko kwestia czasu, kiedy uaktywnią się jego zmutowane geny.

Otchłań 7.7

Jedna z amerykańskich łodzi podwodnych ma kontakt z niezidentyfikowanym obiektem. W jego wyniku dochodzi do awarii przyrządów i zderzenia. Sądząc, że ataku dokonali Rosjanie marynarka wysyła na pobliską podwodną platformę kilkuosobową grupę komandosów. Tylko, że w międzyczasie rozpętuje się burza i platforma zostaje odcięta. Mający swoje rozkazy żołnierze, zabezpieczają głowice nuklearne z łodzi i zrobią wszystko by nie dostały się one w ręce wroga. Ale wrogiem wcale nie są Rosjanie, a zamiarów obcych nie zna nikt.

Krew bohaterów 6.8

Akcja rozgrywa się w przyszłości po atomowej zagładzie. Ocalały nieliczne osady, a kontynentem rządzi siedmiu przywódców podziemnych miast. Przez pustynne obszary wędruje grupa Juggersów - zawodników rozgrywających niezwykle brutalne mecze footballu, w których piłkę zastępuje czaszka psa. Lider grupy, Sallow, wydalony niegdyś z zawodowej drużyny zmierza do Czerwonego Miasta, by stoczyć walkę z zawodowcami i wejść do ligi, co stanowi swoistą nobilitację w tym zdegenerowanym społeczeństwie.

Star Trek V: Ostateczna granica 6.9

Data Gwiezdna 8454.130. Kapitan Kirk musi stawić czoła dwóm wyzwaniom – wspinaczce na El Captain w Parku Yosemite i nauczeniu Spocka obozowych piosenek. Wakacje zostają jednak nagle przerwane, gdy zdradziecki Wulkanita porywa Enterprise wraz z załogą i wyrusza w podróż ku ostatecznej granicy, chcąc odkryć największy sekret wszechświata.

Robot Jox 1: Bezlitośni mordercy 7.2

Po kolejnej wojnie jądrowej ludzie zmądrzeli i zaczęli rozstrzygać konflikty międzynarodowe na wielkiej arenie. Zamiast dwóch armii stają na przeciw siebie dwa zdalnie sterowane roboty - seria pojedynków między nimi decyduje, kto ma rację w sporze...

Zagubiony w czasie 7.1

Naukowiec Sam Beckett (Scott Bakula) łącznie z paroma innymi naukowcami chce udowodnić możliwość podróży w czasie. Jedna próba kończy się tragicznie, Sam zostaje przeniesiony do przeszłości. Za każdym razem wchodzi w ciało jakiegoś człowieka, i aby móc wykonać kolejny skok w czasie (być może ten kolejny spowoduje powrót do swojej rzeczywistości i jego osoby) musi pomóc swojemu "nosicielowi". W każdej podróży pomaga mu Al, naukowiec z teraźniejszości pod postacią hologramu.

Księżycowa pułapka 6.9

Dwójka astronautów przywozi na ziemie artefakt pozaziemskiego pochodzenia. Kilka godzin później okazuje się, że jest to niezwykle zaawansowany robot, mogący używać do swojej rozbudowy napotkane materiały. Niestety jest on wrogo nastawiony do ludzi i po zaciętej walce zostaje zniszczony. NASA chcąc odkryć pochodzenie robota wysyła na księżyc tych samych astronautów. Ale ukryte tam roboty tylko czekają na intruzów.

Słowa kluczowe