Sci-Fi 1989

Przedstawiamy listę 87 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót do przyszłości II 7.9

Druga część filmu opowiada tym razem o wyprawie wehikułem w przyszłość. Tym razem Marty (Michael J. Fox)wyrusza w towarzystwie swojej dziewczyny Jennifer (Elisabeth Shue). Jego celem jest rok 2015 w którym jego dzieci mają wpaść w szkole w duże tarapaty. Marty jednak znów wpada w kłopoty kupuje magazyn sportowy z wynikami którym miał się posłużyć do wygrania fortuny. Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd) mu tego zabrania więc wyrzuca wyniki do kosza. Z kolei Biff (Thomas F. Wilson) podsłuchujący rozmowę wyciąga magazyn z kosza i cofa się w przeszłość by dać sobie go i obłowić się pieniędzmi. Teraz Marty musi naprawić wszystkie zdarzenia.

Hulk przed sądem

Ukrywający się David Banner próbując pomóc napastowanej przez dwóch zbirów kobiecie przemienia się w Hulka i dokonuje sporych zniszczeń w metrze. Po powrocie do ludzkiej formy David zostaje złapany przez policje i trafia przed sąd. Jego prawnikiem zostaje Matt Murdock, który sam walczy ze złem jako Daredevil.

Robot Jox 1: Bezlitośni mordercy 7.0

Po wojnie atomowej świat jest już tak zniszczony, że życie w nim staje się niemal nie możliwe. Przeciwnicy wymyślają więc, że kolejne wojny rozstrzygane będą przez serię starć gigantycznych robotów, sterowanych przez specjalnie przeszkolonych ludzi, umieszczanych w ich wnętrzach. Po serii kilku porażek amerykanie nie mogą sobie pozwolić na następną, ale Rosjanie mają w zanadrzu nowe usprawnienia dla swojej maszyny.


Wspaniała przygoda Billa i Teda 6.7

Bill i Ted mogą zostać wyrzuceni ze szkoły za nie zaliczenie egzaminu z historii. Jednak pojawia się przybysz z przyszłości, który mówi im, że ich muzyka zmieni świat. Bill i Ted wyruszają w wehikule czasu (budka telefoniczna) do najważniejszych momentów w historii świata i przywożą ze sobą kilka postaci na końcowy egzamin (plus dwie księżniczki dla siebie).

Kochanie zmniejszyłem dzieciaki 6.2

Wayne Szalinski jest naukowcem, który pracuje nad ściśle tajną maszyną pomniejszającą przedmioty. Kiedy maszyna zaczęła działać, Wayne uświadomił sibie, że zapomniał ostrzec rodzinę by uważała. Niestety jest już za późno. Grupka nastolatków została zmiejszona i wystawiona na wiele niebezpieczeństw.

Zagubiony w czasie 7.1

Naukowiec Sam Beckett (Scott Bakula) łącznie z paroma innymi naukowcami chce udowodnić możliwość podróży w czasie. Jedna próba kończy się tragicznie, Sam zostaje przeniesiony do przeszłości. Za każdym razem wchodzi w ciało jakiegoś człowieka, i aby móc wykonać kolejny skok w czasie (być może ten kolejny spowoduje powrót do swojej rzeczywistości i jego osoby) musi pomóc swojemu "nosicielowi". W każdej podróży pomaga mu Al, naukowiec z teraźniejszości pod postacią hologramu.

Alienator

Rebelia, która wybuchła na jednej z odległych planet Kosmicznego Imperium wreszcie została zażegnana. W ręce sprawiedliwości wpada przywódca buntowników Kol, oskarżony o to, że wraz ze swymi ludźmi zorganizował zasadzkę, w której, poza żołnierzami imperium, zginęło tysiące niewinnych cywilów. Do wykonania nakazanego przez sąd wyroku śmierci na Kolu jednak nie dochodzi. Kol oswabadza się i ucieka porywając prom kosmiczny. Jego statek rozbija się na Ziemi, na terytorium Ameryki. W pogoni za więźniem zostaje wysłany doskonale uzbrojony, opancerzony, zrobotyzowany łapacz z kosmosu - Alienator.

Mucha 2 5.8

Korporacja Bartok Inc wznawia eksperymenty z kapsułami teleportującymi. Nie mogąc jednak odtworzyć wyników Setha Brundla, postanawiają powierzyć te badania jego synowi. Tylko, że Martin ma w sobie zmutowane geny muchy i tajemnicze kapsuły, są dla niego jedynym ratunkiem przed zmiana w potwora, ale czasu jest niewiele.

Powrót potwora z bagien 6.4

Wielki, zielony potwór-bohater pół-człowiek, pół-roślina wynurza się ponownie z bagna, aby stoczyć walkę z niegodziwym, złym naukowcem Dr Arcane, który w swej pracowni przeprowadza eksperymenty genetyczne.

Władca Lalek 6.2

Neil Gallagher, obecny właściciel starego hotelu nad urwiskiem, odkrywa sekret ożywiania martwych przedmiotów ukryty pięćdziesiąt lat wcześniej przez André Toulona. Dzięki niemu ponownie ożywia kukiełki lalkarza i staje się ich nowym panem. Kilka dni później do hotelu przyjeżdża grupka zaproszonych przez Neila ludzi, mających mu pomóc w dalszych pracach. Tylko, że lalki chcąc bronić sekretu ich stwórcy zaczynają zabijać nowoprzybyłych.

Słowa kluczowe